FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 1:1
16.01.2021

V mrazivém počasí doma Slovan remizoval 1:1 s Bohemians

Liberec – Po velmi krátké zimní přestávce byla opět na programu česká nejvyšší soutěž. V rámci 15. kola přijela na stadion U Nisy pražská Bohemka. První poločas byl jasně lepší pro náš tým, hned ve 13. minutě dal Mosquera gól. Ve druhé půli dokázali hosté srovnat gólem Pulkraba a další branka již nepadla. Celkové skóre bylo 1:1 a Bohemians nás tedy doma v lize stále neporazili.
15.kolo, sobota 16.1.2021, 16:00, U Nisy
1:1
(1:0)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905

Nguyen – Koscelník, Jugas, Pourzitidis, Chaluš, Mikula – Pešek, Karafiát, Mosquera (81. Faško) – Rondić, Rabušic.

Náhradníci: Knobloch - Csáno, Faško, Fukala, Michal, Šulc, Tijani

Bohemians Praha 1905:

Lé Giang – Dostál, Bederka, Hůlka, Vondra – Hronek (90. Vacek), Novák (60. Květ), Levin, Vaníček (83. Vodháněl) – Necid (60. Puškáč), Pulkrab (83. Jindřišek)

Náhradníci: Kouba - Jindřišek, Krch, Květ, Puškáč, Vacek, Vodháněl

Branky: 13. Mosquera – 70. Pulkrab

Žluté karty: 28. Mikula, 80. Karafiát - 36. Bederka

Rozhodčí: O. Lerch - M. Flimmel, L. Matoušek

VAR, AVAR: P. Franěk, P. Blažej

Branku Slovanu mohl už ve třetí minutě ohrozit Novák ze standardní situace. Ze slibné pozice však mířil příliš napravo. Obrovská šance byla k vidění i na druhé straně, po pěkné kombinaci se na pravé straně Pešek dostal k zakončení. Jeho pokus ale letěl těsně vedle levé tyče. Slovan i nadále pokračoval v nátlaku na polovině zelenobílých. Jeden z množství centrů nechal brankář Lé Giang projít a míč se odrazil přímo na kopačky Jhona Mosquery, který nezaváhal a úspěšně zakončil mezi tři tyče.

Po úvodním tlaku z naší strany se síly obou celků na hřišti vyrovnaly. Velká příležitost se naskytla i Bohemians. Do vápna si naběhl Necid a jeho následnou střelu Nguyen pouze vyrazil a z brány ji musel vykopnout Chaluš. Počet šancí na obou stranách poté klesl a hráči se hlavně přetahovali o míč na středu hřiště. Zbytek poločasu pokračoval v podobném duchu, mnoho toho k vidění nebylo.

Do druhé půle vstoupil Slovan aktivně, po pěkném centru Peška měl dobrou šanci na střelu hlavou Rondić. Avšak o malý kus nedosáhl na míč. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu vyslal Pešek do vápna přízemní přihrávku, nedostal se k ní však žádný z hráčů. Dvakrát za sebou v rychlém sledu zkusil své štěstí Dostál z Bohemians. Obě střely mu sedly, nicméně z velké vzdálenosti pokaždé minul.

Pražský soupeř si během krátké doby vypracoval dvě obrovské šance, z nichž jedna skončila brankou. Nejdříve dostal ve vápně osamocený Puškáč přihrávku, po které zakončoval hlavou, naštěstí však přímo do připraveného Nguyena. Po rohovém kopu mířila střela zelenobílých opět na brankáře, u dorážky byl však nejdříve Matěj Pulkrab, který už úspěšně zakončil. Krátce poté střílel Puškáč zpoza vápna, jeho ránu dobře vyrazil Nguyen. Z následujícího protiútoku jsme mohli zlomit zápas v náš prospěch. Soupeři odebral míč Koscelník, který s ním doběhl až k protilehlé brance. Namísto přihrávky se ale rozhodl vystřelit a o kus minul Lé Giangovu svatyni. Žádný zvrat do konce utkání nenastal, konečné skóre tedy bylo 1:1

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Hráli jsme velmi těžký zápas, který byl velice soubojový. Měli jsme šance i před naší brankou, například Peškovu střelu. Nakonec jsme se tedy vedení dočkali a i pak jsme měli nějaké šance. Nicméně ve druhém poločase nás Bohemka dostala do mnoha centrovaných míčů. Mají skvělé hlavičkáře a myslím si, že důvodem vyrovnání byla i šířka a kvalita jejich kádru. Všichni hráči, které do zápasu střídali, byli velmi kvalitní. My jsme to díky absencím a odchodům měli složitější na to, abychom zápas dokázali zlomit.“

Luděk Klusáček (trenér Bohemians): „Celkově si myslím, že bod pro obě mužstva odpovídá průběhu hry. Liberec měl vstup do zápasu takový, jaký jsme očekávali. Jednoduchou hru s nákopy dopředu na Rabušice a Rondiće. Po naší chybě z toho vytěžili branku. Ve druhém poločase jsme hru ovládli i díky personálním problémům Liberce. Věřil jsem, že jsme v závěru ještě mohli utkání rozhodnout. Jak už jsem ale říkal, výsledek odpovídal průběhu hry.“