FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Táborsko 6:2
03.12.2022

Slovan si v dalším gólově bohatém utkání Tipsport ligy připsal výhru 6:2 proti Táborsku

Šimon Knopp
Liberec/Praha - Liberečtí fotbalisté se po úvodní porážce 3:4 s Bohemians představili v dalším kole Tipsport ligy. Tentokrát byl jejich soupeřem FC Silon Táborsko. V utkání jsme viděli celkem osm branek, ale tentokrát s dobrým koncem pro Slovan. Svěřenci trenéra Kozla přehráli soupeře 6:2 a připsali si první body do tabulky Tipsport ligy.
Tipsport liga, sobota 3.12.2022, 10:30
6:2
(4:2)
FC Silon TáborskoFC Silon Táborsko
FC Slovan Liberec: Stejskal (46. Pešl) - Winkler (46. Preisler), Prebsl (46. Plechatý), Mikula (46. Pourzitidis), Fukala (62. Horňáček) - Polyák, Lexa (46. Mara), Višinský (46. Frýdek) - Rondić, Kozák (62. Lupoměský), Juzvak (46. van Buren)
Náhradníci: Pešl - Plechatý, Pourzitidis, Horňáček, Lupoměský, Preisler, Frýdek, van Buren, Mészáros, Mara
FC Silon Táborsko: Pastornický – Navrátil, Černický, Mach, Plachý, Varačka, Sojka, Kosek, Alexandr, Kone, Šasinka
Náhradníci: Zadražil, Svatek, Musa, Žitka, Šplíchal, Kopřiva, Voriazidis, Ledecký

Branky: 12. Rondić, 14. Višinský, 24. Winkler, 35. Kozák, 56. a 65. van Buren - 41. a 44. Šašinka

Táborsko se dostalo do velké šance již ve druhé minutě, když centr z levé strany zakončoval Kosek. Po jeho střele následoval rohový kop, který Táborsko nevyužilo. Slovan se do prvního nebezpečného útoku dostal ve 12. minutě a hned z toho byla branka. Imad Rondić si ve vápně zpracoval přihrávku a měl dostatek času si připravit střelu, kterou zamířil mimo dosah gólmana, 1:0. Vzápětí se dostal k zakončení Denis Višinský, jenž byl ve vápně úplně neobsazen. S jeho první střelou si sice brankář Pastornický poradil, ale na dorážku byl už krátký, 2:0. Ve 24. minutě využili liberečtí fotbalisté další zaváhání táborské obrany. Ve vápně zůstal volný Jakub Winkler a střelou do pravé části brány překonal gólmana, 3:0.

Slovan se dál tlačil do zakončení a Táborsko mělo směrem dozadu problémy. V další stoprocentní šanci byl Rondić, ale tentokrát pouze o pár centimetrů minul levou tyč. Následovala nádherná akce Matyáše Kozáka, který si naběhl za obranu a dostal velmi přesný míč. Liberecký útočník si všiml, že táborský brankář není na čáře a z hranice vápna poslal přesný lob, který skončil za zády gólmana, 4:0. Ještě před koncem poločasu se první branky dočkalo i Táborsko. Jakub Šašinka vyslal střelu zpoza vápna na vzdálenější tyč a ta skončila za zády Stejskala, 4:1. O dvě minuty později to už bylo jen o dvě branky, Jakub Šašinka si zpracoval přihrávku, otočil se ve vápně a snížil na 4:2.

Do druhé půle oba týmy vystřídaly hned několik hráčů. V dresu Táborska se již v prvním poločasu představil Radim Černický z libereckého béčka. Aktivněji začali fotbalisté Táborska, kteří po jedné z rychlých akcí dokonce nastřelili tyč liberecké branky. V 56. minutě si narazil Mick van Buren balón s Frýdkem a dostal se až do vápna. Počkal si na výběh brankáře soupeře a následně ho zkušeně překonal jemným lobem, 5:2. Velmi dobrým zákrokem se uvedl střídající Pešl, který musel zasáhnout proti dorážce z prudkého centru. V 65. minutě díky aktivnímu napadání získal balón Mick van Buren. Celou akci zakončil s ledovým klidem, nejprve obešel gólmana a následně nechal projet skluzujícího obránce, aby zakončil do prázdné brány, 6:2.

Táborsko po inkasovaném gólu zahrozilo střelou z dálky, Pešl byl připravený a skokem míč vyrazil mimo. V 79. minutě si naběhl za stopery Ledecký, vyslal i střelu, ale jeho pokus postrádal razanci a Pešl bez problémů kryl. Ve zbývající desetiminutovce jsme již další branku neviděli. Van Buren ve velké šanci nedokázal natřikrát rozvlnit síť, a tak se skóre neměnilo. Slovan se mohl radovat z vysokého vítězství 6:2 a posunu na druhé místo v tabulce. Poslední zápas proti Žižkovu odehrají svěřenci trenéra Kozla 7. prosince od 13 hodin.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dnes můžeme být spokojení s výsledkem a myslím, že i s podstatnou částí hry. Vedli jsme 4:0 v první půli, myslím si, že od páté minuty jsme byli jednoznačně lepší. Měli jsme šance dát další góly, místo toho jsme posledních pět minut první půle absolutně podcenili. Nedůsledností v defenzivě se soupeř dostal zpátky do zápasu do stavu 4:2. Ale v druhém poločasu jsme přidali další dvě branky a zápas byl rozhodnutý. Jsem rád, že dnes měli ve hře i větší význam mladí hráči, kterým jsme chtěli dát šanci. Tohoto se budeme držet i v posledním zápasu ve středu.“