FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 1:3
10.09.2022

Ženy statečně vzdorovaly Spartě, té pomohla chyba rozhodčích

Redakce
Liberec - Ve 3. kole 1. ligy žen zamířila do Liberce pražská Sparta a duel se odehrál na hlavní ploše stadionu U Nisy. Naše děvčata až do konce zápasu hrála se Spartou vyrovnaný zápas, nakonec však prohrála 1:3. Kaňkou byl chybně neuznaný úvodní gól našeho týmu.
3.kolo, sobota 10.9.2022, 11:00, Stadion u Nisy
1:3
(0:1)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Pižlová - Huvarová, Košíková, Šušolová, Harvilová (59. Pouvová) - V. Černá, Buryánová, Bužková, Kantarská (74. Dinh Thanhová) - T. Černá – Křivská
AC Sparta Praha: Chládeková - Dědinová, Bertholdová, Stárová, Dlasková - Polcarová, Pochmanová (84. Ducháčková), Sonntagová (90. Paulenová) - Cvrčková (74. Švíbková), Martínková, Tripp (46. Šubrtová)
Branky: 72. T. Černá, 22. Martínková z pen., 84. Sonntagová, 90. Švíbková
ŽK: 87. Košíková, 88. Buryánová - 39. Sonntagová
Rozhodčí: Kovářová Veronika - Machová Eliška, Vévodová Alice.
Delegát: Filípek Patrik.
Diváci: 486

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Bezprostředně po zápase jsme všichni ohromně zklamaní, protože chyběly asi čtyři minuty ke skvělému bodovému zisku se Spartou Praha. Dneska zase musím smeknout před celým týmem. Opět jsme podali kolektivní výkon a Spartě jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Zápas byl podle mě hodně ovlivněn asi ve dvaadvacáté minutě, kde nám nebyl uznán zcela regulérní gól a hned z protiútoku se proti nám kopala penalta. Takže jsme prohrávali 1:0, ale holky zase ukázaly morál a myslím si, že v celém prvním poločase jsme snad až na držení míče měli ve všem lepší statistiky. Ve druhém poločase se nám podařilo vyrovnat, ale Sparta byla ke konci utkání efektivní a ze dvou rychlých protiútoků potvrdila svoji kvalitu a zápas překlopila na svojí stranu. Myslím si, že pro diváky, kteří byli přímo na stadionu, nebo koukali na streamovaný přenos to bylo velice kvalitní utkání, které dobře zpropagovalo ženský fotbal.“