FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 2:0
18.02.2018

Slovanu nevyšel úvod a konec zápasu na Spartě. Z Letné si odváží porážku 2:0

PRAHA - Slovan prohrál s pražskou Spartou 2:0. Jednalo se o první soutěžní zápas po zimní pauze. Tým z Letné opět mohutně posiloval. Slovan ovšem v tomto přestupním období nezůstal pozadu a také přivedl zajímavé hráče. Bohužel na první jarní body to nestačilo.
17.kolo, neděle 18.2.2018, 18:00, Generali Arena
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
2:0
(1:0)
AC Sparta Praha:

Nita - Zahustel, Hovorka, Štětina, Vatajelu (78. Plavšić) - Mavuba, Stanciu (86. Kulhánek), Kanga, Frýdek - Ben Chaim (66. Lafata), V. Kadlec

Náhradníci: Bičík, Kaya, Kulhánek, Sáček, Lafata, M. Kadlec, Plavšić

Hladký - Coufal (C), Karafiát, Kačaraba, Kerbr - Oscar, Folprecht, Breite, Mikula (58. Bosančić) - Bartl (78. Voltr), Potočný

Náhradníci: Nguyen, Michal, Heppner, Vuklišević, Knejzlík, Bosančić, Voltr

Góly: 5. Stanciu, 90+3. Kanga z pen.

Žluté kraty: 14. Karafiát, 90. Bosančić

Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Wilczek

Diváci: 13811

Před zahájením zápasu se Letná na hřišti oficiálně rozloučila s Tomášem Rosickým. Úvod utkání patřil Spartě. Slovan se nedostal do hry a v 5. minutě z toho byla první branka utkání. Zpoza vápna se trefil nejdražší hráč ligy Nicolae Stanciu - 1:0. I nadále se neslo utkání v podobném duchu. Sparta kombinovala a Liberec běhal bez balónu. Ve 14. minutě se poprvé zažlutilo. Za zákrok zezadu uprostřed hřiště viděl žlutou kartu liberecký stoper Karafiát.

Slovan se ani po dvaceti minutách hry nedostal do výraznější příležitosti. Naopak Sparta stále hrozila nebezpečnými útoky vedenými především po stranách. Po dalším závaru před libereckou svatyní zůstali na zemi Taras Kačaraba a Václav Kadlec. Oba byli rychle ošetřeni a mohli se vrátit na hřiště. K prvnímu ohrožení domácích se dostala zimní posila Oscar. Ovšem na hranici šestnáctky mířil pouze nad břevno.

Postupem času se hra trochu více vyrovnala. Sparta jakoby se uspokojila vedením a Slovan se začal dostávat do hry. Stále se ale hrálo bez vyložených šancí. K jednomu z mála zakončení se ve 42. minutě dostal po obraném zákroku Coufala sparťan Frýdek. I on však branku vysoko přestřelil. Liberec dostal ve 45. minutě příležitost udělat něco s vývojem zápasu. Rohový kop zahraný Potočným tečoval Karafiát. Nita byl pozorný a míč lapil. V prvním poločase se již nic závažného nestalo a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Na začátku druhého poločasu musel Hladký hasit nebezpečí. Centr Vatajela z levé strany dokázal stáhnout ze vzduchu a zamezit tak větší šanci. Další střela Stania zpoza vápna letěla vysoko nad. V 58. minutě zahrával Potočný volný přímý kop. Nebezpečí z toho opět nebylo a míč skončil nad brankou. V 63.minutě se dostával do zajímavé šance Potočný. Praporek asistenta jeho šanci zastavil. Slovan byl ve druhém poločase daleko aktivnějším a vyrovnanějším soupeřem. Obrana Sparty byla ovšem pozorná a liberečtí se tak nedostávali do vyložených příležitostí.

Ve velké šanci ve vápně objevil osamocený Václav Kadlec. Na poslední chvíli k němu dostoupil Karafiát a zblokoval jeho pokus na roh. Hned vzápětí se na druhé straně dostal do obrovské příležitosti Bosančić. Mířil pouze na připraveného Nitu. Neuvěřitelný závar před letenskou brankou. Míč poskakoval na brankové čáře, ale žádný z libereckých fotbalistů ho nedokázal dopravit za brankovou čáru. První rozbušku emocí vyvolal deset minut před koncem Breite. Při dobíhání atakoval obránce Sparty a rozmíška byla na světě. Vše se obešlo bez karetních trestů.

Oscar z úhlu nepřekonal vyběhnuvšího Nitu. V 87. minutě zahrával Slovan slibný přímý volný kop, který byl odvrácen na roh. Liberečtí se v posledních 10 minutách dostali do tlaku. Sparta však úspěšně odolávala. I přes velkou snahu se nepodařilo vyrovnat. V 93. minutě se navíc kopala penalta proti Slovanu, kterou s přehledem proměnil Kanga. Zápas tak skončil výsledkem 2:0.

Andrea Stramaccioni (AC Sparta Praha): Byl to typický první zápas na začátek sezóny. Start zápasu jsme měli velmi dobrý a hráli jsme tak, jak jsme si představovali. Ale následně kvalita naší hry šla dolů a na tom musíme zapracovat. Musíme déle udržet kvalitu hry tak, jaká byla na začátku zápasu. Liberec se snažil hrát dlouhé míče za naši obranu, což nám dělalo problémy. V prvním poločase hráli velmi dobře, všichni krajní hráči v kombinaci se středovými hráči, a kontrolovali jsme hru. Ale v druhém poločase nám kraje už tak dobře nefungovaly, což vidím jako největší problém, protože jsme ztratili podporu ze stran.

David Holoubek (FC Slovan Liberec): Výsledek pro náš tým není dobrý. První poločas jsme prospali, byli jsme ustrašení. To nás hodně mrzí. Druhý poločas jsme si už zasloužili dát gól, mohlo to být klidně remízové utkání, ale bohužel se tak nestalo a v poslední minutě jsme byli potrestaní. Jsem ale rád, že po prvním poločase z našich kluků spadl ostych, druhý poločas už se mi líbil. Ale fotbal se hraje devadesát minut, takže jsme zaslouženě prohráli.