FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 2:1
11.03.2019

Slovan si body z Olomouce neveze, v závěru dokázal pouze snížit na 1:2

Liberec/Olomouc - FORTUNA:LIGA si ve 24. kole připravila zajímavý souboj, duel mezi domácí Sigmou a Slovanem. Oba týmy v tabulce dělily před zápasem pouhé 3 body. V zápase měl Slovan tlak, ale nevyužil několik tutovek a po chybách inkasoval. V závěru zápasu sice snížil Libor Kozák, ale na body to nestačilo.
24.kolo, pondělí 11.3.2019, 18:00
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
2:1
(1:0)
SK Sigma Olomouc: Buchta - Chvátal, Beneš, Jemelka, Vepřek (C) - Zahradníček (90. Lalkovič), Houska, Kalvach, Plšek, Texl (61. Falta) - Nešpor (87. Yunis)

Náhradníci: Reichl - Lalkovič, Falta, Dvořák, Polom, Štěrba, Yunis

FC Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník (68. Oršula), Mikula, Karafiát, Hybš - Potočný, Breite (C), Oscar, Pešek (46. Malinský) - Sýkora (57. Musa) - Kozák

Náhradníci: Knobloch - Lehoczki, Malinský, Oršula, Mara, Nešický, Musa

Branky: 30. Beneš, 55. Nešpor - 86. Kozák

Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Mokrusch.

Žluté karty: 73. Kalvach - 50. Potočný, 66. Hybš

Diváci: 2832

V prvních minutách zápasu oba týmy bojovaly především o střed pole a nebyli jsme svědky větších šancí. První střelu vyslal zpoza vápna z voleje Oscar, avšak jeho střela byla zblokována obráncem. Zajímavou akci si pěknou kombinací připravil o pár minut později Slovan, Sýkora si vyměnil míč s Koscelníkem. Pravý obránce postupoval z úhlu směrem na Buchtu, ale ještě volil přihrávku pod sebe na Breiteho, u něho byl rychle hráč a nakonec nedošlo ani ke střele.

Skvělým presinkem Liberečtí vybojovali míč a v přečíslení postupovali na branku. Breite prudce centroval na Kozáka, ale ten promáchnul a netrefil se do prázdné brány. Na druhé straně si Olomouc vytvořil dvě šance, v obou případech dobře zareagovala naše obrana, nejprve Hybš a poté Mikula dokázali balón odklidit mimo nebezpečí. Ve 20. minutě znovu v akci Slovan, konkrétně Sýkora a Kozák, kteří vytvořili palebnou pozici pro Breiteho, Jemelka nohou odrazil míč do zámezí.

V další tutovce se zjevil po pasu Oscara Kozák, byl téměř sám před gólmanem. Ovšem Buchta dokázal vyběhnout a střelu z první rukavicemi vyrazil. Olomouc po delší době také zahrozil, první šanci ještě naše obrana odvrátila na roh. Balón si vzal Zahradníček a přesným centrem našel hlavu Víta Beneše, ten se nemýlil a rozvlnil síť. V další nebezpečné situaci se ocitl Kozák, mířil k levé tyčce, Buchta vytasil skvělý zákrok.

Ve 41. minutě měla Sigma druhý roh a znovu hrozila, Nešpor se dostal k balónu, naštěstí Nguyen stihl skvěle zareagovat a střelu vyrazit mimo tři tyče. Závěr poločasu patřil Olomouci, Nešpor se ve vápně dokázal otočit a ještě vystřelit, bránu těsně minul.

Slovan se snažil v úvodu druhé půle výsledek zápasu alespoň srovnat, ale Olomouc zodpovědně bránila a dostupovala naše hráče. Slovan naopak nechával v obraně okénka, jedno z nich využil Zahradníček, odcentroval a na přední tyči našel Martina Nešpora. Útočník míč tečoval nechytatelně pod břevno. Rychle mohl odpovědět Malinský, podařilo se mu totiž zpracovat střelu Oscara a sám před brankářem zakončoval. Buchta ve skoku míč vyrazil prsty na rohový kop.

Na libereckých hráčích byla znát frustrace z dvou inkasovaných gólů, přesto se snažili ještě průběh zápasu zdramatizovat. Trenér Hornyák hrál na riziko a do hry poslal tři ofenzivní hráče: Malinského, Musu a Oršulu. Prvnímu jmenovanému se podařilo po jednom z rohových kopů vyslat bombu, která mířila těsně nad šibenici.

V 80. minutě pěkně centroval Potočný, Oršula se dostal k hlavičce, avšak míč poslal těsně nad olomouckou svatyni. Slovan se přece jenom dočkal, z velké vzdálenosti napřáhl Karafiát, Buchtovi míč vypadl a Libor Kozák tentokrát nezaváhal, odražený balón dopravil do branky. V závěru ještě hráčům svitla naděje, protože byl na videu přezkoumáván zákrok na Kozáka, nakonec sudí penaltu nepískl. Další šanci si již Slovan nepřipsal a prohrál 1:2.

Václav Jílek (SK Sigma Olomouc): „Do pětadvacáté minuty byl Liberec jednoznačně lepší, silnější na míči, dobře kombinoval. Po trošku šťastném, ale secvičeném gólu si myslím, že se hra vyrovnala. Byť byl v druhém poločase Liberec lepší na míči a nebezpečný, musím říci, že v defenzivě jsme pracovali velmi spolehlivě. Nebýt laciného gólu, který jsme jim nabídli, dohráli bychom utkání úplně v pohodě."

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): „Je to hrůza, do třicáté minuty jsme měli dvě-tři tutovky. Zase jsme udělali hrubé taktické chyby, za což nás soupeř potrestal. V podstatě Sigma nebyla do třicáté minuty před bránou. Bohužel naše obrana, konkrétně Koscelník ve stoprocentní šanci zaváhá a při standardce neuhlídá hráče. Myslím si, že do prvního gólu jsme byli lepším mužstvem a mrzí mě to, že jsme měli opravdu tři stoprocentní šance. My musíme alespoň jednu z toho proměnit, bez toho nebudeme body nikde získávat."