FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 3:1
22.02.2020

Slovan vyhrál doma proti Bohemians 3:1, dvakrát se trefil Kuchta

Liberec - V prvním domácím utkání jarní části FORTUNA:LIGY vyzval domácí Slovan pražské Bohemians. Po 21 kolech dělilo celky v tabulce 7 bodů. Klokani na stadionu U Nisy zatím nikdy nevyhráli. A nepodařilo se jim to ani dnes. První branku zápasu vstřelil z penalty Kamso Mara, další dva góly přidal Kuchta. Za hosty se trefil Nečas a celkové skóre zápasu bylo 3:1.
22.kolo, sobota 22.2.2020, 14:30, U Nisy
3:1
(2:1)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula (C), Chaluš, Karafiát, Hybš - Alibekov (66. Hromada), Mara - Malinský, Baluta (86. Beran), Pešek - Kuchta (55. Rondić)

Náhradníci: Knobloch - Koscelník, Fukala, Hromada, Kristian, Beran, Rondić

Bohemians Praha 1905: Lé Giang - Köstl, Hůlka, Šmíd - Hronek (73. Bartek), Bederka, Jindřišek (C), Vaníček (79. Mosquera), Schumacher - Puškáč, Nečas (46. Keita)

Náhradníci: Valeš - Bartek, Levin, Dostál, Květ, Mosquera, Keita

Branky: 17. Mara (pen.), 36. a 50. Kuchta - 27. Nečas

Žluté karty: 51. Kuchta, 78. Baluta - 46. Jindřišek, 52. Bederka, 70. Keita, 77. Köstl, 82. asistent trenéra E. Brabec

Rozhodčí: Orel - Vodrážka, Leška
Diváci: 3999

Úvodní minuty utkání probíhaly velice opatrně, bez nebezpečných akcí. Až v 10. minutě vyslal první střelu na bránu Baluta ze vzdálenosti asi 18 metrů, Lé Giang jeho pokus však bez větších obtíží vychytal. V 15. minutě byl ve vápně po centru Baluty faulován Kuchta brankářem Klokanů, Lé Giangem. Kamso Mara se postavil k pokutovému kopu a v 17. minutě bez problému proměnil. O chvíli na to se naši dostali do protiútoku po ubráněném rohu Bohemians. Nguyen vyslal naše hráče dopředu a nakonec se ke střele z dálky dostal Mara. Jeho rána letěla ale příliš vysoko.

Aktivním napadáním získal míč před vápnem Kuchta a vyslal razantní střelu do dolního pravého rohu, kterou však brankář zneškodnil. Skóre bylo srovnáno v 27. minutě po centru z pravé strany zakončoval z velké blízkosti Jakub Nečas. Po precizní Marově přihrávce se k zakončení dostal Jan Kuchta. Z bezprostřední blízkosti přehodil brankáře Lé Gianga a poslal Liberec znovu do vedení. Hned o minutu později se k další šanci dostal Baluta, tečoval centr Kuchty. Nicméně gólman Bohemians předvedl skvělý zákrok a se štěstím vyrazil střelu na roh.

Úvodní akce druhé půle přišla po uvolnění Malinského na levé straně, těsně před vápnem poslal přihrávku na nabíhajícího Kuchtu. Zprvu to vypadalo, že stoper Bederka má vše pod kontrolou, avšak míč mu proklouzl. Jan Kuchta se tak dostal k zakončení a na jeho střelu brankář neměl šanci. V 58. minutě se fanoušci Bohemians dožadovali odpískání penalty za ruku po Schumacherově centru z levé strany a následné hlavičce. Rozhodčí ale celou situaci viděl jinak a dal pokyn pro pokračování ve hře.

Druhý poločas byl často přerušován z důvodu mnoha faulů, Liberec hrál více defenzivně. V 80. minutě se hráči Bohemians radovali ze vstřeleného gólu, ale rozhodčí jim jejich radost rázem překazil. Ukázalo se totiž, že celé akci předcházel útočný faul od střídajícího Mosquery. V 88. minutě se uvolnil Malinský a rozběhl se k prázdné bráně Klokanů. Chtěl ještě vyslat přihrávku na rozběhnutého Peška, ale míč se mu zamotal mezi nohama a tak svého spoluhráče našel v ofsajdu.

Nedlouho na to měli i hosté velkou šanci. Mosquera si ve vápně obešel bránícího hráče a skvělým zákrokem jeho pokus vychytal Nguyen. Chvíli před koncem se ještě do velké šanci dostali domácí, kdy si po centru zpracoval míč Rondić. Chtěl si lépe připravit svou pozici a mezitím mu brankář Lé Giang vyrazil balón. V nastaveném čase žádný zvrat nepřišel, Slovan si své vedení ohlídal a zvítězil 3:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec):„Viděli jsme jejich zápas minulý týden. Hráli velmi dobře a porazili Slavii. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř pod trenérem a mým kamarádem Luďkem Klusáčkem. Dali jsem rychlý gól z penalty, myslím, že to byla chyba gólmana. Chválím ale i Kuchtu, protože šel za balónem. Mohli jsme ještě zvýšit, ale nepodařilo se nám. Pak soupeř využil naší chyby a srovnal na 1:1. Neustále jsme se snažili hrát ofenzivně, do poločasu jsme přidali i další branku. Na začátku druhého poločasu jsme po zaváhání soupeře a důrazu zvýšili na 3:1. Poté byl více aktivní soupeř, který je silný v odražených balónech, druhých míčích a má plno kvalitních hráčů. Jsme tedy rádi, že jsme utkání dovedli do vítězného konce.“

Luděk Klusáček (Bohemians Praha 1905):„Myslím, že Liberec utkání zvládl díky lepší produktivitě. Ve hře jsme nebyli horši, ale dopustili jsme se vážných chyb, jako třeba puštění Liberce do vedení. V závěru jsem měli herní převahu, ale ani tak jsme si nevypracovali žádnou pořádnou akci, pouze náznaky bez zakončení. Výhra Liberce byla zasloužená.“