FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 2:0
14.04.2018

Slovan nezvítězil ani tentokrát, venku Dukle podlehl 0:2

Praha - Liberečtí se ve 24. kole HET ligy představili na půdě pražské Dukly. Motivace našeho týmu byla po posledním, příliš nepovedeném zápase s Teplicemi dozajista veliká. Zatímco Liberec držel před zápasem 4. místo a snažil se tak bojovat o pohárové příčky, Dukla byla 13. a řešila velmi odlišné problémy. Na jaře se domácím na Julisce nedaří, zatím nevyhráli, ovšem Slovan zde zvítězil naposledy v roce 2014. A body si neodvezl ani dnes, po nepovedeném výkonu prohrál 0:2.
24.kolo, sobota 14.4.2018, 18:00
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
2:0
(0:0)
FK Dukla Praha:

Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - Hanousek (C), Bezpalec - Douděra (64. Brandner), Néstor (79. Kušnír), Holík (90. Djuranovič) - Schranz

Náhradníci: Doumbia, Brandner, Dancák, Djuranovič, Preisler, Kušnír, Hruška

Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr - Breite (46. Oscar), Folprecht - Bosančić, Bartl (71. Graiciar) - Ševčík - Pulkrab (71. Da Silva)

Náhradníci: Nguyen, Kačaraba, Graiciar, Potočný, Havelka, Oscar, Da Silva

Branky: 54. Schranz, 82. Holík

Žluté karty: 7. Schranz - 28. Pulkrab, 69. Ševčík

Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Pfeifer
Diváci: 2796

Před začátkem zápasu hráči i fanoušci na tribuně uctili minutou ticha památku Antonína Koutného (dlouholetého podporovatele domácích). První roh si připsali hráči Dukly, avšak hlavičkující Ostojevič branku minul. Domácí byli od začátku aktivnější, v 9. minutě se snažil akrobaticky zakončovat rybičkou Holík, na míč těsně nedosáhl. Slovan se pokoušel také něco vymyslet směrem dopředu, ale útočné veškeré akce končily nepřesnými nahrávkami. O pár minut později to už vypadalo, že Breite bude postupovat na branku Rady úplně sám, akce byla zastavena až praporkem čárového.

Ve 20. minutě zahrozil Slovan, na křídle se skvěle uvolnil Bartl, ještě hledal pod sebou Ševčíka, ten z velmi slibné pozice pouze nadstřelil branku. O 4 minuty později centroval skvěle Coufal, Pulkrab na míč těsně nedosáhl a Kerbr nedokázal nohou usměrnit vysoký míč do brány. Liberečtí výrazně zvýšili aktivitu a další slibnou příležitost měl Bartl. Využil své rychlosti, počkal si na dobře načasovanou přihrávku za obranu a řítil se na Radu. Míč mu ale nešťastně poskakoval a brankáře domácích střelou mezi nohy nepřekvapil.

V 35. minutě se probral k zakončení znovu Ševčík, bohužel střele nedal dostatečnou razanci a brankář ji tak lapil do rukou. O pár sekund později zkoušel agilní Ševčík hledat centrem Bartla, toho zradilo zpracování a míč tak skončil v zámezí. Ve 42. minutě se po delší době také ukázali domácí, vystihli rozehru soupeře a postupovali ve dvou na bránu, nebezpečně vypadající akci musel na poslední chvíli hasit Mikula. První poločas skončil nerozhodně. Lépe začali domácí, avšak postupem času získával Slovan jistotu na míči a vytvořil si pár nadějných šancí, které ovšem nedokázal proměnit.

Začátek druhého poločasu se podobal konci toho prvního. Liberec soupeři příliš nepůjčoval míč a vymýšlel akce směrem dopředu. Jedna z nich se povedla v 53. minutě, Breite na lajně utekl bránícímu hráči a poslal do vápna prudký centr, Rada s ním měl velké problémy. Najednou ale přišla ojedinělá šance hráčů Dukly, po chybách v obraně propadl míč až k Ivanu Schranzovi, jenž přeloboval Hladkého a rozvlnil síť. Na obdržený gól se snažil odpovědět po centru Bartla prudkou hlavičkou kapitán Coufal, jeho pokus brankář vyrazil na roh.

V 62. minutě měli hosté výhodu v podobě volného přímého kopu, odvrácený míč dokázal Ševčík z voleje vystřelit na branku, Rada byl znovu připraven. Slovan soupeře nadále tlačil, ale Dukla dobře bránila a všechny šance dokázala zneškodnit. Do zakončení se po centru probil Kerbr, nohou balón usměrnil pouze mimo. V 71. minutě Oscar pádil po skvělém prvním dotyku sám na bránu, snažil se vyběhnutého Radu přelobovat, ovšem míči dal velkou razanci a z celé akce nic nebylo.

V 79. minutě měli obrovskou šanci svěřenci trenéra Hynka, Brandnerovi chyběl kousek, aby zasáhl míč ve skluzu a poslal ho do brány. Za dvě minuty se už ovšem skóre měnilo, Kušnír navedl míč do pokutového uzemí a přihrával. Hladký neudržel míč a Lukáš Holík využil příležitosti a skóroval. Slovan se snažil se zápasem ještě něco udělat, ale Dukla spolehlivě bránila a nepřipustila větší drama.

David Holoubek (trenér FC Slovan Liberec):

Dneska rozhodlo proměňování šancí, bohužel jsme v tom zklamali a odjíždíme domů s prázdnou. Výsledek 0:2 může působit tak, že nás Dukla přehrávala. Od nás to byl, dle mě, velmi slušný zápas, o to více mrzí prohra. V koncovce nám chybělo štěstí, možná trochu i kvalita. Hru nelze mít postavenou pouze na Pulkrabovi, musí za to vzít i ostatní hráči. Věřili jsme, že po prvním gólu, který přiše docela pozdě, ještě utkání zremizujeme. Chtěli jsme vystřídat ofenzivně laděné hráče a oživit hru, ale úplně se nám to nepovedlo. Prohráli jsme si to především v prvním poločase, tam jsme měli využít šance, dát gól a odskočit soupeři.

Jaroslav Hynek (trenér FK Dukla Praha):

Konečně domácí vítězství, pro nás velmi důležité. Pokoukání, trochu drama pro fanoušky a věřím, že i dárek pro zesnulého Antonína Koutného. Nebylo to jednoduché, my jsme věděli, že Liberec hraje uvolněně, náročný tlakový fotbal, hodně na míči. Vlivem absencí některých hráčů jsme museli trochu změnit styl hry. Celý první poločas jsme se v tom hledali, někdy jsme hráli hodně hluboko, přestáli jsme hned několik šancí. Poté jsme dokázali využít jednu příležitost, která nás obrovsky povzbudila. Liberec musel začít hru více otvírat a my se dostávali do brejkových situací. Pozorně jsme bránili a přidali ještě jednu branku, která uklidnila zbytek zápasu. Pracovitost týmu dopomohla celkově k výsledku utkání, za což jsme rádi.