FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 0:2
30.04.2022

Slovan se rozloučil s fotbalovou sezónou porážkou 0:2 proti Sigmě

Liberec - Slovan v rámci nadstavby sehrál odvetný zápas semifinále Skupiny o umístění. Z prvního utkání proti Sigmě musel Slovan dohánět jednobrankové manko. Ovšem v domácím zápase se liberečtí fotbalisté prosadit nedokázali a prohráli 0:2. Tím pádem se rozloučili s ligovou sezónou 2021/22 a díky výhře Mladé Boleslavi proti Českým Budějovicím skončili na konečném 9. místě.
S2, sobota 30.4.2022, 16:00, Stadion U Nisy
0:2
(0:1)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc
FC Slovan Liberec: Vliegen – Koscelník (58. Alijagić), Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) - Tiéhi, Višinský (45. Rondić), Havelka (30. Frýdek) - Matoušek (46. Rabušic), Júsuf (67. Doumbia), Tupta

Náhradníci: Knobloch – Michal, Doumbia, Frýdek, Rondić, Alijagić, Rabušic

SK Sigma Olomouc: Stejskal - Chvátal, Hubník (C), Jemelka, Vepřek (85. Poulolo) - Breite, Sedlák (85. Sláma) - Hadaš (60. Šíp), Daněk (76. Langer), Zmrzlý - Růsek (86. Piňa)

Náhradníci: Trefil - Šíp, Poulolo, Piňa, Slaměna, Sláma, Langer

Branky: 28. Zmrzlý, 65. Růsek

Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Machač; VAR: Ondráš, AVAR: Podaný

Diváci: 1428

Do utkání lépe vstoupili hosté, již ve druhé minutě zakončoval ve skluzu Daněk. Vliegen předvedl skvělý zákrok a nohou míč na přední tyči vyrazil. V další šanci se ocitl Hadaš, nejprve si míč zasekl a poté na hranici vápna vystřelil. Liberecký brankář si i s jeho pokusem poradil. O chvíli později byl v nadějné pozici nikým nehlídaný Růsek, ovšem hlavičkou usměrnil balón pouze mimo branku. Na straně Slovanu se k první střele odhodlal v 16. minutě Júsuf, bahrajnský útočník prověřil Stejskala tvrdou ranou zpoza vápna. Avšak olomoucký brankář byl připraven a jeho pokus kryl i před dorážejícími fotbalisty.

Slovanu se příliš nedařilo dostat do zápasu a Sigma si vytvářela další šance. Po jedné z nich se ocitl v zakončení ve vápně Hubník, Vliegen vytáhl další skvělý zákrok. O chvíli později již musel lovit míč z branky. Po akci z pravé strany se po nahrávce Chytila prosadil Ondřej Zmrzlý, který dorážel sám do prázdné branky. Ve 38. minutě vystrašil domácí fanoušky Vliegen, jeho přihrávka skončila totiž na kopačce Růska, který se odhodlal k pohotové střele. Nicméně liberecký brankář svoji chybu napravil a míč chytil. Poradil si i s následující střelou Daňka, která mířila do pravé části branky.

Trenér Kozel se rozhodl reagovat na výkon v prvním poločase a na hřiště vyslal Rabušice a Rondiće, kteří tak doplnili Frýdka, jenž do hry naskočil již ve 30. minutě. O chvíli později se na trávník podíval i Alijagić. Slovanu se dařilo více semknout svého soupeře, ale do výraznějších šancí se nedostával. Naopak Sigma znovu udeřila, po levé straně utekl Šíp, který předložil krásný míč pro Antonína Růska. Olomoucký střelec nezaváhal a doklepl balón do prázdné branky.

V 76. minutě se dostal ke střele z otočky Rondić. Jeho slabý pokus nakonec skončil na tyči a Jemelka musel před dotírajícím Rabušicem odkopnout na roh. O chvíli později střílel z voleje ve vápně střídající Doumbia, Stejskal jeho pokus kryl. Slovan se tlačil směrem do útoku čím dál více. Po jednom z centrů hlavičkoval Rabušic, ale branku těsně přestřelil. Za Olomouc ještě zahrozil Šíp, ovšem ve velké šanci branku těsně netrefil. Slovan se snažil marně alespoň zkorigovat výsledek a s ligovou sezónou se rozloučil porážkou 0:2. Vzhledem k tomu, že ve druhém souběžném zápase Mladá Boleslav vyhrála 1:0 nad Budějovicemi a postoupila do finále Skupiny o umístění, tak se Slovan umístil na konečném devátém místě.

Václav Jílek (SK Sigma Olomouc): „Velká spokojenost, zejména s prvním poločasem. Myslím si, že celkově je ten postup zasloužený. Dnes jsem měl pocit, že to chceme více než soupeř. Jsem za to rád, byl to dnes hlavní cíl. Dohrávat tu sezónu tak, abychom čtrnáct dní trénovali a neměli zápas není nic příjemného, jak pro trenéry, tak hráče. Jsem rád, že jsme to utkání byli schopni rozhodnout a zvládnout, podle mě poměrně jednoznačně. Byť nás soupeř ve druhém poločase zatlačil a měl šance, tak z celkového pohledu jsme utkání zvládli velmi dobře.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dnes to není příjemné, myslím si, že jsme to absolutně nezvládli. Chtěli jsme do utkání vstoupit jinak. Soupeř měl ve druhé minutě stoprocentní šanci, a jako kdyby nás trochu nahlodalo a naše sebevědomí bylo „totam“. Celý první poločas byl soupeř jednoznačně lepší. Chtěli jsme reagovat střídáním, ale ani to jsme nestihli a obdrželi jsme branku. Do šancí jsme se nedostávali... Další střídání jsme udělali o poločase, chtěli jsme zvýšit důraz v pokutovém území. Bohužel jsme dostali druhý gól a to asi rozhodlo dvouzápas úplně. Soupeř zalezl, my jsme si vytvořili i nějakou šanci, ale nebylo nám přáno. V souhrnu je vítězství soupeře zasloužené. Mrzí mě to i s ohledem k divákům, že jsme nedokázali vstřelit ani jeden gól. V tom je asi naše největší slabina. I když dnes jsme vyhořeli i vzadu...“