FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 3:1
16.10.2021

Slovan proti favoritovi na body nestačil, se Slavií prohrál 1:3

Liberec - Po reprezentační přestávce se Slovan představil v 11. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Slavie. V bojovném utkání Slovan prohrával po první půli 0:1, když se trefil Bah. Ve druhém poločasu liberečtí fotbalisté více otevřeli hru a byli potrestáni dalšími dvěma brankami (Kuchta a Olayinka). Jedinou branku Slovanu vstřelil Stoch, ovšem to na body nestačilo. Liberec venku prohrál 1:3.
11.kolo, sobota 16.10.2021, 19:00
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
3:1
(1:0)
SK Slavia Praha: Kolář - Bah, Hromada (64. Ekpai), Kačaraba, Oscar - Traoré, Stanciu (C) (87. Samek) - Schranz (75. Plavšić), Kuchta, Olayinka (87. Horský) - Krmenčík (75. Madsen)

Náhradníci: Mandous - Šmíd, Plavšić, Samek, Horský, Ekpai, Madsen

FC Slovan Liberec: Knobloch - Fukala, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) - Koscelník (84. Gembický), Gebre Selassie, Havelka (84. Faško), Mészáros (56. Tupta) - Matoušek (68. Stoch) - Rondić (56. Rabušic)

Náhradníci: Vliegen - Purzitidis, Gembický, Faško, Stoch, Tupta, Rabušic

Branky: 42. Bah, 67. Kuchta, 81. Olayinka - 73. Stoch

Žluté karty: 49. Stanciu, 58. Schranz, 90+2. Ekpai - 86. Stoch

Rozhodčí: Franěk - Caletka, Antoníček; VAR: Štěrba, AVAR: Hrabovský
Diváci: 12264

V úvodních minutách byli na míči více domácí, v 9. minutě měl šanci ze standardní situace Stanciu, ovšem střelou našel pouze náruč Knoblocha. Velmi slibnou příležitost měl po rychlé akci Matoušek, utekl obráncům a střelou na zadní tyč nadělal Kolářovi problémy. Gólman Slavie předvedl velmi dobrý zákrok a vyrazil mimo tři tyče. Slovan trpělivě bránil a Slavii dělal problémy po svižných přechodech do útoku. Ve 34. minutě vyplaval balón na kraji vápna pro osamoceného Havelku. Liberecký záložník ale nezamířil přesně a ve velké šanci minul branku Koláře.

Ve 37. minutě zkoušel Kuchta propálit naše stopery, trefil pouze Fukalu a z následné dorážky Stanciu mířil mimo. Těsně před koncem první půle otevřel skóre Alexander Bah. Stanciu vyslal z dálky razantní střelu, Knobloch ji pouze vyrazil před sebe, kde byl připravený obránce Slavie, a ten už neměl problém trefit prázdnou branku, 1:0.

Slovan do druhého poločasu vstoupil aktivně, v 52. minutě prošel skrze vápno Matoušek a dostal se i ke střele. Z velkého úhlu na Koláře nevyzrál. Na druhé straně střílel zpoza vápna Krmenčík, Knobloch tentokrát vyrazil do prostoru, kde nebyl nikdo z domácích. V 55. minutě promáchl ve skvělé pozici Schranz, po ostrém centru z pravé strany stačilo ťuknout balón do prázdné branky.

Slovan otevřel více hru a Slavia využila rychlého brejku. Krmenčík utekl obraně a Jan Kuchta zužitkoval přihrávku, před Knoblochem tečoval balón a rozvlnil síť, 2:0. Slovan ale nesložil zbraně a aktivně útočil. Za svoji snahu byl odměněn, v 73. minutě dostal nahrávku od Havelky Miroslav Stoch a střelou na přední tyč snížil na 2:1. Devět minut před koncem základní hrací doby Slavia využila výhodu v podobě rohového kopu. Peter Olayinka využil volné pozice na zadní tyči a hlavičkou se nemýlil, 3:1. Slovan se již na další odpověď nezmohl a se Slavií prohrál 1:3.

Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha): „Zápas byl pro nás složitý. Liberec byl hodně aktivní a poctivý v defenzivní práci. Nám se moc na některých ofenzivních postech nedařilo. Lacině jsme přicházeli o míče, ale postupem času se náš výkon zlepšoval. Pomohl nám gól, který zápas hodně otevřel. Tým Liberce je jiný, než byl na začátku sezóny a není jednoduché s nimi hrát. Jsem rád, že jsme utkání zvládli.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Jsem trochu zklamaný, protože výsledek pro nás není příznivý. Přesto si myslím, že náš výkon špatný nebyl. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře do defenzivy. Do čtyřicáté minuty domácí žádnou vyloženou šanci neměli, naopak my dvě gólové šance. Uznávám, že postupem času naše kvalita hry v prvním poločase šla dolů. Ve druhé půli bylo utkání více otevřené. Náš výkon se zvednul po střídáních Rabušice a Stocha. Bohužel, v momentě, kdy to vypadalo, že budeme sahat po vyrovnání, jsme dostali laciný gól. A podobně to pak bylo i u třetí branky. Rozhodující momenty zápasu jsme nezvládli, Slavia ano, i proto zaslouženě vyhrála.“