FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:4
29.06.2018

Slovan prohrál první přípravný zápas s druholigovým Varnsdorfem 2:4

Hrádek nad Nisou - Liberec hrál v nedalekém Hrádku nad Nisou první letní přípravný zápas. V sestavě se objevila nejnovější posila Slovanu - útočník Jan Pázler. S týmem přicestovali i dva testovaní hráči, gólman Patrik Štorc a pravý obránce Gabriel Dubois, který byl taktéž v základní sestavě. Obměněná sestava si s Varnsdorfem neporadila a podlehla mu 2:4.
Příprava, pátek 29.6.2018, 13:30, Hrádek nad Nisou
2:4
(1:1)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: 29 Nguyen (46. Štorc) - 6 Gabriel (36. Baláž), 4 Karafiát, 2 Köstl, 14 Knejzlík (56. Gembický) - 8 Obročník (46. Vrabec), 24 Machuča (46. Drahoš), 22 Ševčík - 18 Koscelník, 19 Potočný - 9 Pázler

Náhradníci: 1 Štorc - 11 Baláž, 5 Drahoš, 10 Vrabec, 27 Gembický

FK Varnsdorf: Samoel (67. Vaňák) - Richter, Heppner, Dvořák, Novák, Bláha (46. Zbrožek), Durdević, Schön (46. Barac), Ondráček, Kocourek, Kouřil (46. Glöckner)

Náhradníci: Glöckner, Barac, Zbrožek, Vaňák

Rozhodčí: Kvítek - Hanousek, Bohata

Góly: 42. Potočný, 89. Gembický - 4. Richter, 55. a 84. Durdević, 65. Novák

Žluté karty: 60. Karafiát

Slovanu začátek zápasu vůbec nevyšel, když hned ve 4. minutě prošel míč z levé strany až na hranici velkého vápna, kde ho napálil Richter do šibenice a Nguyen byl bez šance - 0:1. Více času měli míč na kopačkách hráči v modrém, ale k žádné vyložené šanci to nevedlo. Až ve 20. minutě se dostal k míči Potočný. Z voleje však branku Varnsdorfu přestřelil. Stále se hrálo spíše na polovině Varnsdorfu a ve 39. minutě mohlo být srovnáno. Balón prošel po zemi vápnem až ke sprintujícímu Potočnému, který se snažil ve skluzu usměrnit míč do brány. Jeden ze stoperů mu v tom však včasným skluzem zabránil a byl z toho pouze rohový kop.

Aktivní Potočný byl odměněn tři minuty před přestávkou. Liberečtí se rvali jako buldoci v malém vápně, kde nakonec míč vyplul ze skrumáže před osamoceného Potočného, který neměl problém trefit odkrytou bránu - 1:1. Více už se v prvním poločase nestalo a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

I do druhé půle nastoupili lépe hráči ve žlutém a odměnou jim byl gól Durdeviće z 55. minuty, když šli dva varnsdorfští hráči sami na brankáře - 1:2. Předcházelo tomu bohužel zranění Knejzlíka na útočné polovině, který byl následně střídán na nosítkách. Poté se na hřišti lehce přiostřilo a vyústěním toho byla žlutá karta pro Karafiáta po hodině hry. I další gól v 65. minutě padl bohužel do naší sítě. Liberecká obrana si nepohlídala náběh Nováka na malé vápno, který z voleje navýšil vedení žlutých na rozdíl dvou branek.

Tempo hry lehce opadlo. O lehčí vzrušení se postaral Ševčík přízemní ranou vedle tyče v 78. minutě. Slovan se snažil o snížení a závěrečný tlak. Místo toho však přišel další gól do liberecké sítě z jednoho z protiútoků. V 84. minutě se prosadil podruhé v zápase Durdević - 1:4. Minutu před koncem zápasu se snažil dalekonosnou střelou snížit Ševčík. Zařízení minul. Hned vzápětí se to však povedlo Gembickému, který se krásně kličkou uvolnil a střelou za hranicí šestnáctky snížil na 2:4. Mohlo to vypadat ještě o něco veseleji. V posledních vteřinách se dostal do šance opět Gembický. Jeho první střelu brankář vyrazil, dorážka lobem škrtla břevno. Slovan tak první přípravný duel proti Varnsdorfu prohrál 2:4.