FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 0:1
25.07.2021

Slovan na úvod ligy padl proti Slovácku 0:1, nedokázal se prosadit ani proti deseti

Šimon Knopp
Liberec - V prvním kole FORTUNA:LIGY přisoudil los Liberci celek z Moravy - 1. FC Slovácko. Zatímco pro naše hráče se jednalo o první soutěžní zápas, Slovácko již mělo za sebou utkání v Evropské konferenční lize, kde podlehlo Plovdivu 0:1. Jedinou trefou rozhodl utkání Milan Petržela, a to ve 31. minutě. Přestože jsme dohrávali proti deseti, po vyloučení Cicilia, branku jsme nevsítili a v úvodním kole letošního ročníku ligy jsme prohráli se Slováckem 0:1.
1.kolo, neděle 25.7.2021, 16:00
0:1
(0:1)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec:

Knobloch - Koscelník, Purzitidis, Mikula (C), Fukala - Nečas (81. Faško), Havelka, Gebre Selassie, Mészáros (46. Rondić) - Rabušic (71. Novotný), Matoušek (62. Gembický)

Náhradníci: Vliegen - Lehoczki, Michal, Faško, Gembický, Novotný, Rondić

1.FC Slovácko:

Bajza - Reinberk (84. Kalabiška), Šimko, Kadlec (C), Divíšek - Daníček, Mareček (56. Havlík) - Petržela (56. Navrátil), Sadílek, Holzer (65. Kohút) - Jurečka (64. Cicilia)

Náhradníci: Borek - Navrátil, Merdovič, Kohút, Kalabiška, Havlík, Cicilia

Branky: 31. Petržela

Žluté karty: 48. Nečas, 89. Koscelník, 90+3. Gebre Selassie - 8. Divíšek, 21. Mareček, 86. trenér Svědík, 90. Sadílek

Červené karty: 69. Cicilia

Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Vodrážka

Diváci: 2499

Do prvního nebezpečného útoku se hnalo hned v úvodní minutě Slovácko, ale balón pouze projel skrz naši šestnáctku, nikdo z útočících fotbalistů ho nezasáhl. Slovan se snažil zahrozit ve dvanácté minutě, ovšem Havelka se nacházel v obtížné pozici a jeho střela z voleje skončila hodně mimo. Následovala pasáž hry, ve které oba celky bojovaly o míč ve středu hřiště a nedařilo se jim výrazně ohrozit branku soupeře. To vše platilo až do 31. minuty, kdy se uvolnil ve vápně Milan Petržela a střelou z bezprostřední blízkosti s pomocí teči vymetl šibenici Knoblochovy branky.

Slovan se snažil ještě do poločasu srovnat. Jednu z mála šancí měl Nečas, který se rozhodl ještě ve vápně hledat své spoluhráče centrem, ale nikoho nenašel a následoval pouze odkop od brány. Do druhé poloviny utkání naskočil jako střídající hráč Rondić, jenž nahradil na hřišti Mészárose. Ve 48. minutě se po rychle rozehrané standardce dostal do dobrého úniku Nečas. Zpracoval si míč na prsa, ale poté selhal v zakončení, branku Slovácka vůbec netrefil.

Liberečtí se snažili postupem času stupňovat tlak, ale většina akcí ztroskotala v přechodu do útočné fáze. V 66. minutě zavíral brejk na zadní tyči Gembický a z velkého úhlu se odhodlal ke střele. Přestože pokus as postrádal gólové parametry, Bajza byl nucen předvést zákrok. Následovala pěkná individuální akce Rabušice, který obešel dva hráče a upadl ve vápně, ale rozhodčí penaltu nenařídil. Poté nepochopitelně fauloval Cicilia Gebre Selassiho, rozhodčí neváhal a vytáhl červenou kartu.

Slovan začal od 80. minuty nakopávat dlouhé míče a chtěl využít toho, že hraje jen proti deseti fotbalistům. Ovšem tyto nákopy mnoho šancí nepřinesly. V úplném závěru měl Liberec ještě příležitost v podobě rohového kopu, na který běžel do vápna i brankář Knobloch. Avšak ani ten nepřinesl tolik kýžený gól. Svěřenci trenéra Hoftycha se v prvním kole museli spokojit s porážkou 0:1.

Martin Svědík (1. FC Slovácko): „Musím říct, že první poločas jsme byli aktivnější, drželi jsme více balón, dostávali jsme se dobře do křídelník prostorů. Bohužel v té poslední finální třetině jsme byli nepřesní nebo špatně doplnění. Tlak se nám podařil i stupňovat a vstřelili jsme branku. Ve druhé půli jsme špatně začali. Soupeř ještě více zjednodušil hru, špatně jsme reagovali na odražené balóny. Po střídáních jsme se z tlaku trochu vymanili. Poté přišel nepochopitelný faul a museli jsme dohrávat v deseti. Liberec styl hry nezměnil a nám se dařilo dobře sbírat balóny. Dotáhli jsme to do vítězného konce, za což jsme samozřejmě rádi.“

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „První poločas byla vidět na našich hráčích nervozita. První poločas byl z naší strany velmi špatný, málo vyhraných soubojů, nesehranost hráčů. Ve druhé půli jsme hru zjednodušili. Největší možnost měl asi Nečas, ale soupeř byl v obraně připravený a se vším si poradil. Soupeř dal z jedné střely branku, my žádnou, takže jsme prohráli.“