FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 2:1
06.11.2021

Slovan porazil Bohemians 2:1, rozhodující branku dal v 90. minutě Tupta

Liberec – V dnešním duelu FORTUNA:LIGY jsme hráli s pražskými Bohemians. V první půli bylo k vidění minimum šancí, navíc lepší výkon určitě předvedl náš soupeř. Ve druhé části se ovšem naše hra velmi proměnila, rázem jsme měli několik gólových šancí. První branku nakonec vstřelil Chaluš, ale ihned po rozehrání vyrovnal Puškáč. V 90. minutě rozhodl zápas svým gólem Tupta. Vyhráli jsme tak 2:1.
14.kolo, sobota 6.11.2021, 15:00, U Nisy
2:1
(0:0)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905

Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula - Tiéhi, Havelka (88. Rabušic) - Koscelník (65. Nečas), Frýdek (65. Rondić), Matoušek (85. Tupta) - Júsúf (88. Faško)

Náhradníci: Vliegen - Purzitidis, Faško, Nečas, Tupta, Rondić, Rabušic

Bohemians Praha 1905: Bačkovský - M. Dostál , Köstl, Bederka, Vondra - Novák (64. Nový), Ljovin (90+1. Koubek), Hronek (81. Vacek), Květ, Fulnek (46. Puškáč) - Keita (64. Bartek)

Náhradníci: Le Giang – Nový, Bartek, Jindřišek, Vacek, Koubek, Puškáč

Branky: 73. Chaluš, 90. Tupta - 78. Puškáč

Žluté karty: 25. Koscelník, 41. Plechatý - 20. Köstl, 33. Keita, 52. Ljovin, 90+4. Brabec (asistent trenéra), C. Bačkovský (po konci utkání)

Diváci: 2981

Rozhodčí: Radina – Ratajová, Vlček

V poměrně opatrném úvodu byl k vidění první náznak šance v šesté minutě. Květ ukázal dobrý náběh do vápna, odkud se pokusil odcentrovat na Keitu. Útočník pražského klubu měl ale míč příliš vysoko a nezamířil přesně. Utkání bylo i nadále v podstatě bez větších šancí. Nutné je však dodat, že i tak měli více ze hry hosté. To se ukázalo ve 23. minutě, kdy Novák zpoza vápna vyslal velmi zajímavou střelu, kterou musel Knobloch vyrazit na roh.

Tento trend v zápase stále přetrvával, Klokani byli aktivnějším celkem, který měl i více náznaků gólových příležitostí. My jsme k šanci měli nejblíže po střele Matouška, jenž vypálil po Júsofově přihrávce zpoza vápna. Jeho zakroucenou střelu však připravený brankář Bačkovský polapil. V úplném závěru poločasu vyzkoušel Júsuf po centru střelu hlavou, nicméně tento pokus rozhodně nebyl nebezpečný.

Hned v úvodní desetiminutovce druhého dějství jsme mohli sledovat velmi odlišný výkon, díky němuž jsme si vytvořili tři solidní příležitosti. Nejprve to byl Júsuf, kdo si dobře navedl míč na střed a vypálil. Nicméně mířil příliš daleko od brány. O chvíli později se po několika přihrávkách a odražených balonech dostal ke střele Matoušek. Avšak ani jeho rána nespadla mezi tři tyče. Na závěr tohoto akčního úvodu se po pěkné kombinaci dostal k zakončení Frýdek, ale ani jeho pozemní střela těsně nenalezla cíl.

Naše útočné snahy ovšem ani nadále nekončily. Po přihrávce Havelky zaútočil Matoušek, pokusil se dostal míč za brankářova záda, avšak Bačkovský včas vyběhl a nohou střelu zablokoval. V 73. minutě se po rohovém kopu úspěšně prosadil Matěj Chaluš, nekompromisně totiž uklidil propadlý míč. Akce byla následně zkoumána videem, a to zhruba čtyři minuty. Nakonec však byla branka uznána.

Bohužel naše vedení poté vydrželo velmi krátce. Po skvělé přihrávce Hronka na hranici vápna se k míči dostal David Puškáč, který krásnou střelou na zadní tyč propálil Knoblocha. Slovan se poté otřepal a opět vyrážel do útoku. Výsledek přišel v 90. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Ľubomír Tupta. Po rozehrávce se k odraženému míči dostal Mikula, jenž pohotově přihrál Tuptovi. Slovenský útočník pak výtečně z otočky zakončil do levého dolního rohu. V dramatickém závěru se už Bohemians vyrovnat nepodařilo, zvítězili jsme tak 2:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme nehráli dobře a v ofenzivě situace neřešili dobře. V defenzivě jsme měli taktický problém, kdy nás Bohemians přečíslovali z křídel do středu hřiště. Tam jsme se nechovali správně a hosty pouštěli až k šestnáctce. Obranná řada ale hrála velmi dobře a nepouštěla 'Bohemku' do velkých šancí. O přestávce jsme si něco řekli a výkon se zvedl. Zlepšili jsme se hlavně směrem dopředu. Pohyb a nabídka byla lepší. Dostávali jsme se do zakončení. Gól byl zasloužený. Než ho ale uznali, tak jsme vychladli a vzápětí inkasovali a bylo opět srovnáno. Cením si toho, že jsme v závěru utkání rozhodli v náš prospěch. Ukazuje to, že mužstvo má sílu a charakter.

Luděk Klusáček (Bohemians Praha 1905): První poločas byl poklidný. Hrálo se převážně ve středu pole bez výraznějších šancí na obou stranách. Hra se více rozeběhla ve druhém poločase, do kterého vstoupil Liberec aktivněji než my. Nepomohla nám ani střídání, byli jsme pod tlakem, ze kterého dal nakonec Liberec branku po standardní situaci. Nám se povedlo ihned srovnat, ale pak přišel divoký závěr, kde si myslím, že nás rozhodčí poškodil. Já viděl penaltu po zákroku na Dostála. Ta situace se pořádně neprozkoumala. Liberci se nakonec v závěru povedlo po další standardní situaci šťastně zvrátit zápas na svou stranu.