FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Chindia Târgoviște 2:0
14.01.2022

Slovan zvítězil v přípravném utkání proti rumunskému týmu AFC Chindia Târgoviște 2:0

Tomáš Honzejk
Liberec / Belek - První soustředění v turecké Antalyi zakončili hráči zápasem proti rumunskému prvoligovému soupeři, ve kterém opět dostala příležitost většina hráčů našeho kádru. Během prvního poločasu se prosadili hlavou Júsuf Hilál a přesnou střelou k tyči Havelka. Naše obrana překonána nebyla, a tak si z Turecka Slovan veze vítězství 2:0.
Turecko, pátek 14.1.2022, 13:00
2:0
(2:0)
AFC Chindia TârgovișteAFC Chindia Târgoviște
FC Slovan Liberec:

1. pol. Vliegen - Fukala, Chaluš, Purzitidis, Mikula - Tiéhi, Havelka - Koscelník, Stoch, Matoušek - Júsuf

2. pol. (od 60.min.) Pešl - Gebre Selassie, Chaluš, Lehoczki, Juzvak - Michal, Faško - Gembický, Tupta, Rondić - Rabušic

Góly: 18. Júsuf, 37. Havelka

Slovan byl od začátku aktivnější a měl územní převahu, do vápna se ale příliš nedostával. Paradoxně to tak byl soupeř, který měl ve 14. minutě první větší příležitost. To když se po rohovém kopu dostal k hlavičce hráč zavírající prostor na konci malého vápna. Naštěstí bránu minul. Na začátku 18. minuty se už hráči v modrém mohli radovat. Po tlaku před brankou Rumunů posunul Stoch míč do levé strany, kde šajtlí odcentroval do vápna Mikula a Júsuf Hilál překonal obloučkem k tyči brankáře Chindie 1:0.

Bohužel ve 25. minutě se střelec naší první branky zranil při souboji na polovině a z utkání raději odstoupil. Ze hřiště však odcházel po svých, proto věřme, že se nebude jednat o nic vážného. Na hřišti jej nahradil Imad Rondić. Po půlhodině hry si za obranu dobře nabíhal Stoch. Koscelníkův načechraný oblouk přes obránce byl ale o kousíček delší než by jeho krajan potřeboval. Ve 37. minutě bylo ještě veseleji. Filip Havelka pronikl do vápna skrz obranu a střelou po zemi na zadní tyč nedal brankáři šanci 2:0. Do konce poločasu už si naši hráči průběh zápasu pohlídali a nedovolili soupeři žádné velké šance.

Chindia začala druhou půli aktivně a hned po minutě prověřili její hráči Vliegena střelou zpoza vápna. Ten si s pokusem bez dostatečné razance poradil bez problému. v 50. minutě musel být náš gólman ve větší permanenci. Z pravé strany se na něj řítilo rumunské křídlo, jeho ránu Vliegen vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou. O tři minuty našel Stoch Matouška připraveného za vápnem. Jeho střela z první jen těsně minula tyč soupeřovy brány. Za další čtyři minuty hlavičkoval v záklonu Rondić pouze do rukavic brankáře.

Po hodině hry poslal trenér Kozel do hry devět nových hráčů. O dvě minuty později pálil po přiťuknutí Tupty Kristian Michal v dobré pozici nad bránu. O další minutku později se na druhé straně vyznamenal v bráně Pešl, když vyškrábl střelu do šibenice na roh. V 67. minutě soupeř málem nachytal našeho mladého gólmana, který byl příliš daleko z brány. Na lob z poloviny hřiště ale dokázal včas zareagovat a míč za svá záda nepustil. O pár chvil déle připravil Tupta míč Faškovi. Slovenský záložník střílel zpoza vápna tvrdě. Míč těsně minul levou tyč rumunského mužstva.

Poté se hrálo převážně mezi vápny bez šancí na obou stranách. Až v 80. minutě hlavičkoval soupeř zády k bráně vysoký míč nad. Za dalších sedm minut měla Chindia výhodu přímého kopu těsně za hranicí vápna. Exekutor, který se postavil k míči, mířil těsně nad. Ani v prodloužení už se na skóre nic nezměnilo. Z prvního soustředění se tak Slovan vrátí vítězně, když porazil rumunský klub AFC Chindia Târgoviște 2:0.

Luboš Kozel:

„Znovu jsme dali do hry skoro všechny hráče, většina odehrála 60 minut, protože jsme se dohodli se soupeřem na třicetiminutovém prodloužení. Hlavně první skupina dnes podala velmi dobrý výkon, vstřelili jsme dvě branky a byli jsme jednoznačně lepší než soupeř. Pak už úroveň hry šla trochu dolů, ale pořád jsme byli lepším týmem a škoda, že druhá skupina už žádnou další branku nepřidala. To, že jsme udrželi nulu a dostali se do hry další mladí hráči, je jen dobře.

Celé soustředění musím hodnotit jen kladně, protože jsme mohli týden trénovat na kvalitních plochách. Jen první dva dny hodně pršelo, ale na hřištích to vůbec znát nebylo. Vše, co jsme z kondičního hlediska chtěli odtrénovat, jsme odtrénovali. Každý den jsme trénovali dvoufázově a dnes jsme to zakončili zápasem, který jsme výsledkově zvládli velmi slušně. Zatím tedy jenom samá pozitiva. Jediné, co trochu kalí radost, je zranění Júsufa. Budeme doufat, že to nebude nic vážného. V sobotu se vracíme domů a příští týden pokračujeme.“