FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 1:0
22.08.2021

Slovan nevyužil obří šance v závěru, Dynamu podlehl 0:1

České Budějovice/Liberec – Dynamický úvod i tlak v závěrečné půlhodině hry. Slovan opět inkasoval jako první a po přestávce doháněl brankovou ztrátu, gólovou šanci měl na kopačce během nastavení Jakub Nečas, tváří v tvář ovšem brankáře Vojtěcha Vorla nepřekonal. Slovan prohrál s Českými Budějovicemi 0:1.
5.kolo, neděle 22.8.2021, 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
1:0
(1:0)
SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Sladký, Talovierov, Králik (C), P. Novák – Čavoš, Hellebrand (78. Vais) – Brandner (60. Tolno), Hora, Mihálik (78. Mršič) – Bassey (86. Škoda Mich.)
FC Slovan Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Mikula, Fukala - Koscelník, Purzitidis (56. Tupta (80. Lehoczki), Faško, Meszáros (46. Gembický) - Rondić (46. Frýdek) - Rabušic (74. Nečas)
Branky: 18. Sladký. Rozhodčí: Batík - Nádvorník, Lakomý. ŽK: 35. Hora, 90+2. Škoda Mich., (90+2. Horejš), 90+3. Novák - 51. Faško. Diváci: 2679.

První střelecký pokus obstaral českobudějovický objev Fortune Bassey, který ale mířil jen doprostřed branky. Hned vzápětí se do obrovské šance dostal Rabušic, kterému přistál na hlavě parádní centr Koscelníka. Hlavičku zkušeného útočníka ovšem Vorel reflexivně vyrazil.

Naše mužstvo pokračovalo v optickém tlaku, četné centry převážně z pravé strany však dokázala defenziva Dynama odvracet. V 17. minutě si připravil pozici pro střelu zpoza vápna Jakub Hora, přízemní ranou však branku netrefil. Českobudějovické momentum pokračovalo, Bassey se vymotal ze souboje ve vápně a vystřelil, Knobloch jeho ránu vyrazil před sebe, tudíž akce Dynama neskočila.

Záhy přišel centr Hellebranda z levé strany na nějž si naběhl Martin Sladký a přesnou hlavičkou otevřel skóre duelu. Vzápětí po rohu škrtla rána Mihálika o břevno, skóre se tentokrát neměnilo. Ve 28. minutě se Gebre Selassie nádherně zbavil hrdiny předchozích okamžiků na pravé straně a poslal milimetrový centr na nabíhajícího Rabušice, ten však v gólové šanci hlavou balon mezi tři tyče nenasměroval.

V 35. minutě šel rozhodčí zkontrolovat k obrazovce souboj Mikuly s Horou, původně nařízenou penaltu VAR zrušil a českobudějovický záložník viděl žlutou kartu. Následně předvedl skvělý zákrok Knobloch, který vyrazil ránu ve vápně úplně volného Brandnera na tyč.

Po přestávce Slovan nastoupil se dvěma změnami v sestavě, Dominik Gembický vystřídal Mészárose a Christian Frýdek přišel za Rondiče. Krátce po pauze technicky pálil Faško, míč však stočil pouze kolem vnější straně zadní tyče. Do děje duelu naskočil během své ligové premiéry a debutu za Slovan také Ľubomír Tupta, jenž ale kvůli zdravotnímu stavu nedohrál.

Naše mužstvo se snažilo obléhat útočnou polovinu, ovšem scházela přesnost. Míč se přeléval z kopaček na kopačku, diváky zvedla ze sedadel až technická placírka Tolna, který v 74. minutě trefil břevno. Na druhé straně mohl využít vyběhnutí Vorla Nečas, domácího brankáře loboval, nemířil ovšem přesně.

Českobudějovický gólman musel lapit ránu Koscelníka zpoza vápna, přízemní pokus nakonec zkrotil. V 87. minutě Knobloch fantastickým zákrokem vychytal v úniku Horu. Během nastaveného času měl gigantickou šanci Nečas, k němuž propadl balon po standardní situaci Slovanu. Krajní záložník ale nepropálil zasahujícího Vorla. Skóre tak zůstalo neměnné, naše mužstvo prohrálo na jihu Čech 0:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „První půli jsme do utkání vstoupili slušně. Měli jsme hlavičku Rambem a pak ještě jednu, bohužel jsme inkasovali lacinou branku po nedostoupení protihráčů. Od dvacáté minuty nás soupeř přehrával, nelíbilo se mi dostupování v soubojích a dostupování balonů, proto jsme udělali změny. Vytvořili jsme si několik šancí, bohužel nám to do branky nepadá a soupeř vyhrál po jednom gólu.“

David Horejš (SK Dynamo České Budějovice): „Jsem rád, že jsme utkání zvládli za tři body. Z naší strany to byl zápas dvou rozdílných poločasů. Měli jsme dobrý vstup, celkově se nám první půle povedla. Soupeře jsme přehrávali, vstřelili jsme branku a k tomu ještě dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Do druhého poločasu udělal Liberec dvě změny a my jsme dělali jednoduché chyby. Mohli jsme využít některý z brejků, namísto toho mohl soupeř srovnat. V Olomouci jsme štěstí neměli, tentokrát ano."