FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 4:1
30.08.2020

Slovan zvítězil po skvělém vstupu do utkání a výkonu v celém utkání nad Plzní vysoko 4:1

Liberec – Náš tým hrál první domácí zápas, a to hned s Viktorií Plzeň. V posledních letech jsme neměli s celkem ze západu Čech příliš kladnou bilanci, dnes se nám ji podařilo prolomit, zvítězili jsme 4:1. V prvních 14 minutách jsme vstřelili hned tři góly, autory jsou Mosquera, Júsuf a Hromada. Plzeň poté kopala penaltu, kterou proměnil Čermák, avšak ve druhé půli přidal Mosquera ještě další branku, uklidnil náš tým a upravil konečné skóre utkání na 4:1.
2.kolo, neděle 30.8.2020, 16:30, U Nisy
4:1
(3:1)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň

Nguyen – Koscelník, Tijani, Kacharaba, Mikula (C)– Hromada, Beran (77. Chaluš), Mara – Pešek (81. Fukala), Júsuf (46. Rabušic), Mosquera (64. Matoušek)

Náhradníci: Knobloch – Rabušic, Matoušek, Csáno, Fukala, Barac, Chaluš

FC Viktoria Plzeň:

Hruška – Havel (65. Řezník), Hejda, Brabec (C), Kovařík – Bucha, Kalvach, Čermák (64. Hořava) – Ba Loua (35. Beauguel), Mihálik (46. Káčer), Kopic

Náhradníci: Staněk – Hořava, Limberský, Beauguel, Řezník, Pernica, Káčer

Branky: 4. Mosquera, 11. Júsuf, 14. Hromada, 55. Mosquera – 34. Čermák

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Flimmel

Žluté karty: 33. Mosquera, 75. Matoušek, 75. Rabušic– 39. Čermák. 45. Mihálik, 57. Havel, 73. Hořava, 77. Hejda, 80. Bucha
Diváci: 2488

Utkání mělo hned od začátku vysoké tempo a hned ve se nám podařilo vstřelit první gól. Jakub Pešek dostal na středu hřiště balón a vyslal průnikový centr k levé straně vápna. Zde už nabíhal Jhon Mosquera, který pěkným obloučkem poslal míč do sítě brankáře Hrušky. V 11. minutě poslal Mara pěknou přihrávku na Júsufa Hilála a z poměrně velké vzdálenosti vystřelil pozemní ránu k levé tyči, se kterou neměl plzeňský gólman šanci.

O tři minuty později se dostalo velké množství hráčů v modrém do velkého vápna. Po několika vyměněných přihrávkách se dostal k míči Beran, který přihrál do pokutového území. K přihrávce se dostal Jakub Hromada a pozemní střelou trefil přímo střed branky. Ze slibné vzdálenosti kopal Júsuf přimý kop po faulu na Maru. Jeho střelu jen těsně vyrazil brankář Hruška na roh.

Ve 34. minutě šel rozhodčí přezkoumat video a nařídil penaltu za předchozí zákrok Mosquery. Zhostil se jí Aleš Čermák a proměnil do pravého horního rohu. Do konce poločasu k žádnému zdramatizování nedošlo, zakončili jsme ho výsledkem 3:1

V úvodu druhého dějství měl Slovan velkou šanci v 52. minutě, kdy před hranicí vápna poslal Peškovi pěknou přihrávku Koscelník. Na Peškův pozemní centr ale nebyl před bránou žádný příjemce. Další šanci, kterou jsme si vypracovali asi o dvě minuty později, už však skončila gólem. Na pravé straně udržel balón Rabušic a posunul na střed k Marovi, který pěknou přihrávkou prostrčil k Jhonovi Mosquerovi. Ten si bezpečně udržel míč a střelou do levé části branky překonal plzeňského gólmana.

Mosquerovi nechybělo vůbec mnoho k dosažení hattricku. Krátce po jeho druhém gólu mu výtečnou přihrávkou přihrál přímo před brankáře Beran. Z těžké pozice se mu střela až tak nepovedla, letěla příliš vlevo. Po sérii rohů se dostali plzeňští ke střele, na hranici vápna vypálil Kovařík přesně a razantně. Slibný pokud však zastavil skvělým zákrokem brankář Nguyen.

Ke konci duelu byla spíše aktivní Plzeň, nicméně při výkopu brankáře Hrušky se míče málem zmocnil rozběhnutý Matoušek. Obrovskou poslední šanci měl také Kamso Mara, po přihrávce běžel před dvěma obránci sám na brankáře. Jeho střela na poslední chvíli těsně netrefila levý horní roh. Žádnou další akci dnešní utkání nenabídlo, finální výsledek je 4:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberce): „Do dnešního zápasu jsme vstoupili fantastickým způsobem. Myslím si, že to bylo podmíněno hodně tím, že sedm hráčů základu byli kluci, kteří tady působili loňskou sezonu. Hodně to doplnil Júsuf, Tijani a Mosquera. Do 15 minuty jsme dali rychlé tři branky, to samozřejmě otřese s každým mužstvem, i s tak kvalitním a silným mužstvem, jako je Plzeň. Dále jsme měli několik velmi dobrých věcí, nepřibrzdila nás ani penalta. Pak jsme přidali branku na 4:1, o které bych řekl, že byla rozhodující, protože jsme pak bránili pozorně a nechali soupeře hrát. Hráli jsme vyloženě na brejky a mohli jsme přidat další branky. Soupeř dominoval a byl silnější s míčem. My jsme byli lepší ve všech aspektech, které jsou důležité pro hru. Ve střelách na branku či gólových situaci jsme byli jsme výrazně úspěšnější, aktivnější a efektivnější. Zaslouženě jsme vyhráli, klukům blahopřeji, fantastický výkon. Děkuji také divákům za podporu, protože už od vstupu kluků na hřiště je začali podporovat a měli velký vliv na to, že jsme se tady cítili jako doma.“

Adrián Guľa (FC Viktoria Plzeň): „Zasloužené vítězství domácích. Od nás to byl špatný vstup do zápasu, nechali jsme je jít na tři nula. O poločase jsme se snažili udělat vše pro to, aby šel tým na plno do druhé části. Když jsme poté snížili na tři jedna, tak jsme chtěli se zápasem v něco udělat. Bohužel chyba na čtyři jedna už byla víceméně rozhodující. Tím pádem vyhrál soupeř jednoznačně zaslouženě.“