FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 1:1
06.07.2022

Slovan v přípravném zápasu remizoval s Duklou

Mnichovo Hradiště - Už pátý přípravný zápas odehráli fotbalisté našeho A-týmu. Soupeřem jim byla druholigová Dukla Praha. Duel skončil remízou 1:1. Gól našeho týmu vsítil v prvním poločase Rondić.
Mnich. Hradiště, středa 6.7.2022, 11:00
1:1
(1:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: 1. poločas: Vliegen - Gebre Selassie, Plechatý, Purzitidis, Mikula - Červ, Mara - Kozák, Doumbia, Višinský - Rondić
2. poločas: Pešl - Fukala, Prebsl, Lehoczki, Mikula - Michal, Mara - Ghali, Frýdek, Matoušek - Rabušic
FK Dukla Praha: Šťovíček - Svoboda, Havelka, Piroch, Šebrle, Souček, Holiš, Matějka, Kozel, Barac, Buchvaldek
Náhradníci: Čtvrtečka, Uhlíř, Peterka, Červenka, Moulis, Matoušek, kim Seung Bin, Ulman
Branky: 28. Rondić - 70. Hodek

V dresu Dukly nastoupili i bývalí hráči Slovanu Barac a Havelka. Proti svým nedávným spoluhráčům zase hrál náš Doumbia. První dvacetiminutovka zápasu se odehrála převážně ve středu hřiště, bez větších příležitostí na obou stranách. Ve 25. minutě se po centru z levé strany dostal k hlavičce v nadějné pozici Rondić, ale gólman Dukly zvládl jeho pokus vytěsnit mimo tři tyče. Už o tři minuty později se ale náš střelec dočkal, když po kombinaci na pravé straně střelou zpoza vápna přeloboval Šťovíčka.

Ve 32. minutě se musel ke své levé tyči natáhnout Vliegen při dobře umístěné střele Havelky. Pět minut před poločasem mohlo být srovnáno, ale radost hráčů ve žlutých dresech zastavil praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd. Po poločase jsme tak vedli o jedinou branku.

Do druhého poločasu poslali naši trenéři devět nových hráčů. Hned v úvodu Marův dalekonosný pokus jen těsně minul branku. V 55. minutě na sebe upozornil pěknou střelou Frýdek. Brankář Radova týmu byl ale pozorný. V 64. minutě musel na zem Pešl, když proti němu po standardní situaci zblízka zakončoval jeden z fotbalistů dejvického klubu. V 70. minutě bylo vyrovnáno, když se po šikovném průniku Moulise trefil zblízka do prázdné branky Hodek.

Deset minut před koncem po Matouškově přihrávce tvrdě vystřelil Michal, ale trefil jen Rabušice do zad. O dvě minuty později se po průniku a přihrávce Ghaliho dostal do dobré pozice Frýdek, ale z prvního dotyku branku přestřelil. Na druhé straně mohl v 85. minutě skórovat Kim Seung Bin, jehož pěkně našel Červenka, ale Pešl předvedl další kvalitní zákrok. Další šance už nepřišly, duel tak skončil remízou.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Určitě větší spokojenost byla dnes s první půlí, kdy si myslím, že to mělo úroveň z obou stran. Bylo to takové kompaktní a myslím si, že jsme byli o něco lepší, tam ten výkon měl parametry. Druhý poločas, do hromadného střídání soupeře, to vypadalo ještě slušně. Ale pak jak oni nastoupili čerství, tak naše druhá sestava se s tím vyrovnávala velmi těžce. Dukla vyrovnala naprosto zaslouženě, takže s tím výkonem ve druhé půli určitě být spokojenost nemůže.“