FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Velvary 4:0
13.03.2022

Výborný vstup do jara! Béčko rozstřílelo Velvary 4:0

Liberec – B-tým má za sebou úspěšný vstup do jarní fáze sezony. V 16. kole po dlouhé zimní pauze přehrálo Velvary jednoznačně 4:0, tři branky padly v rozmezí 72. a 79. minuty. Dvakrát se trefil Denis Alijagič, skóroval také David Horňáček a Michal Faško.
16.kolo, neděle 13.3.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
4:0
(1:0)
TJ Slovan VelvaryTJ Slovan Velvary
FC Slovan Liberec B: Pešl – Kytka, Kranthove, Horňáček, Juzvak – Polyák, Michal (88. Daněk) – Ghali (77. Winkler), Králíček (81. Vyčítal), Faško (88. Valenta) – Alijagič (81. Málek)
TJ Slovan Velvary: Šťovíček – Šustr, Šlegl, Šimkovský, P. Valenta (46. Kafka), Vopat, Schneider (63. Duong), Kott, Drozda, Chábera (85. Rubeš), Luong (72. Pek)
Branky: 4. Aligajič, 72. Horňáček, 76. Aligajič, 79. Faško. Rozhodčí: Jansa – Kvaček, Beneš. Bez ŽK. Diváci: 100.

Slovan otevřel jaro nejlepším možným způsobem. Už po čtyřech minutách hry se prosadil Denis Alijagič, který poslal B-tým do vedení. Slovanu se proti Velvarům přitom v minulosti nedařilo, v úvodním utkání sezony jim podlehl 0:2, o rok dřív zase 0:1.

Ačkoliv hostující celek zlobil ze standardních situací, našemu mužstvu se je podařilo – někdy i s notnou dávkou štěstí – ustát. Herní převahu však parta kouče Petra Myslivce zároveň nedotáhla ke zvýšení náskoku, do šatny se tak oba celky rozcházely za neměnného stavu.

Smršť se spustila až ve druhém poločase a to dokonce v rozmezí sedmi minut. Nejprve zvýšil na 2:0 David Horňáček, pojistka Slovan viditelně uklidnila. Pak skóroval podruhé v utkání Denis Alijagič a bylo to už o tři branky.

Gólový účet uzavřel o další tři minuty později středopolař Michal Faško. Slovan je po prvním jarním kole díky třem bodům jedenáctý se skóre 22:18 a má stejně bodů jako desátá Bohemka.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Už zkraje utkání jsme dali Alijagičem brzy gól, branka nás ale paradoxně neuklidnila. Soupeř začal vystrkovat růžky, nebezpečný byl po celé utkání a zejména ze standardních situací, které měl velmi dobře propracované. Dvakrát jsme to přežili víceméně se štěstím, ale herně jsme byli v půli lepší a na balonu strávili větší porci času. Hru jsme ovládali. O skóre rozhodla závěrečná pasáž, kdy jsme vstřelili tři slepené branky. Tím je výsledek jednoznačný, za výhru jsme velmi rádi a doufáme, že nás to nakopne v úvodu jara tak, abychom přístup, výkon i výsledek zopakovali v dalším domácím utkání se Zbuzany.“