FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Chorzów 1:0
02.02.2017

Slovan zakončil soustředění výhrou, Chorzów porazil 1:0

Oliva - V závěrečném třetím přípravném zápase na španělském soustředění narazil náš tým na polský Ruch Chorzów. Utkání nakonec nabídlo jedinou branku, o niž se v závěru první půle postaral Milan Baroš. Slovan tak ve třech utkáních na soustředění ani jednou neprohrál.
Špaň., čtvrtek 2.2.2017, 16:00
1:0
(1:0)
Ruch ChorzówRuch Chorzów
FC Slovan Liberec: Hladký (46. Porcal) - Coufal (82. Mikula), Kúdela (82. Machuča), Kouřil, Kerbr (74. Bartl) - Obročník (82. Micovčák), Breite - Vůch (62. Ekpai), Bosančič (56. Potočný), Voltr (74. Šulc) - Baroš (75. Graiciar).
Ruch Chorzów: Hrdlička – Oleksy, Cichocki, Grodzicki (C), Pazio – Urbanczyk, Gamakow – Visnakovs, Lipski, Mazek – Niezgoda.
Branky: 39. Baroš.

Úvod utkání žádné výraznější šance dlouho nepřinášel. Většinu náznaků příležitostí likvidovala obrana včas, v desáté minutě se pak ke střele dostal Visnakovs, ale pálil mimo. Slovan mohl po čtvrthodině hry pro změnu rozehrávat rohový kop, ale naložil s ním bídně a po přihrávce nakrátko putoval míč do zázemí.

Lépe už si náš tým vedl po standardní situaci, kdy po centru zakončoval Baroš, míč však mířil mimo branku Ruchu. Zajímavě vypadal přímý kop zpoza velkého vápna, k němuž se postavil Bosančič, jeho pokus však zblokovala zeď a následnou střelu Coufala také zastavila pozorná defenziva.

Hned vzápětí mohl jít Chorzów do vedení. Po rychlém protiútoku postupoval Niezgoda sám na brankáře, ovšem trefil tyč! Místo toho se tak prosadil Slovan. Milan Baroš dostal přihrávku uvnitř šestnáctky a přesnou střelou otevřel skóre. Po poločase tak Slovan vedl 1:0.

Po změně stran si Slovan opět počínal velmi nebezpečně. Nejprve zahrozil z rohového kopu, o chvíli později hlavičkoval po standardní situaci Kouřil, ale jeho pokus byl sražen těsně nad břevno. Nebezpečí neznamenal ani přímý kop ze střední vzdálenosti, který Potočný nasměroval jen do rukavic brankáře.

Také Chorzów se snažil útočit a vyrovnat, nicméně přes pozornou defenzivu našeho týmu se dlouho nedokázal dostat do vyložené příležitosti. V 72. minutě už se mohla dvojice hráčů Ruchu řítit do libereckého vápna, ovšem Porcal vyběhl z branky a akci přerušil za cenu faulu.

Čtvrt hodiny před koncem mohl Slovan zvýšit, když ke vzdálenější tyči propadl centr a ke střele se dostal Ekpai, z dobré pozice však mířil vysoko nad. Stejný hráč měl jen o chvíli později další šanci, ale ani tentokrát se neprosadil. Do třetice si Ekpai naběhl vápnem mezi obranou, trefil však jen boční síť.

Další šance již druhý poločas nepřinesl, Slovan tak porazil polské soupeře nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.