FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 2:0
08.05.2013

Slovan si finále domácího poháru nezahraje, v Jablonci prohrál o dvě branky

Odvetu semifinále Poháru České pošty náš tým nezvládl. V Jablonci naši hráči prohráli. Branky domácích vstřelil Hubník a Piták.
semifinále, středa 8.5.2013, 17:15
FK Jablonec FK Jablonec
2:0
(0:0)
FK Jablonec: Špit - Kubista, Rossi, Beneš, Novák - Čížek (57. Kopic), Vaněk, Loučka, Eliáš, Jablonský (62. Piták) - Hubník (80. Třešňák)
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelić (87. Sackey), Frýdek - Šural, Pavelka, Štajner, Rybalka, Delarge (87. Komenda) - Rabušic
Branky: 52. Hubník, 63. Piták ŽK: 19. Loučka, 76. Piták, 86. Kopi - 18. Kušnír, 22. Delarge, 25. Štajner, 65. Frýdek ČK: Rozhodčí: Paták - Wilczek, Moláček

Na derby tentokrát svítilo sluníčko. V krásném fotbalovém počasí si na stadion našla cestu, na jablonecké poměry, velmi slušná návštěva. Byl mezi nimi velký podíl libereckých příznivců.

První nebezpečnou akci přinesla 3. minuta. Vaněk pláchl po levé straně a jeho nepříjemný centr musel na roh uklízet Frýdek. Domácí standardku jsme ubránili. Jablonec byl v úvodu utkání aktivnější, do 10. minuty kopali domácí 4 rohové kopy. Všechny jsme ale dokázali ubránit. Slovan kopal první roh v 11. minutě. Rybalkův centr našel Štajnera, který se ale tísněn ke střele nedostal.

V 19. minutě kopal Jablonec velmi zajímavou standardku. Míč si postavil Novák, z nějakých 18 metrů ale branku přestřelil. O minutu později šel Slovan do nadějného brejku, rozhodčí ale po předchozím faulu na Šurala necitlivě neponechal našim hráčům výhodu a hru přerušil.

Ve 24. minutě posílal Šural přihrávku na rozeběhnutého Delarge, Eliáš chyboval a vypadalo to, že se do šance dostane Rabušic. Domácí ale na poslední chvíli odkopli do bezpečí. Ve 28. minutě Frýdek dvakrát na hranici vápna posadil na zadek Kubistu, jeho následná přihrávka do vápna ale ohrožení Špitovy branky nepřinesla.

Ve 31. minutě se dostal před naším vápnem ke střele Loučka, jeho pokus bez přípravy skončil těsně nad naší brankou. O minutu později centroval do vápna Delarge. Trefil bránícího hráče a dožadoval se pokutového kopu za ruku. Rozhodčí byl ale v klidu.

Ve 40. minutě měl Slovan velké štěstí. Novák se z pravé strany dostal do vápna. Vystřelil na přední tyč a těsně před Kovářem tečoval špičkou kopačky míč Hubník. Balon se odrazil od tyčky před naší odkrytou branku. Naštěstí jeden z našich obránců odkopl míč do bezpečí.

Ve 42. minutě se do vápna prodral Delarge, v souboji ale o míč přišel a domácí jen kopali od branky. Chvíli na to se do nadějné pozice dostal Čížek, míč se ale od něj jen odrazil do zámezí. Poločas skončil bez branek.

V úvodu druhé půle se hra zdánlivě uklidnila. Pak ale přišla 52. minuta, Slovan bránil brejk domácích a poměrně lacino daroval domácím rohový kop. Ten rozehrál Čížek a trestuhodně volný Hubník hlavou otevřel skóre - 1:0.

Slovan po inkasované brance zmáčkl domácí před jejich vápnem. Krom několika závarů jsme ale Jablonec do úzkých nedostali. Naopak v 59. minutě opět po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval znovu Hubník.

V 63. minutě naše obrana znovu zazmatkovala. K míči se po našem nedůrazu dostal Kopic a před brankou našel zcela volného Pitáka, který zvýšil na 2:0.

V 64. minutě kopal standardku Štajner, jeho centr našel Keliće, který ale míč do sítě neprotlačil. Špit našel míč ve svém náručí. V 69. minutě napřáhl ke střele Rybalka, Špit míč vyrazil nad branku. O minutu později se do největší šance Slovanu dostal Štajner, ve vápně si stáhl míč pro sebe a pohotově vystřelil, branku ale těsně minul.

V 80. minutě mohl Slovan utkání zdramatizovat. Po Šuralově stříleném centru uklidil Rybalka míč do sítě. Asistent rozhodčího Jiří Moláček ale odmával ofsajd a sudí Paták tak gól neuznal. V 84. minutě kopal Šural rohový kop, Delarge na zadní tyči ale prázdnou branku netrefil. Jeho pozice ale nebyla úplně jednoduchá. I přs závěrečný nápor Slovan branku nevstřelil a jedna pohárová cesta se uzavřela.