FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 2:0
16.04.2016

Slovan si poradil s Jihlavou a upevnil si čtvrté místo v tabulce

Lukáš Michalík
Liberec - Naši fotbalisté se po druhé v řadě představili před domácím publikem. V rámci 25. kola hostil Slovan Vysočinu Jihlava a svěřenci Jindřicha Trpišovského dokázali navázat na předešlá dvě vítězství. Hrdinou utkání se stal záložník Herolind Shala, který vstřelil obě branky našeho týmu. Zásluhou tří bodů si Slovan upevnil čtvrté místo, které drží s náskokem sedmi bodů.
25.kolo, sobota 16.4.2016, 20:15, U Nisy
2:0
(2:0)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (71. Jefremov), Shala (78. Pulkrab), Vůch - Bakoš (87. Obročník).
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Krejčí, Šourek, Urdinov – Šulek, Kučera – Bazal, Hronek (62. Nerad), Vaculík (81. Fulnek) – Dvořák (63. Voltr).
Branky: 34. a 44. Shala. ŽK: 32. Shala - 66. Urdinov, 75. Šulek. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Pochylý. Synot Hráč utkání: Herolind Shala - Jan Hanuš.
Diváci: 3236

První střelecký pokus zaznamenal v úvodu utkání jihlavský Šulek, který postupoval sám středem hřiště. Jeho přízemní pokus ale Koubkovi starosti nečinil. Na opačné straně pálil po přihrávce Sýkory Shala, bránu ale liberecký záložník netrefil. Následně ze střední vzdálenosti napřáhl Folprech, ani on ale nemířil přesně.

Ve 23. minutě táhl rychlý kontr domácích znovu Shala, místo přihrávky na nabíhající spoluhráče zvolil střelu, se kterou si brankář Hanuš poradil. Pozornost Tomáše Koubka poté prověřil hostující Bazal, ani jeho střela ale nepatřila k těm nebezpečnějším. O poznání přísnější měřítka už snesl pokus Daniela Bartla, jemuž hlavou dobře sklepl míč Bakoš. Liberecký křídelník ale v dobré pozici Hanušovu bránu těsně minul.

Úvodní branka zápasu padla ve 34. minutě a do třetice byl za svou aktivitu odměněn s chutí hrající Herolind Shala. Ten se ve středu hřiště chopil míče, v rychlosti se zbavil protihráče a křižnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Hanuše. Z dílny libereckého středopolaře to však v prvním poločase nebylo vše. Krátce před odchodem do kabin vybídl Herolinda Shalu k úniku Vůch, Shala postupoval sám na Hanuše a s ledovým klidem jej prostřelil mezi nohami.

V úvodu druhého poločasu mohl přidat třetí branku Vůch, který si naběhl na přihrávku Bakoše, prohnal se kolem obránce a mířil na Hanuše, který jej ale vychytal. O další vzrušení se poté postaral hlavičkující Folprecht, trefil ale pouze prostor, v němž stál připravený Hanuš. Jihlavský gólman vychytal rovněž další střelecký pokus Vůcha, jehož střele scházela potřebná razance.

Vysočina zahrazila střelou střídajícího Nerada, gólman Koubek ale pokus mladého záložníka robinsonádou vyrazil. V 86. minutě rozehráli domácí standardní situaci po níž Bakoš vysunul Sýkoru, toho ale zradilo zpracování a nakonec tak ani nezakončil. V nastaveném čase mohl definitivní tečku za utkáním učinit Jefremov, sám před Hanušem ale v zakončení selhal a vůbec netrefil branku. Slovan tak zásluhou Shaly zvítězil nad Jihlavou 2:0.

Michal Hipp (FC Vysočina Jihlava): Myslím si, že domácí potvrdili pověst, která je před naším zápasem předcházela. Ne náhodou se v tabulce nacházejí tam, kde se nacházejí a myslím si, že dnes vyhráli zaslouženě. Ukázali více fotbalové kvality a více chtěli vítězství. Byli živější, rychlejší a v podstatě po celý zápas vyhrávali více osobních soubojů. Začátek zápasu z naší strany nebyl špatný, domácí sice více kombinovali, ale žádné vážnější šance neměli. Oba týmy hrozili spíše ze střel, od nás to zkoušeli Šulek nebo Bazal, ale domácí gólman si s nimi lehce poradil. Myslím si, že zlom v zápase nastal v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu, kdy nás domácí vytrestali ze dvou výborných přechodových fází. Naše lehké nevynucené chyby potrestali dvěma góly. Ve druhém poločase jsme se chtěli vrátit do zápasu a vstřelil kontaktní gól, ale domácí nás celou dobu drželi na distanc. Zahrozili jsme pouze střelami z dálky a měli tam nějaké náznaky, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Naopak domácí hrozili z krajů hřiště velmi dobrou kombinací a myslím si, že po celý zápas byli lepší. Lépe se také vypořádali s náročným terénem a já jim musím pogratulovat.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Troufám si říci, že jsme dnes vyhráli zaslouženě. Kromě úvodní partnáctiminutovky, kdy jsem si myslel, že si vytvoříme větší tlak, což se nám díky kvalitě Jihlavy nepodařilo, si myslím, že jsme po celý zbytek utkání hráli velice dobře. Důležitý byl první gól, který soupeře otevřel. Vytvořili jsme si ještě spoustu šancí, které jsme nedali a myslím si, že jsme utkání měli po dlouhé době pevně v rukou. Musím kluky pochválit, na mužstvu bylo vidět, že má velkou energii, hráli jsme velmi náročný způsob hry, snažili se celoplošně napadat a soupeře dostupovat. Jihlava má výborný střed zálohy, všechny tři hráče, Hronka, Kučeru a Šuleka hodnotím velmi vysoko, jsou běhaví a na jaře se prezentují ve velkém stylu. Jedinou kaňkou je, že nedokážeme fanoušky pobavit více góly, hrát trochu na riziko a snažit se utkání úplně ovládnout, protože výsledek 2:0 je pořád ošidný. V Liberci je to teď náročné, Tygři hrají finále, pro fanoušky je těžké vše stihnout, takže bojujeme o každého z nich. S výkonem jsem spokojený, ale chybí nám to koření, tedy góly. Tím to ale nechci smazat, vyhráli jsme po třetí v řadě, z posledních sedmi zápasů jsme dostali jen dva góly a v mužstvu je teď velká síla. Myslím si, že dnes jsme trochu přiblížili těm podzimním výkonům, hodně jsme toho naběhali a nevybavuji si žádnou pasáž, v níž bychom soupeře nedostupovali.