FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 2:1
16.02.2019

Slovan zápas proti Baníku nezvládl, prohrál 1:2 a domů odjíždí bez bodů

Liberec/Ostrava - Ve 21. kole FORTUNA:LIGY na náš tým čekal silný Baník. Obě mužstva v tabulce dělilo před zápasem sedm bodů a v případě výhry se Liberec mohl posunout na šesté místo. Po první půli se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu, ale ve druhém poločase Slovan dvakrát v obraně zaspal a inkasoval. I přes bojovný závěr, ve kterém si dal vlastní gól Stronati, Liberečtí nedokázali stav zápasu otočit a prohráli 1:2.
21.kolo, sobota 16.2.2019, 17:00
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
2:1
(0:0)
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Stronati, Procházka, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (79. Jirásek), Holzer (88. Šindelář) – Kuzmanović (67. Diop), Baroš (C).

FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula (85. Pázler), Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný, Breite (C), Mara, Pešek (76. Malinský) - Nešický (69. Musa) - Kozák

Náhradníci: Vliegen, Koscelník, Lehoczki, Malinský, Micovčák, Pázler, Musa

Branky: 57. Baroš, 70. Diop - 80. Stronati (vlastní gól)

Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Vlček.

Žluté karty: 4. Pazdera - 2. Kozák, 24. Mara, 37. Karafiát, 52. Breite, 74. Musa

Diváci: 10798

V úvodních minutách jsme mohli vidět míč častěji na kopačkách domácího Baníku, ovšem výraznější šance jsme se nedočkali. Na obou stranách chyběla při centrování větší přesnost. Hlavní rozhodčí Ardeleanu již od začátku krotil emoce, když po dvou faulech vytáhl dvě žluté karty, po jedné pro každý z týmů. Nebezpečnou střelu si v 15. minutě připsal z hranice vápna Hrubý, naštěstí míč olízl pouze boční síť. O minutu později pelášil na bránu Holzer stínovaný Kačarabou, ale ani ten branku netrefil.

První rohový kop zahrával Slovan, centrovaný míč Nešického na přední tyč žádného spoluhráče nenašel. Po jednom z přímých volných kopů střílel Fleišman, s kroucenou střelou za zeď si dokázal Nguyen poradit. Utkání bylo nadále plné emocí, Slovan se snažil hrozit z rychlých útoků, mnoho jich bylo přerušeno ofsajdovým postavením nebo nepřesnostmi. Skvělý zákrok si připsal v závěru poločasu Nguyen, Stronati se dostal nejvýše a hlavičkou těsně před brankářem tečoval míč. Nguyen nejprve vyrazil a následně mu vypomohla obrana, která míč odkopla. První poločas tudíž skončil bez branek.

V druhé půli po chybě v rozehrávce, kterou hasil Breite faulem, měl Baník výhodu v podobě volného přímého kopu ze slibné vzdálenosti, střelu Fleišmana zblokovala skvěle zeď. V 55. minutě měl v rychlém sledu Slovan dva rohové kopy, po jednom hezky prodlužoval Karafiát, ale následně byl odpískán ofsajd. V 57. minutě se radoval Baník, míč do vápna zavezl Baroš, následně si obránci Slovanu dávali přednost. Ke střele se dostal Fillo a pravděpodobně jemná teč Milana Baroše dostala míč za Nguyenova záda.

V 65. minutě znovu hrozili domácí, Nguyen musel vybíhat a míč neodkopl ideálně. Kuzmanović chtěl rychle střílet, ovšem branku lobovaným pokusem přestřelil. Slovan se nedokázal po obdržené brance oklepat a nadále byl pod tlakem. Dlouhý centr sklepával Hrubý a na zadní tyči zakončoval do prázdné brány Dame Diop. V 74. minutě poslal pěkný centr na zadní tyč Pazdera, zde zakončoval úplně sám z voleje Holzer, bránu netrefil. Ojedinělou šanci ve druhém poločasu měl Musa po rohovém kopu, ale i jeho střela byla zblokována.

Slovan si přece jenom připisuje branku po dalším rohovém kopu. Hlavičkoval Kačaraba a za záda Laštůvky prodloužil míč Stronati, jedná se tedy o vlastní gól. Následně zahrozila znovu Ostrava centr tečoval Diop a liberecký brankář musel znovu zasahovat. Na druhé straně se po chybě v obraně dostal ke střele střídající Malinský, avšak jeho technicky kroucený pokus mířil mimo.

Slovan ke konci zápasu soustředil veškeré síly do útoku a snažil se o vyrovnávací branku. V nastaveném čase Slovan kopal celkově 8. rohový kop, ke střele se následně dostal Breite, trefil pouze někoho v chumlu hráčů. Baník si výsledek dokázal zkušeně pohlídat a poprvé od roku 2013 porazil Slovan výsledkem 2:1.

Bohumil Páník (FC Baník Ostrava): Výhra se rodila těžce, Liberec byl v první půli výborný, nepouštěl nás vůbec do hry, opanoval prostor ve středu pole a my jsme tahali za kratší konec. Ve druhé půli nám to dvakrát vyšlo, první gól tam spadl a ten rozhodl o utkání, následně ještě skóroval Diop. Velmi těžké utkání, Liberec měl v závěru na hřišti vysoké hráče a my jsme to museli pohlídat. Je to nepříjemné, bojovné mužstvo, pro nás cenná výhra.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Myslím si, že jsme byli první poločas málo nebezpeční, zbytečně jsme udělali dvě hrubé chyby v obraně, a to nás stálo celkem dobrý výsledek. První poločas jsme v poli slušně kombinovali, vytvářeli jsme si volné prostory na náběhy, ale bohužel koncovka nebyla dostatečně dotažená do konce. Dostali jsme se do hry až za stavu 0:2, kdy jsme byli víceméně nebezpeční, ale je mi líto, že jsme to hlavně v obraně nezvládli.