FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 0:2
06.02.2021

Slovan využil v Plzni přesilovku a zvítězil 2:0, rozhodl Rondić a Pešek!

Plzeň/Liberec - Slovan v 18. kole odcestoval do Plzně, kde se utkal s domácí Viktorkou. Stejně jako v posledním vzájemném zápase i dnes Slovan zvítězil. Od 42. minuty hrál pouze proti deseti hráčům a přesilovku využil. Úvodní trefu obstaral Rondić a v závěru potvrdil vítězství 2:0 Pešek, který se trefil do prázdné branky.
18.kolo, sobota 6.2.2021, 18:30
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
0:2
(0:0)
FC Viktoria Plzeň:

Staněk - Limberský (84. Matějka), Kaša, Brabec (C), Falta - Bucha, Kalvach, Šulc - Kayamba (46. Míka), Ondrášek (74. Beauguel), Ba Loua (74. Mihálik)

Náhradníci: Hruška - Beauguel, Mihálik, Matějka, Hranáč, Koželuh, Míka

Nguyen - Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) - Purzitidis (61. Mara), Sadílek (44. Rabušic), Karafiát - Koscelník, Rondić, Pešek

Náhradníci: Knobloch - Cancola, Mara, Michal, Šulc, Faško, Rabušic

Branky: 52. Rondić, 90+3. Pešek

Žluté karty: 24. Ba Loua, 54. Ondráček - 29. Koscelník, 66. Mara, 89. Karafiát, 90. Fukala

Červené karty: 42. Kaša

Rozhodčí: Zelinka - Paták, Horák

VAR, AVAR: Hocek, Ratajová

K první nebezpečné příležitosti se dostal v 5. minutě, po zmatku ve vápně, Bucha, ale nedokázal si rychle zpracovat a byl dostoupen bránícími hráči. V osmé minutě zahrozil po rohu hlavičkou Kaša, těsně minul. Další velkou šanci měl v 15. minutě Bucha, skákavý míč mu sedl na kopačku a orazítkoval tyč Nguyenovy branky. Plzeň i nadále aktivně útočila a Slovan se spíše bránil. Ve 27. minutě měl šanci ve vápně Šulc po nedůrazném zákroku Mikuly, nakonec situaci vyřešil razantním odkopem Chaluš.

Ve 40. minutě tvrdě fauloval Kaša Sadílka, rozhodčí nejprve udělil žlutou kartu. Ale následně po přezkoumání videa změnil rozhodnutí a Kaša se se zápasem předčasně rozloučil. Sadílek nemohl pokračovat a musel být střídán Rabušicem. Po rozehrání standardní situace měl Slovan asi doposud největší šanci. Jugas se napřáhl ke střele zpoza vápna a Staněk vytáhl skvělý zákrok. Skóre se tedy do konce prvního poločasu neměnilo a oba celky odcházely za nerozhodného stavu.

I do druhého poločasu vstoupila Plzeň aktivně, Slovan měl problémy s kombinací a do útočných kombinací se dostával zřídka. Ovšem v 52. minutě se mohli Liberečtí radovat z gólu. Centr Karafiáta propadl až k Peškovi, ten neváhal a naservíroval míč pro Imada Rondiće. Mladý útočník se nemýlil a z malého vápna rozvlnil síť. Další obrovskou šanci měl Koscelník, Rabušic vložil nohu do rozehrávky a prostrčil na úplně osamoceného spoluhráče. Ale slovenský reprezentant tváří v tvář Staňkovi selhal, vůbec netrefil bránu. Na druhé straně kličkoval Ba Loua, odhodlal se i ke střele, avšak ta Nguyenovi nepřinesla velké potíže.

V 64. minutě po hezké přihrávce od Rondiće postupoval směrem dopředu Rabušic, rozhodl se pro střelu z poměrně velkého úhlu, brankář Plzně jeho pokus vyrazil. V 67. minutě kopal Ba Loua přímý volný kop zpoza vápna, trefil pouze ve zdi postaveného Chaluše. Deset minut před koncem základní hrací doby znovu pomohla Slovanu branková konstrukce, po rohu se totiž balón otřel pravděpodobně ještě o Rondiće a Nguyen by byl bezmocný. V nastavení se do našeho vápna vydal i brankář domácích. Jakub Pešek využil příležitosti a po ubráněném rohu vystřelil ještě ze své poloviny hřiště. Míč doskákal až za brankovou čáru a Slovan se mohl radovat z vítězství 2:0!

Adrián Guľa (FC Viktoria Plzeň):„Klíčové pro dnešní zápas byly tři momenty. Nejprve jsme měli velmi dobrý vstup do utkání, po Buchově střele jsme dali dokonce tyčku. Druhý moment bylo vyloučení Kaši. A třetí situace byl gól ze standardní situace. U něho jsme nebyli pozorní a z hranice ofsajdového postavení inkasovali branku. Kluci dnes šli nadoraz, na dno svých sil. Sice nás bylo o jednoho méně, ale pohybově jsme byli lepším mužstvem. Liberec uhrál zápas především takticky, klobouk dolů, je to vyspělé mužstvo. Svému týmu nemám co vyčítat. V početním oslabení jsme si dokázali vytvořit tlak, nebezpečné situace… Měli jsme odhodlání, ale výsledek to bohužel nepřineslo. Je to pro nás velmi nešťastné.“

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání s kvalitním soupeřem, který by měl hrát v tabulce výše, než momentálně je. Očekávali jsme, že plzeňští hráči budou držet více míč na svých kopačkách, i proto šel do hry Rondić, který měl za úkol narušovat rozehrávku. Soupeř měl v první půli jednu, dvě možnosti, kdy mohl dát branku, ale nedal. Následovalo vyloučení Kaši, my jsme střídali a vsadili na druhého útočníka. Po poločase dal branku Rondić a následně pojistil utkání Pešek. Je to hezký pocit vyhrát 2:0.“