FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - KF Škendija 3:1
27.01.2022

Slovan vyhrál v generálce na ligu proti Škendiji Tetovo 3:1. Trefili se Stoch, Rabušic a Gembický

Side / Liberec - Soustředění v Turecku se blíží ke konci, a tak hráče čekal poslední přípravný duel, který byl zároveň pro náš tým generálkou na ligu. Soupeřem byl severomakedonský klub FK Škendija 79 Tetovo. Skóre otevřel ve 35. minutě střelou zpoza vápna Stoch. Ve druhém poločase zvyšovali v rozmezí tří minut Rabušic a Gembický. Škendiji se povedlo snížit z penalty šest minut před koncem. Slovan tak zvítězil v posledním utkání tureckého soustředění 3:1.
Turecko, čtvrtek 27.1.2022, 16:30, Side, Turecko
3:1
(1:0)
KF Škendija TetovoKF Škendija Tetovo
FC Slovan Liberec: Knobloch - Koscelník (61. Fukala), Gebre Selassie (61. Michal), Plechatý, Mikula (C) (80. Yuzvak) - Tiéhi (80. Lehoczki) , Purzitidis - Tupta (61. Gembický), Stoch (61. Frýdek), Matoušek (42. Rabušic) - Rondić
KF Škendija Tetovo: Zahov - Bejtullai (C), Krivák, Neziri, Cake, Merxhani, Jessie, Dita, Nafiu, Shala, Guri

Branky: 35. Stoch, 73. Rabušic, 76. Gembický - 84. Hasani (pen.)

Hned v úvodu utkání, konkrétně ve 4. minutě, hlavičkoval po centru z levé strany Rondić. Brankář Škendije jeho pokus vytěsnil na roh. Po čtvrthodině hry soupeř rychle zakombinoval na levé straně a dostal se do našeho vápna. Knobloch ve spolupráci s Koscelníkem nebezpečí zažehnali. Na další šanci se čekalo až do třicáté minuty, ale čekání se málem vyplatilo. Miňo Stoch napřáhl ke střele z velké dálky a tvrdou ranou orazítkoval tyč! Následná gólová dorážka bohužel pro ofsajd neplatila.

O pět minut později už to slovenskému záložníkovi vyšlo! Slovan dobře napadal, Tiéhi vypíchl míč soupeři, posunul ho na Tuptu, který jej předložil svému krajanovi Stochovi a ten střelou pod břevno zpoza vápna otevřel skóre utkání 1:0. Chvíli před pauzou byl bohužel kvůli zranění střídán Matoušek. Všichni doufají, že se nebude jednat o nic vážného. Na hřišti ho nahradil Rabušic. Další šance už první půle nepřinesla. Slovan ji tak vyhrál 1:0.

Šest minut po začátku druhé půle rozehrál Stoch rohový kop, kterým našel Koscelníka stojícího na hranici velkého vápna. Tomu střela z voleje sice nesedla, u tyče však vše zavíral Mikula, který málem skóroval do odkryté části brány. Našemu kapitánovi chyběly centimetry. Vzápětí mohlo být srovnáno! Milan Knobloch ale včasně vyběhl, zmenšil střelci úhel a míč vyrazil na rohový kop. Poté se hra přitvrdila, hlavně ze strany Škendije, ale šance nepřicházely.

Na ty jsme si museli počkat až do 73. minuty. To si vzal míč na pravé straně hřiště Rondić. Odmítl dotírajícího protihráče, přesprintoval půl hřiště a z pravé strany předložil míč do ideální pozice na přední tyč Michaelu Rabušicovi. Liberecký útočník se nemýlil a střelou z voleje pod břevno zvýšil na 2:0. O tři minuty později bylo ještě veseleji. Frýdek posunul míč do pravé strany na Rabušice. Střelec předešlé branky našel na penaltě nabíhajícího Gembického, který z druhého dotyku střelou pod padajícím brankářem zvýšil už na 3:0.

V poslední dvacetiminutovce to byly gólové hody. V 84. minutě se totiž dočkala gólu také Škendija Tetovo, když její hráč s číslem 23 se štěstím o tyč proměnil nařízenou penaltu a snížil na 3:1. Zbytek utkání už si hráči Slovanu ale pohlídali a zpět do Liberce se tak vrátí s vítězstvím nad Škendijí Tetovo 3:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Po tomto utkání musíme být spokojení. Mělo dobrou úroveň. Rozhodně mu prospělo to, že se hrálo v podvečer a hřiště bylo pokropené. Tím pádem byla hra rychlejší, což vyhovovalo oběma týmům. V úvodu byl soupeř velice nepříjemný a měli jsme problém zachytávat jeho rychlé hráče. Časem jsme si ale na jeho styl zvykli a od 20. minuty se jednalo o vyrovnané utkání. Nás opět limitovala finální fáze. Máme spoustu rychlých přechodů, ale v posledních 30 metrech nás sráží nepřesnost a kvalita finální přihrávky. Miňo Stoch ale ukázal, v čem je jeho kvalita a vstřelil vedoucí branku, která nám hodně pomohla. Ve druhém poločase jsme byli efektivní, na rozdíl od soupeře, který měl šanci, ve které nás Milan Knobloch podržel. Dokázali jsme odskočit na rozdíl více branek. Na hřiště se dostali všichni hráči. To vše vnímáme pozitivně. Matoušek však odstoupil kvůli zranění, stejně tak Frýdek, ale snad se nebude jednat o nic vážného. Hlavní je, že se jinak nikomu nic nestalo a přežili jsme to ve zdraví.