FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 1:0
15.11.2018

Slovan vybojoval postup do dalšího kola MOL Cupu. Slovácko porazil stejným výsledkem jako v lize 1:0

Liberec - Naposledy Slovan odehrál v MOL Cupu vítězné utkání 1:0 proti Brnu, a tím pádem postoupil již do osmifinále českého poháru. Losem mu byl následně přisouzen tým z Uherského Hradiště - 1. FC Slovácko. Shodou okolností se oba soupeři potkali už podruhé za poslední týden. A i tentokrát vyhrál Slovan těsným výsledkem 1:0 po brance Potočného ze 3. minuty.
Osmifinále, čtvrtek 15.11.2018, 17:30
1:0
(1:0)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Oscar (56. Oršula), Breite (C), Pešek – Nešický (83. Mikula) – Aarons (64. Pázler)

Náhradníci: Hladký, Mashike, Pázler, Kerbr, Vuklišević, Mikula, Oršula

1.FC Slovácko: Trmal - Reinberk, Krejčí, Hofmann, Juroška - Kalabiška (59. Kuchta), Havlík, Daníček (C), Petr (77. Rezek), Navrátil - Zajíc (68. Kubala)

Náhradníci: Daněk - Kubala, Kuchta, Machalík, Rezek, Sadílek, Šimko

Branky: 3. Potočný

Žluté karty: 39. Juroška, 81. Krejčí

Rozhodčí: Příhoda - Koval, Petřík

Diváci: 999

Slovan na soupeře naskočil rychle, hned první útočná akce skončila brankou. Koscelník si zpracoval míč a poslal skvělý centr na hlavu Romana Potočného, liberecký snajpr nedal brankáři šanci. Na druhé straně se dostal na hranici vápna ke střele Petr, Nguyen byl připraven. Zápas probíhal spíše v poklidném tempu, ani jeden z týmů se příliš do útoku nehnal.

Zajímavou střeleckou příležitost si vytvořil ve 26. minutě Potočný, tentokrát ale postrádala přesnost. O chvíli později zahrozil po špatném odvrácení míče Havlík, střílel nad branku. Ke konci poločasu mohl Slovan zvýšit vedení, ovšem na centr Potočného nikdo z libereckých nedosáhl. V prvním poločasu jsme nebyli svědky příliš atraktivního duelu, po brance Potočného se Slovan více stáhnul a nechával Slovácko dirigovat hru. Přesto obrana Liberce fungovala skvěle a vážnější ohrožení branky Nguyena nepřipustila.

Ve druhé půli se k první střele odhodlal Oscar, z velké vzdálenosti brankáře Trmala nepřekvapil. Stejný hráč o pár minut zpracoval míč ve vápně a vystřelil, slabá rána nepřinesla pro brankáře hostí žádný problém. Dobře rozvíjející se protiútok Slovácka v samém závěru špatně vyřešil Petr, střela z první směřovala vysoko nad.

Po pěkné kombinaci Potočného a Oršuly se v 70. minutě dostal do slibné příležitosti Pešek. Míč mu sice odskočil od nohy, ale stihl ještě před brankářem balón tečovat, byl z toho pouze rohový kop. Osm minut před koncem zápasu získal Slovan výhodu v podobě volného přímého kopu. K míči se postavil Potočný a svojí pověstnou tvrdou ranou trefil pouze zeď.

Slovácko se ještě snažilo celý zápas zdramatizovat, ovšem dlouhé nákopy na ofenzivní hráče byly neúspěšné. Slovan si zkušeně zápas pohlídal a postupuje do dalšího kola MOL Cupu.

Martin Svědík (trenér 1. FC Slovácko): Rozdělil bych utkání na dvě roviny. Ta negativní je špatný vstup do utkání, dostaneme rychlý gól po nedůrazu, nedohrání situace. Upozorňovali jsme se na to, že je důležité dobře bránit v Liberci a to se nám v úvodu nepovedlo. Jsme naprosto sterilní v šestnátce, málo střílíme, nedostáváme se do křídelních prostorů, v tomhle byl Liberec lepší. Pozitivně hodnotím věci týkající se presinku, byli jsme agresivní, získávali jsme míče, ale nedokázali jsme si z toho vytvořit šance. Dneska dal Liberec jeden gól a my žádný, zaslouženě zvítězil.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Nejprve chci určitě poděkovat mužstvu za splnění úkolu (cílem bylo postoupit do dalšího kola MOL Cupu). Sice jsme dali rychlý gól, ale trošku nám to svázalo nohy. Začali jsme se bát o výsledek, ztratili jsme střed hřiště a nedařilo se nám získávat druhé balóny. Více jsem spokojený z postupu než z předvedeného výkonu. Na můj vkus to bylo hodně defenzivní utkání. Čekal jsem, že ještě první gól potvrdíme druhou trefou. Podařilo se nám udržet další nulu, což je důležité. Budu se opakovat, ale Slovácko je kvalitní soupeř a patří mu vyšší místo, než má momentálně v tabulce.