FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 1:0
17.02.2021

Slovan si poradil se Zlínem, rozhodla branka Rondiće a neproměněná penalta Poznara

Liberec - Hektický program Slovanu pokračoval dalším domácím zápasem, tentokrát proti Zlínu. Jednalo se o dohrávku 17. kola FORTUNA:LIGY, které bylo odloženo kvůli nákaze a následné karanténě zlínského mužstva. Na těžkém terénu oba celky bojovaly a hrálo se nerozhodně až do 69. minuty, kdy se trefil Rondić. V závěru měl šanci srovnat z penalty Poznar, ale trefil pouze břevno a Slovan se mohl radovat z těsné výhry 1:0.
17.kolo, středa 17.2.2021, 14:00
1:0
(0:0)
FC ZlínFC Zlín

Nguyen (68. Knobloch) - Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula (C) - Karafiát (68. Purzitidis), Faško (58. Rondić), Mara (46. Sadílek) - Pešek (89. Šulc), Rabušic, Mosquera

Náhradníci: Knobloch - Purzitidis, Fukala, Sadílek, Nečas, Šulc, Rondić

FC Zlín:

Dostál - Fantiš, Simerský, Buchta, Procházka - Hlinka (87. Pedrito), Conde, Janošek (76. Matejov) - Jawo (63. Janetzký), Poznar (C), Potočný (87. Dramé)

Náhradníci: Rakovan - Matejov, Janetzký, Pedrito, Dramé, Toutou, Kolář

Branky: 69. Rondić

Žluté karty: 9. Mara, 53. Sadílek, 57. Faško, 63. Karafiát, 85. Mosquera - 15. Jawo, 62. Potočný, 90. Janetzký, 90+1. Procházka

Rozhodčí: O. Berka - T. Mokrusch, D. Vodrážka

VAR, AVAR: P. Orel, J. Kubr

Slovan v úvodu často přicházel o míč kvůli nepřesné kombinaci, ale hosté na tom byli podobně, tudíž jsme větší šance neviděli. Ve 12. minutě měl první a rovnou obrovskou šanci Rabušic. Mosquera ho našel skákavým pasem za obranou, liberecký útočník si ve vápně zpracoval a vystřelil, avšak v pádu ho Dostál dokázal vychytat. Na druhé straně střílel těsně za vápnem Poznar, Nguyen slabý pokus pokryl. Ve 20. minutě se krásně do centru Mosquery položil hlavičkou Rabušic, ale mezi tři tyče se netrefil.

Zlín zahrozil prostřednictvím Condeho, který napřáhl k razantní střele, balón prolétl jen pár centimetrů od pravé tyče naší branky. I nadále hrozili hosté, Poznar si naběhl za obránce a dokonce i rozvlnil síť, ovšem celé akci předcházel ofsajd zlínského kapitána a gól nemohl být uznán. Ve 29. minutě se po hezké kombinaci a podklouznutí Mosquery dostal Fantiš sám před Nguyena. Zlínský fotbalista místo střely hledal své spoluhráče, to se ukázalo jako chybné řešení, míč skončil v zámezí. V první polovině utkání jsme branku neviděli. Oba celky odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé půle naskočil aktivněji Slovan, Rabušic sklepl pro Koscelníka, který z úhlu střílel na Dostála. Procházka se rychle zorientoval a ve skluzu pokus libereckého obránce zblokoval. Utkání bylo plné faulů a nepřesností, ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit souvislý tlak či větší šance. To platilo do 69. minuty, kdy Mosquera poslal načechraný balón do vápna. Ve vzduchu se nejlépe uvolnil Imad Rondić, který poslal hlavičkou míč do sítě.

Zlín se snažil s utkáním něco udělat a postupem času se pouštěl do útoku ve větším počtu hráčů. Po jednom rohovém kopu hostující hráči reklamovali ruku. Hlavní sudí dlouho zkoumal video a nakonec ukázal na pokutový puntík. Penalty se ujal Poznar, ale jeho razantní pokus skončil pouze na břevně. Konec zápasu si Slovan pohlídal a mohl se radovat z těsného vítězství 1:0!

Bohumil Páník (trenér Zlína): „Myslím, že jsme nebyli horším mužstvem. Bohužel jsme nedali ani tu penaltu, rozhodl jediný gól. Obzvlášť v první půli jsme hráli dobrý fotbal. Domácí do druhého poločasu vystřídali, poté dostali dva balóny do vápna a my to neubránili. Mrzí nás to a myslím, že minimálně na tu remízu jsme měli.“

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Zlín má kvalitní mužstvo vedené zkušeným trenérem. Hráli velmi dobře, především v prvním poločase nám dělali obrovské problémy. Nedokázali jsme pokrýt jejich středovou řadu a oni se dostávali blízko k bráně. Naše obrana si dokázala poradit, ale musím říct, že Zlín byl v první půli lepším mužstvem. V druhé polovině zápasu jsme střídáními přinesli oživení hry a vstřelili jsme velmi důležitou branku. Zápas spíše směřoval k remíze, ale jsme rádi, že jsme po minulém remízovém utkání dnes dokázali zvítězit.“