FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 1:2
30.10.2021

Slovan díky gólu z nastavení odváží z Teplic všechny tři body za výhru 2:1

Liberec/Teplice - Fotbalisté Liberce se představili ve 13. kole FORTUNA:LIGY na stadionu Na Stínadlech. Po bleskové brance Matouška z druhé minuty přišlo před koncem poločasu srovnání, když se trefil Mazuch. O vítězi utkání rozhodl až v 90+3. minutě Rondić, který využil toho, že Teplice hráli posledních deset minut pouze v deseti.
13.kolo, sobota 30.10.2021, 15:00
FK Teplice FK Teplice
1:2
(1:1)
FK Teplice: Grigar (C) - Hyčka, Mazuch (56. Hasil) , Chlumecký, Vondrášek (46. Trubač) - Mareček, Krunert - Knapík, Kodad (82. Succar), Fortelný (73. Moulis) - Rezek

Náhradníci: Němeček - Mareš, Hasil, Moulis, Trubač, Succar, Bulmaga

FC Slovan Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) - Tiéhi, Havelka (68. Purzitidis) - Koscelník (81. Faško), Frýdek (62. Rondić), Matoušek (81. Nečas) - Rabušic (68. Júsuf)

Náhradníci: Vliegen - Purzitidis, Nečas, Faško, Gembický, Rondić, Júsuf

Branky: 38. Mazuch - 2. Matoušek, 90+3. Rondić

Žluté karty: 90+1. Chlumecký, 90+5. Succar - 15. Havelka, 79. Rondić

Červená karta: 85. Knapík

Rozhodčí: Zelinka - Vodrážka, Novák; VAR: Štěrba, AVAR: Kubr
Diváci: 1523

Slovan vstoupil do zápasu bleskově, Jan Matoušek utekl již ve druhé minutě obraně, navedl si míč do vápna a vystřelil. Jeho pokus tečoval ještě obránce a Grigar byl bezmocný, 0:1. V desáté minutě centroval Hyčka na zadní tyč, kde byl připravený zakončovat Vondrášek, ovšem Koscelník ho dokázal ubránit. V 17. minutě hlavičkoval ve vápně Rezek, ale chyběla mu razance a našel pouze rukavice Knoblocha.

Liberečtí fotbalisté se po vstřelené brance více stáhli a vyčkávali na chyby v teplické obraně. Pasivita Liberce byla potrestána ve 38. minutě, po standardní situaci se dostal k zakončení Ondřej Mazuch. Na jeho střelu zpoza vápna, která mířila na zadní tyč, Knobloch nedosáhl, 1:1.

Ve druhé půli byla hra často přerušována a hned několik hráčů muselo být po ostrých soubojích ošetřováno. Trenér Kozel se snažil oživit hru střídáními, na hřiště postupně přišli Rondić, Júsuf a Purzitidis. V 72. minutě se Júsuf dostal až před Grigara, teplickému brankáři se snažil udělat kličku, ale ve velké šanci neuspěl.

Pět minut před koncem základní hrací doby prodloužil míč Júsuf na Nečase. Liberecký záložník už pelášil sám na brankáře a Knapík se rozhodl zatáhnout za záchranou brzdu. Rozhodčí neváhal a vytáhl červenou kartu. Následný volný přímý kop těsně za hranicí šestnáctky rozehrával Faško, ale trefil pouze zeď. V nastaveném čase si krásně vyměnili balón Imad Rondić a Jan Mikula. Bosenský útočník celou akci zakončoval, v pádu se trefil z voleje a rozvlnil síť, 1:2.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dokázali jsme vyhrát, což je pro nás nesmírně cenné. Viděl jsem tři zápasy Teplic a upozorňoval jsem hráče, že nás čeká těžké utkání. Do zápasu jsme dobře vstoupili, nicméně postupem času jsme začali hrát hodně profesorsky, přihrávky dozadu, pomalá kombinace... Tím jsme se dostáváli pod tlak a náš výkon v první půli dobrý nebyl. Ve druhé půli se náš výkon trochu zvednul. Rozhodující pro zápas byli naši střídající hráči. Vítězství v nastavení je samozřejmě vždycky trošku šťastné, ale myslím si, že po červené kartě jsme chtěli více vyhrát. Jsem rád, že se nám to podařilo.“

Jiří Jarošík (FK Teplice): „Řekl bych, že tvoříme rekordy. Takto brzy góly nikdo nedostává... Upozorňujeme hráče na to, že se to nemůže stávat. Těžko se pak zápas otáčí. Na konci utkání jsme neměli štěstí, soupeři vyšla poslední akce a dal gól. V posledním stádiu hřiště jsme se nechovali dobře, vytvořili jsme si málo šancí. Brzký gól a červená karta k nám tak už nějak bohužel patří.“