FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:1
12.10.2018

Slovan po gólech Aaronse a Potočného porazil Varnsdorf v přípravném zápase 2:1 (+video)

V reprezentační přestávce si tým trenéra Zsolta Hornyáka pozval k přípravnému duelu druholigové mužstvo z nedalekého Varnsdorfu. K utkání nastoupil také černohorský obránce Filip Mitrović, který je ve Slovanu na testech. Hrálo se na hlavním stadionu U Nisy v pátek od 11 hodin. Část hráčů vyrazila s juniorkou, která se ve stejný čas v Dubí - Pozorce utkala s Teplicemi. Slovan v pozměněné sestavě dokázal zvítězit 2:1.
Příp., pátek 12.10.2018, 11:00, Stadion U Nisy
2:1
(1:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Nguyen (46. Hladký) - Mikula, Mitrović, Karafiát (46. Kačaraba), Hybš - Koscelník, Breite, Potočný, Aarons (C) - Oršula, Pázler
FK Varnsdorf:

1. poločas Samuel – Richter, Zbrožek, Kouřil, Heppner – Kubista, Bláha, Novák, Barac, Bielesz – Schön

2. poločas Samuel - Richter, Kozma, Kodeš, Bielesz - Ondráček, Kubista - Rudnytskyy, Kocourek, Dordič - Votava

Branky: 17. Aarons, 72. Potočný - 86. Hladký (vlastní)

Žluté karty: 28. Kubista, 32. Richter

Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Šulcová

Liberec nastoupil k přípravnému duelu v dosti odlišné sestavě oproti lize, což byl taky účel tohoto utkání. V 5. minutě se dostal do šance Pázler, ale jeho střelu vytěsnil Samuel na roh. Hrálo se v pomalejším tempu a na šance se čekalo. Až v 17. minutě se pár diváků dočkalo. Obrana Varnsdorfu se nedohodla s brankářem a nepřesnou malou domů poslal do prázdné brány kapitán pro dnešní utkání Aarons - 1:0. O chvíli později upadl ve vápně Potočný, penalta se však nepískala.

Ve 32. minutě prověřil Potočný brankáře střelou z dálky z přímého kopu. Střela Breiteho z vápna o pár okamžiků později proletěla těsně mimo. Centr Aaronse naopak promáchl v ideální pozici Oršula. Na druhé straně se vytáhl Nguyen po nepříjemně padající střele za jeho záda. Chvilku před pauzou si naběhl na přední tyč Karafiát na centrovaný míč z rohu a prudkou hlavičkou vyprášil rukavice Samuela. Více se už do pauzy nestalo a Slovan tak šel do kabin s vedením 1:0.

Do druhého poločasu nastoupil Varnsdorf v úplně jiném složení. Ve Slovanu se změnil post brankáře a Karafiáta nahradil ve středu obrany Kačaraba. Po pěti minutách si Koscelník hezky zpracoval míč hrudí, prošel s ním až do vápna a tvrdou ranou prověřil Samuela. Na druhé straně hlavičkoval Kocourek. Hladký byl připraven. Na delší dobu se oba týmy odmlčely a moc šancí k vidění nebylo. Až v 71. minutě byl faulován za vápnem Roman Potočný. Sám faulovaný se postavil k exekuci přímého kopu a krásnou střelou do šibenice nedal brankáři šanci - 2:0.

Po druhém gólu jakoby se Slovan spokojil s vedením a Varnsdorf se začal dostávat do šancí. Po chybě Mitroviće na polovině se hnali do šance dva hráči hostí. Kocourek zakončil střelou nahoru, kterou Hladký vyrazil na roh. Poté uteklo duo Aarons Breite, kteří se řítili ve dvou proti jednomu obránci. Přihrávka Aaronse však skončila na zmiňovaném obránci. Z ničeho nic přišla komplikace. Hladký vyhodil míč Kačarabovi, ten mu jej vrátil malou domů, ale našemu brankáři se nepovedlo zpracování a míč skončil v síti - 2:1.

V poslední minutě ještě Mikula napřáhl k dalekonosné střele a dělovkou zaměstnal Samuela. Nic dalšího k vidění nebylo. Slovan si tak připsal vítězství 2:1.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Utkání splnilo účel, se kterým jsme do něj vstupovali. Šanci dostali i hráči širšího kádru. Zkoušeli jsme jednoho hráče, který bohužel neuspěl. Chtěli jsme ho vidět v akci a nepřesvědčil nás. Zápas měl dobrý náboj, dobrou úroveň. Opět jsme nevyužili naše šance, což nás trápí celý podzim. S průběhem a vítězstvím jsem spokojený. Mrzí jen zahozené šance.