FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: LASK - FCSL 1:3
28.06.2019

Slovan v Rakousku zvítězil nad domácím LASK 3:1 (+ sestřih)

Redakce
V pátek odpoledne hráli liberečtí fotbalisté v Rakousku proti tamnímu vicemistrovi. Duel proti LASK se našemu týmu herně i výsledkově vydařil. Po dvou brankách Potočného z prvního poločasu se po přestávce prosadil ještě Pešek a domácí se trefili jen jednou.
Rakousko, pátek 28.6.2019, 17:00
LASK Linz LASK Linz
1:3
(0:2)
LASK Linz: 1. poločas: Lawal - Ramsebner, Wiesinger, Trauner, Schnegg, Ranftl, Michorl, Holland, Goiginger, Tetteh, Otubanjo

2. poločas: Turner - Luckeneder, Pogatetz, Wostry, Benko, Sabitzer, Müller, Renner, Haudum, Raguz, Frieser
FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Koscelník (79. Fukala), Breite (65. Nešický), Oscar (84. Beran), Mara, Potočný (59. Pešek) - Pázler (59. Musa)
Branky: Frieser - Potočný 2, Pešek. Diváci: 1000.

V prvních deseti minutách se hrálo především ve středu hřiště a k výraznějšímu ohrožení ani jedné z branek nedošlo. Do první šance se dostal až v 13. minutě Roman Potočný, ale z hranice vápna branku netrefil. O dvě minuty později poprvé zahrozili i domácí, střela jednoho z hráčů LASK zpoza vápna skončila těsně vedle Nguyenovy branky.

Ten se musel činit i v 18. minutě, kdy vyrazil další nebezpečnou střelu Rakušanů. První gól přišel ve 24. minutě, kdy Koscelník dlouhým pasem našel za obranou nabíhajícího Romana Potočného, který se sám před lineckým brankářem nemýlil a skóroval. Hráči LASK pak zvýšili aktivitu a v 32. minutě málem vyrovnali, radost jim ale zkazil praporek asistenta signalizujícího ofsajd.

O čtyři minuty později měl Nguyen štěstí, když krásnou střelu domácích téměř do šibenice zastavilo až břevno. Pět minut před poločasem se do další šance dostal aktivní Roman Potočný, ale jeho ránu i následnou dorážku brankář Lince dokázal pokrýt. Míč ze sítě znovu lovil až v 42. minutě, když po pravé straně pronikl Mikula a předložil míč před branku naší třináctce, která si mohla užít druhou gólovou oslavu. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 pro Liberecké.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji v bílém hrající hráči lineckého ASK. Naše obrana byla pozorná až do 68. minuty, kdy naši stopeři nezachytili průnikovou přihrávku ze středu hřiště, čehož Dominik Frieser využil ke snížení na 1:2. Následovala přestávka na občerstvení, jelikož se hrálo za slunečného a teplého počasí. Náš tým se dál soustředil na pozornou obranu a pokoušel o rychlé brejky, které ale několikrát zastavily zbytečné nepřesnosti.

V 78. minutě však Slovan předvedl krásnou kombinaci, když Nešický šikovně vysunul střídajícího Musu, který zkraje pokutového území našel před brankou volného Jakuba Peška a ten už mohl snadno přidat naši třetí branku. Kromě standardní situace ze zajímavé pozice, kterou zblokovala naše zeď, se hráči LASK už k dalšímu ohrožení Nguyena nedostali a na zaslouženém vítězství našeho celku už se nic nezměnilo.

záznam celého utkání

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Utkání splnilo svůj účel. Nastoupili jsme proti mužstvu, které se chystá na kvalifikaci Ligy mistrů, hrát bude ve třetím předkole a z mého pohledu šlo o velmi kvalitní zápas. Vyhráli jsme 3:1 po krásných akcích a pěkných gólech. Spoustu času jsme odehráli dobře, co se týče prostoru, času i přihrávek. Obdržený gól pramenil z velkého rizika a v závěru duelu jsme navíc dopřáli soupeři dvě šance ke korigování výsledku. O tom si budeme muset popovídat, ale jinak hráči splnili to, co chtěli. Utkání odmakali, přičemž jsme samozřejmě v plné přípravě. Ceníme si dobrého výsledku nad velmi silným soupeřem."