FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 3:7

(3:4)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Polák (29´ Trojan)- Studený (K) - Wendler (70´ Mader) - Vitouš (41´ Ort) - Fiala - Fanta (55´ Kůtek) - Papoušek - Vošanovič (48´ Polhoš) - Rogulski - Zieniewicz (61´ Tomov) - Kochan
Střelci:

5´ Papoušek, 32´ Rogulski , 37´ Zieniewicz – 22´ Werani , 25´ Werani, 28´ Werani, 39´ Kuhn, 48´ Werani, 72´ Finnimore, 79´ Nagy

Rozhodčí:

Haleš – Ježek, Nagy

Diváci: 54

Začátek utkání se domácím vydařil a již v 5. minutě šel Slovan gólem Papouška do vedení. Z aktivního pojetí pramenilo několik dalších slibných příležitostí, které ovšem neskončili brankou a tak trestal soupeř, který v rozmezí 5min třemi brankami otočit skóre utkání. Hráči Slovanu se soupeři přiblížili po gólu Rogulskiho, který rozvlnil síť z přímého kopu a o chvíli později vyrovnával aktivní Zieniewicz. Bláznivé derby pokračovalo a o 2min později si v samotném závěru poločasu hosté vzali vedení zpět po fatální chybě domácí obrany. Tento gól se ukázal jako rozhodující a domácí již nebyli schopni na vývoj skóre zareagovat. Naopak Jablonec využil svých příležitostí, zaslouženě přidal další 3 branky a výsledkem bylo nelichotivé skóre 3:7.

Milan Šimoníček:„Oceňuji aktivní vstup hráčů do utkání a mrzí mě neproměněné příležitosti za stavu 1:0. Bohužel utkání zásadně ovlivnily hrubé individuální chyby. Z výsledku jsme samozřejmě zklamaní, ale sezona je dlouhá a je jen na hráčích, jak přistoupí k dalším tréninkům a zápasům. „