FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 1:3
17.09.2022

Slovan ztratil vedení a v domácím prostředí podlehl Mladé Boleslavi 1:3

Liberec - V devátém kole nejvyšší české soutěže se svěřenci trenéra Kozla představili v domácím zápase proti Mladé Boleslavi. V první poločase se dokázal prosadit van Buren a poslal Slovan do vedení. Ovšem druhý poločas se libereckým fotbalistům nepovedl. Nejprve srovnal z penalty Matějovský a obrat dokonal v 87. minutě Ladra. Navíc v nastavení zvýšil do prázdné brány Stránský a Slovan tedy prohrál proti Boleslavi 1:3.
9.kolo, sobota 17.9.2022, 16:00
1:3
(1:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

Vliegen - Plechatý, Prebsl, Talovjerov - Gebre Selassie (C) (82. Varfolomejev), Červ - Matoušek (70. Kozák), Višinský (82. Rabušic), Preisler (76. Fukala) - van Buren (70. Rondić)

Náhradníci: Stejskal - Pourzitidis, Mara, Fukala, Varfolomejev, Polyák, Rondić, Mészáros, Kozák, Rabušic

FK Mladá Boleslav:

Šeda - Šimek, Karafiát, Suchý (C) - Pech, Mareček, Dancák, Fulnek - Ekpai (60. Skalák - 85. Stránský), Krobot (46. Matějovský), Ladra (90+2. Mašek)

Náhradníci: Polaček - Donát, Stránský, Mašek, Látal, Skalák, Žitný, Matějovský

Branky: 28. van Buren - 66. Matějovský (penalta), 86. Ladra, 90+5. Stránský

Žluté karty: 62. Matoušek, 65. Vliegen - 34. Dancák, 48. Šeda, 54. Matějovský

Rozhodčí: M. Křepský - J. Paták, P. Líkař; VAR: T. Kocourek, AVAR: J. Šimáček
Diváci: 3358

V úvodních minutách putovalo do libereckého vápna hned několik centrů ze standardních situací, ovšem ani jeden z nich nevyústil v zakončení na bránu. K první šanci Liberce se propracoval v 15. minutě Matoušek, ale střela postrádala razanci a i kvůli teči jednoho z obránců skončila mimo tři tyče. Oba celky v úvodní dvacetiminutovce dobře bránily a soupeře prakticky nepouštěly do šancí. To platilo až do 25. minuty, kdy velmi dobře hlavičkou zakončoval Krobot. Ovšem Vliegen se vytáhl a jeho pokus pod břevno vyrazil na roh.

Ve 28. minutě se dostal k zakončení z voleje Matoušek, jeho jedovatá střela udělala Šedovi problémy, ale obrana hostí si dokázala poradit. O chvíli později se mohli již liberečtí radovat. Přestože se nejprve boleslavský brankář vyznamenal proti teči Matouška po centru Gebre Selassieho, na dorážku hlavičkou Micka van Burena byl krátký, 1:0. Ve 32. minutě mohl srovnat po centru Suchý, ale jeho hlavička směřovala pouze do náručí Vliegena. V další šanci byl Ladra, který střelou ve vápně pořádně vyděsil celou libereckou obranu. Vliegenovi propadl míč a směřoval za brankovou čáru, naštěstí se včas zorientoval Mikula, který odkopl balón do bezpečí.

Ve 48. minutě si naběhl za obranu Matoušek a chtěl si protečovat míč před vybíhajícím Šedou. Boleslavský gólman našeho rychlonohého křídelníka fauloval a viděl žlutou kartu. Ale z následného volného přímého kopu jsme šanci neviděli. Až o chvíli později hlavičkoval nebezpečně na zadní tyči Mikula, bránu netrefil pouze o pár centimetrů. V 64. minutě se Vliegenovi nepovedl odkop a následně při snaze odhlavičkovat balón zasáhl rukou Skaláka. Rozhodčí po konzultaci s videem nařídil penaltu. Té se ujal Marek Matějovský, který ranou do levé části brány srovnal na 1:1.

V 75. minutě pohotově zareagoval na hlavičku Šimka liberecký gólman a nepřipustil změnu ve skóre. Boleslavské fotbalisty vyrovnávající branka nabudila a svoji aktivitou dělali Slovanu velké problémy. V 86. minutě napřáhl z dálky Tomáš Ladra a obloučkem na zadní tyč rozvlnil síť, 1:2. V nastavení měl Slovan šanci v podobě volného přímého kopu a do vápna se vydal i brankář Vliegen. Ovšem Boleslav se dokázala zmocnit míče a z následného brejku se do prázdné brány trefil Vojtěch Stránský. Liberečtí fotbalisté podlehli v 9. kole české nejvyšší soutěže Mladé Boleslavi 1:3.

Pavel Hoftych (FK Mladá Boleslav):

„Myslím si, že první poločas to bylo velmi aktivní utkání od obou mužstev. My jsme měli nějaké šance, ale Vliegen nás vychytal a dostali jsme branku z odraženého míče. Ve druhém poločase jsme věřili, i s příchodem Marka Matějovského, že hra pro nás může vygradovat, a že jsme schopni zápas otočit. Bylo potřeba změnit statistiku a jsme samozřejmě rádi, že jsme tady vyhráli. “

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec):

„Samozřejmě jsem zklamaný, protože jsme ztratili zápas, ve kterém jsme vedli. Myslím si, že v první půli to bylo vyrovnané utkání, kdy Boleslav možná byla o trošku více na míči chvilkami nebo se možná více dostávala k našemu vápnu, ale my jsme byli nebezpeční a podařilo se nám vstřelit branku. Myslím si, že i úvod do druhé půle byl z naší strany aktivní a dobrý. Byly asi dva zlomové okamžiky v utkání. První faul Šedy na Matouška, který byl posouzen jenom jako žlutá karta. Poté jsme do penalty ještě měli utkání pod kontrolou nebo to mělo tvář. Ale ta penalta, kterou jsme soupeři trochu darovali, je postavila na koně. A od toho okamžiku si myslím, že byli lepší. My jsme s tím vždycky chtěli něco udělat, prostřídat, ale už se nám to moc nedařilo. Takže jsme si to vypili až do dna, kdy to Ladra krásně trefil a rozhodl o vítězství Mladé Boleslavi.“