FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Táborsko - FCSL 0:2
27.06.2015

Kryštof Rossmann
Slovan nedal v prvním přípravném duelu sezóny svému soupeři z Táborska sebemenší šanci na úspěch, po celé utkání kontroloval hru a vytvářel si velké množství šancí, ze kterých nakonec udeřili Moustapha Ndiaye a Kevin Luckassen.
Nymburk, sobota 27.6.2015, 11:00
FC Silon Táborsko FC Silon Táborsko
0:2
(0:1)
FC Silon Táborsko: Maťašovský - Ciku, Hovorka, Presl, Hanzlík - Nešický, Šiml, Javorek, Cíferský, Mráz - Strnad
FC Slovan Liberec: Hroššo (46. Lukáč) - Coufal (46. Mudra), Pimpara (46. Hovorka), Pokorný (46. Karišik), Fleišman (C) (46. Bartošák) - Sus (46. Habojič), Pavelka (46. Folprecht), Sackey (46. Novotný), Ndiaye (46.Bláha) - Bakoš (46. Hadaščok), Šural (46. Luckassen)
Branky: 19. Ndiaye, 71. Luckassen. ŽK: 17. Pimpara.

První utkání modro-bílých fotbalistů před následující sezónou začalo poněkud nervózně, na obou stranách bylo vidět mnoho nepřesností, nicméně Slovan i přesto dokázal zahrozit velmi brzy. Ve čtvrté minutě se tváří v tvář Maťašovskému ocitl Bakoš, ovšem podle pomezního arbitra se liberecký forward nacházel v době přihrávky za ofsajdovou hranicí, a šance tedy musela být zastavena.

Další větší příležitost již brankou severočeského celku skončila, dlouhý centr Pokorného totiž srazila domácí obrana pouze k Martinu Susovi, jehož tvrdý projektil sice brankář ještě stihl vyrazit, ale pouze k Moustaphu Ndiayemu, jenž s přehledem a ledovým klidem zamířil do horních pater poloodkryté brány.

Zhruba v polovině prvních pětačtyřiceti minut mohli Severočeši vést dokonce dvougólovým rozdílem, Pavelkovu pěkně umístěnou dělovku z 25 metrů však brankář Táborska stihl vyrazit tygřím skokem na rohový kop. O dalších pár okamžiků později se z další standartní situace zahrávané od žlutého praporku zrodila velká šance, Pavelka se zhostil centru a našel přesně kopačku Vladimíra Coufala, jeho střele ale nakonec chyběla potřebná rychlost a razance, tudíž nenadělala Maťašovskému větší potíže.

Po poločasové přestávce, jak již bývá u přípravných zápasů zvykem, nastoupilo velké množství střídajících hráčů, mladíků a nových posil, na obrazu hry to však nic nezměnilo. Slovan byl i nadále v obléhání poloviny soupeře a po většinu času kontroloval tempo. V sedmdesáté minutě se skóre měnilo podruhé, Kevin Luckassen nedal svým průnikem a následným zakončením obraně ani brankáři Táborska sebemenší šanci a rozradostněl skupinku libereckých fanoušků, která se druhého gólu hlasitě dožadovala.

V samotném závěru mohli Jihočeši snížit, nicméně tvrdý projektil zastavila branková konstrukce, a skóre se tedy neměnilo. V následujících minutách již modro-bílí udržovali získaný náskok a nedovolili soupeři ohrozit střídajícího Lukáče. Slovan tak jednoznačně potvrdil roli favorita a zvítězil 2:0. Další přípravné střetnutí hráčů z města pod Ještědem je na programu příští středu, Liberec se představí v Hrádku proti Varnsdorfu.