FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 1:1
18.08.2018

A zase remíza! Mashike Sukisa vystřelil Slovanu bod proti Bohemians

Jan Kousal
Liberec – Také po 5. zápase Fortuna ligy platí, že liberecký Slovan pokračuje soutěží s jedinou výhrou z úvodního kola. Proti Bohemians 1905 zapsala družina Zsolta Hornyáka už třetí remízu v ročníku. Klokani U Nisy po prvním poločase dokonce vedli, střídající žolík Elvis Mashike Sukisa ale záhy po přestávce srovnal na konečných 1:1.
5.kolo, sobota 18.8.2018, 17:00, U Nisy
1:1
(0:1)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Mara – Breite (C), Ševčík – Malinský (79. Nešický), Potočný (62. Oršula), Pešek (46. Mashike Sukisa) – Pázler
Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Šmíd, Krch (C), Bartek – Reiter, Švec (55. Bederka), Hašek, Vodháněl – Yusuf Helal (75. Nečas), Mašek (67. Juliš)
Branky: 52. Mashike Sukisa - 42. Reiter. ŽK: Breite, Karafiát - Hašek. Rozhodčí: Proske – Kotík, Antoníček. Diváci:
Diváci: 4991

Slovan se od první minuty prezentoval velmi sympaticky a za svoji aktivitu byl odměněn úvodní šancí. Švec poblíž šestnáctky fauloval Malinského, čímž daroval Severočechům zajímavou standardku. Potočný, který se ujal její exekuce, ale napálil jen zeď a s úspěchem se nesetkala ani následná dorážka Mikuly.

Na hrotu libereckého útoku nastoupil od začátku Jan Pázler, který se dostal ke slovu poprvé po půlhodině hry. Jeho pokus hlavou mířený pod horní tyč směřoval však jen do míst, kde stál připravený Roman Valeš.

I Klokani se ukázali! Bartkův průvan po levé straně vedl až k nebezpečnému přízemnímu centru do vápna, který mířil k dvojici Mašek-Reiter. Zatímco první jmenovaný na míč těsně nedosáhl, tomu druhému ukradl takřka jistý gól obětavý Pešek.

Pražané dokázali udeřit až v samotném závěru poločasu. Haškovu nepříjemnou střelu vyrazil Hladký jen k Rudolfu Reiterovi, ten se v šestnáctce dobře zorientoval a i díky zaváhání Mary dopravil hlavou míč do brány. Rozhozená obrana Liberce pak musela hasit další požár, když Karafiát málem poslal balón za záda vlastního brankáře.

Po přestávce vyběhl na trávník také druhý liberecký útočník Mashike Sukisa a s příchodem nové tváře výkon našeho mužstva vzrostl. Breiteho jedovku sice Valeš ještě dokázal zneškodnit, o pár minut později už ale hostující gólman kapituloval. A byl to právě Elvis Mashike Sukisa, kdo mezi nohama Valeše nasměroval míč do sítě.

Rázem byla cesta ke třem bodům otevřená oběma celkům. Misky vah na stranu Bohemky mohl převážit Yusuf Helal, ve stoprocentní šanci ale bahrajnský útočník selhal. Pár centimetrů dělilo na druhé straně od druhého gólu Ševčíka, jehož pokus zastavila tyč Valešovy brány.

V závěrečných minutách byla na obou stranách patrná snaha neinkasovat, což se relativně úspěšně oběma celkům dařilo. Poslední divočina se však přece jen odehrála před bránou Slovanu. V 89. minutě se balón dostal až k Nečasovi, jenž nezištně propálil Hladkého. Radost Klokanů utlumil až zdvižený praporek pomezního, který signalizoval ofsajd. Naše mužstvo se tak s pražskými Bohemians rozešlo smírně po výsledku 1:1.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): „Z mého pohledu proběhly dva rozdílné poločasy. První půle byla z naší strany strašná, na hřišti bylo vidět pět, šest podprůměrných výkonů a netušil jsem, koho vystřídat. Věděli jsme, že Bohemka bude hrát organizovaný fotbal, stejně jsme ale opustili od naší kombinační hry a začali jsme nakopávat balony. Prohrávali jsme osobní souboje a z toho soupeř těžil. Nakonec ale musím poděkovat mužstvu za bojovnost, o přestávce to bylo v kabině trochu tvrdší, byl jsem s výkonem hodně nespokojený. Při troše štěstí jsme ještě nakonec mohli zápas vyhrát. Každopádně s výsledkem musíme být spokojení, nehráli jsme až tak dobře, jako poslední zápasy doma.

Martin Hašek (Bohemians Praha 1905): „Přijel jsem do Liberce jako trenér Bohemky už potřetí, dvakrát jsme prohráli a doufali jsme, že se situace překlopí. Měli jsme velkou šanci přepsat historii a myslím, že jsme k tomu měli blízko. Nedopadlo to proto, že jsme nepodali výkon, který by na to stačil. V naší hře bylo spoustu nepřesností a nevynucených ztrát, což bere hodně fyzických sil. Při vyšší kvalitě bychom takový zápas měli v první půli rozhodnout, gól jsme navíc inkasovali po situaci, kterou stačilo zahrát ligově a ne druholigově. V závěru jsme dali branku a podle toho, co mi chodí v sms zprávách, regulérní. Záběry jsem neviděl, ale co jsem tak slyšel, ofsajd to nebyl. Každopádně přes to všechno jsme mohli prohrát a bod je tabulky pravdy plusový. Musíme dál pracovat a zlepšovat se."