FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 0:1
02.04.2022

Slovan doma podlehl Teplicím 0:1, rozhodla branka po rohu

Liberec - Po reprezentační pauze se opět vrátila FORTUNA:LIGA, a to její 27. kolo. Náš tým vyzval doma Teplice. V první půlce nebylo k vidění mnoho šancí, především ale hodně soubojů. Jedinou branku duelu vstřelil teplický Sejk, a to po rohovém kopu. Slovan poté posílil útok, hnal se za vyrovnáním, nicméně na něj nedosáhl.
27.kolo, sobota 2.4.2022, 16:00, U Nisy
0:1
(0:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Knobloch - Koscelník, Gebre Selassie, Tiéhi, Mikula, Mészáros - Frýdek (71. Alijagić), Havelka (71. Faško) - Ghali (62. Júsuf), Rondić (81. Višinský), Tupta (81. Rabušic)

Náhradníci: Vliegen - Michal, Faško, Višinský, Alijagić, Rabušic, Júsuf

FK Teplice: Grigar – Vondrášek (57. Knapík), Tijani, Kučera – Hyčka, Jukl (84. Vobecký), Mareček, Boljevič (71. Prošek) – Žitný (71. Kodad) – Žák, Sejk (84. Ledecký)

Náhradníci: Mucha - Knapík, Kodad, Ledecký, Mareš, Prošek, Vobecký

Branky: 67. Sejk

Žluté karty: 7. Tiéhi - 9. Mareček, 15. Hyčka, 39. Vondrášek, 69. Sejk

Rozhodčí: Proske - Kubr, Dresler; VAR: Štěrba, AVAR: Kotík

V úvodu utkání nebylo k vidění mnoho šancí. Náš tým se hnal často dopředu, nicméně k většímu zakončení se nedostal. Teplický tým se dobře bránil, leckdy však za cenu faulu. První šance v utkání byla k vidění v 25. minutě, po chybě brankáře Knoblocha. Ten si chtěl kličkou obehrát teplického Sejka, to se mu ovšem nepovedlo a míč mu byl sebrán. Teplický útočník se tak dostal do zakončení, které naštěstí na poslední z brankové čáry vyrazil Gebre Selassie.

Od té doby se začali i tepličtí častěji hnát do zakončení. Zajímavý pokus předvedl Frýdek, kterého ve vápně výborně nalezl Ghali. Pokus mladého záložníka byl ale tečován obráncem na roh. Nedlouho poté si Rondić kličkou obešel teplického obránce a dostal se tak do slibné pozice. Následně to vzal na sebe a z pravé strany vypálil prudkou střelu, bylo to však z velmi ostrého úhlu a brankář si s ní zkušeně poradil. Do konce poločasu se stav nezměnil, skončil tedy 0:0.

Do té doby největší šanci utkání jsme si vypracovali v 54. minutě. Po další skvělé přihrávce Ghaliho běžel na levé straně sám na brankáře Tupta. Gólman Grigar však včas vyběhl a Tuptovu přízemní střelu skvěle vyrazil nohou. Tepličtí hráči poté zvýšili nasazení a brzo se dočkali kýženého výsledku. Po rohovém kopu se k míči dostal díky Kučerovi Žák a ten ho nastřelil směrem k bráně. Pohotovou tečí zařídil Václav Sejk finální dorážku.

Velkou šanci jsme měli krátce po inkasované brance, a to díky Tuptově výborné přihrávce za obranu a následnému úniku Faška. Slovenský hráč běžel sám na brankáře, stíhal ho pouze Hyčka. Ve finální fázi mu ovšem scházela přesnost, trefil totiž pouze boční síť. Slovan poté velice posílil útok a hnal se za vyrovnáním. Největší příležitost našeho týmu měl Rabušic se svým skvělým zakončením hlavou. Míč sice do brány propadl, nicméně kvůli ofsajdu nebyla branka uznána. Do konce utkání už se nám vyrovnat nepodařilo, prohráli jsme tedy 0:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Jsem samozřejmě zklamaný, že jsme prohráli, protože to je zbytečná porážka. Myslím, že to bylo bojovné utkání na těžkém terénu. Byly zde pasáže, kdy byl vždy jeden tým. Hlavně ve druhé půlce prvního poločasu jsme herně soupeře přehrávali. Pak si zase myslím, že druhou půli začaly lépe Teplice. A víceméně se ukázalo, že to byl zápas o jednom gólu, ten jsme bohužel nevstřelili. Ještě si myslím, že ze hry jsme měli více šancí. Lámalo se to šancí Tupty, kdy neproměnil sám proti Grigarovi. Poté jsme bohužel neohlídali roh, který de facto rozhodl o osudu utkání. Závěr jsme už hráli vabank, to už bylo spíše o nakopávání a náhodě. Bohužel jsme se k vyrovnání nedostali. Myslím si, že dneska rozhodla zápas efektivita, ne to, že by Teplice byly lepší. Zkrátka daly ten jeden gól.“

Jiří Jarošík (FK Teplice): „Samozřejmě se to dobře hodnotí, vyhráli jsme 1:0. Jsou to pro nás strašně důležité body. Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, ani jeden tým si nevytvořil žádné velké šance. Byl to velký boj ve středu pole. Myslím si, že rozhodl ten jeden gól.“