FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 1:0
10.08.2019

Slovanu v Edenu nepomohla ani ´domácí´ atmosféra. Se sešívanými padl 0:1

PRAHA - Svěřenci trenéra Hoftycha za sebou měli před utkáním čtyři ligové zápasy, ve kterých získali pouhé 3 body. V posledních třech utkáních navíc odešli vždy poraženi, i proto chtěli v Edenu bodovat. V cestě však stál nejsilnější možný soupeř - pražská Slavia. Spekulovalo se, jestli nebude výhodou uzavřený stadion. Tato spekulace ale byla vyvrácena, když o výhře domácích rozhodl přesnou hlavičkou ve 39. minutě Masopust. Liberci se navíc za celý zápas nepodařilo vystřelit na bránu. I z toho důvodu se vracíme zpět na sever Čech bez bodu.
5.kolo, sobota 10.8.2019, 19:30, Sinobo stadium (Eden)
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
1:0
(1:0)
SK Slavia Praha:

Kolář - Coufal, Hovorka, Frydrych, Bořil - Souček (c) - Holeš (80. Ibrahim Traore), Hušbauer, Stanciu (65. Král), Masopust (73. Olayinka) - Van Buren

Náhradníci: Kovář - Olayinka, Kúdela, Škoda, Ibrahim Traore, Yusuf Helal, Král

Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite (c), Mara - Malinský (65. Koscelník), Nešický (72. Pázler), Pešek - Potočný (81. Dordič)

Náhradníci: Knobloch - Pázler, Alibekov, Koscelník, Beran, Dordič, Chaluš

Branky: 39. Masopust

Žluté karty: 73. Hušbauer, 76. Coufal - 16. Potočný, 23. Hybš, 41. Kačaraba

Rozhodčí: Marek - Melichar, Vitner (VAR: Adam, AVAR: Nádvorník)

Diváci: 252

Slovan vstoupil do utkání aktivně, ale na první vážnou šanci jsme čekali až do 10. minuty a byla to domácí Slavia, která si ji vypracovala. Liberečtí ztratili míč ve středu pole, kde se ho zmocnil rumunský záložník Stanciu a namířil si ti rovnou k bráně. Jeho ránu do šibenice vytáhl Nguyen konečky prstů. O devět minut později uvolnil Coufal Holeše, který pálil přízemní střelou na bližší tyč. Strážce liberecké svatyně byl ale na zemi včas a míč vyrazil. Hušbauerovu ránu z větší vzdálenosti ve 24. minutě tečoval jeden z jeho spoluhráčů těsně vedle.

Po půlhodině hry využil zaváhání Frydrycha Potočný a včasnou reakcí si uzmul míč pro sebe. Po jeho centru z levé strany hlavičkoval Nešický v tísni mimo. O šest minut později si Nešický všiml, že Kolář stojí daleko od brány a pokusil se o překvapivou střelu z poloviny hřiště. Bránu ale minul. Vzápětí hlavičkoval na druhé straně Van Buren v záklonu nad. Ve 39. minutě už to bohužel sešívaným vyšlo. Prudký centr z levé strany uklidil hlavičkující Lukáš Masopust přesně k přední tyči - 1:0 pro Slavii. O tři minuty později mířil Stanciu z přímého kopu těsně mimo. Další šanci jsme už v prvním poločase neviděli.

Chvíli po začátku druhé půle, konkrétně v 53. minutě to už už vypadalo, že se Slovanu podaří vystřelit na bránu. Po hezkém průniku Breiteho do vápna a zpětné přihrávce na Karafiáta do dobré pozice si druhý jmenovaný míč přišlápl a následně ho ztratil. O tři minuty později musel Filip Nguyen vytasit parádní zákrok proti zakroucené střele Masopusta na zadní tyč. Z následného rohového kopu hlavičkoval Frydrych přímo na libereckého brankáře. Dalších 15 minut jsme sledovali marné snažení Slovanu o střelu na bránu, které jsme se nedočkali. V 71. minutě si pak na druhé straně našel přetažený centr Souček a hlavičkou otestoval pozornost Nguyena.

Liberec měl sice ve druhém poločase optickou převahu. Sešívaní si ale hlídali svou defenzivu poctivě a hráče Slovanu nepustili ani ke střele na bránu. Naopak Hušbauer z trestného kopu rozvlnil v 83. minutě síť za Nguyenovými zády. Naštěstí ale pouze tu boční. Za další čtyři minuty pálil opět vousatý středopolař. Tentokrát těsně nad. V 90. minutě se do vápna dostal Van Buren. Střelou z úhlu trefil pouze vnější tyč. Slovan riskoval a v nastaveném čase se hnal do otevřené obrany Olayinka. Jeho slabou střelou ale Nguyen bez problémů kryl. Liberec se ve druhém poločase snažil. Bez střely na bránu se ale bohužel gól dát nedá. Na Slavii jsme padli 0:1.

Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha): Byl to hodně náročný zápas. Takový atletický závod. Liberec nám to hlavně první půli znepříjemňoval vysokým presinkem. Díky tomu nebylo moc místa ve středu hřiště. Naštěstí jsme dali ke konci prvního poločasu gól po našich dvou šancích, které zlikvidoval Nguyen. Ve druhém poločase hrál Liberec ještě aktivněji. My jsme bohužel i ty nejvyloženější brejkové situace neproměnili nebo je vychytal Nguyen. Díky tomu bylo utkání nervózní až do konce. Liberec na tom byl až do konce utkání fyzicky dobře. My jsme v přechodu ztráceli na můj vkus zbytečně hodně míčů. Pak jsme museli nuceně střídat, což nám pokazilo plány s příchodem čerstvého útočníka. I přesto bych si ale představoval větší produktivitu ve finální fázi. Je to pro nás ale nesmírně důležité vítězství.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Duel by se mi hodnotil lépe, kdybychom uhráli nějaký bod. Ten bohužel nemáme. Snažili jsme se napadat rozehrávku Slavie, což se nám docela dobře dařilo. Bylo to ale složité, protože mají vynikající fotbalisty. Naši hráči to ale uběhali až do konce zápasu. Škoda dobré šance v podobě hlavičky Nešického v první půli. Slavia měla také pár možností, které Filip Nguyen skvěle vychytal. Chvíli před pauzou nás bohužel Slavie potrestala krásným gólem na přední tyč po chybě našeho hráče. Druhý poločas jsme se snažili přidat na tempu a dostat Slavii do úzkých. Měli jsme tam pár dobrých brejkových situací, ale vzhledem k tomu, že nám dnes chyběli útočníci Musa s Kuchtou, kteří jsou hráči Slavie a zároveň Oscar, tak už se nám nepodařilo nic vyprodukovat. Utkání jsme odmakali, ale nedali branku, o kterou jsme byli v konečném výsledku horší.