FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Partizan - FCSL 0:1
28.01.2019

Slovan zvítězil po brance Lehoczkého nad Partizanem 1:0

Turecko - Cenná výhra! Slovan, stejně jako minulý rok, přehrál během zimního soustředění srbský Partizan Bělehrad. Duel se skromným počtem šancí rozhodl v 69. minutě Ondřej Lehoczki.
Turecko, pondělí 28.1.2019, 13:00
Partizan Bělehrad Partizan Bělehrad
0:1
(0:0)
Partizan Bělehrad: 1. poločas: Stojkovič - Miletič, Markovič, Valiente, Zdjelar, Kosovič, Šehovič, Zakarič, Stevanovič, Njai, Dejan
2. poločas: Stojkovič - Nikolič, Derlek, Tošič, Enake, Miletič, Smiljanič, Ščekič, Vuličevič, Pavlovič, Ostojič
FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (46. Koscelník), Lehoczki, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Oršula (80. Potočný), Nešický, Pešek – Kozák (68. Pázler)
Branka: 69. Lehoczki.

Zápas začal pěkně zostra. Už v šesté minutě uviděl od hlavního arbitra žlutý kartonek Oscar, hráč soupeře navíc musel být ošetřován. Jen o chvíli později se zažlutilo také na druhé straně, do té chvíle aktivnější Partizan nedodržel předepsanou vzdálenost od místa, ze kterého byl rozehráván přímý volný kop.

Ve 12. minutě Libor Kozák zkušeně odvrátil centr soupeře po rohovém kopu, to dalo našemu mužstvu příležitost postupu na útočnou polovinu, ale zanedlouho byl Mikula zastaven dalším tvrdým zákrokem oceněným kartou. Až do poloviny první půle se pokračovalo bez větších šancí, čemuž dopomohl i tvrdý terén. Po krupobití nebyl trávník v optimálním stavu.

Následně byl dvakrát sudím ve svém útočném snažení zastaven Kozák. Nejprve údajně spáchal nedovolený zákrok a poté se nacházel v ofsajdu. V první půli už se ani jeden z celků k většímu ohrožení soupeřovy branky nedostal.

Krátce po přestávce měl Partizan k dispozici zajímavou standardní situaci ze vzdálenosti pětadvaceti metrů. Soupeř však nevyřešil vzniklou příležitost ideálně, když napálil pouze ve zdi stojícího Kozáka. V 53. minutě po drobném zaváhání Hybše skvěle vyběhl Filip Nguyen a zachránil situaci.

O chvíli později nadělal obraně soupeře problémy centr Nešického, míč se však nakonec nedostal k nikomu z hráčů Slovanu. Po následném rohovém kopu, který zahrával stejný hráč, se k balónu dostal Ondřej Lehoczki a vystřelil Slovanu vedení.

V 76. minutě se Pázler hezky prosmýkl po levé straně, jeho střelu ale gólman chytil. Slovan převzal v této fázi zápasu iniciativu a byl aktivnějším mužstvem, další branku však již nepřidal. Svěřenci trenéra Zsolta Hornyáka porazili Partizan 1:0.