FC Slovan Liberec | Juniorka hrála předzápas proti Alkmaaru
27.02.2014

Juniorka hrála předzápas proti Alkmaaru

Před utkáním Evropské ligy mezi AZ Alkmaar a FC Slovan Liberec změřily své síly juniorky obou týmů. Domácí juniorský tým se skládal z hráčů do 23 let, naše juniorka je do 21 let. Věkový rozdíl na hřišti přesto nebyl patrný.
David Vavruška přijel se svým týmem do Alkmaaru včera odpoledne. Hráči trénovali ve zdejším tréninkovém centru a dnes od 11 hodin nastoupil proti juniorce domácích. "Více než hodinu jsme byli domácím rovnoceným soupeřem. Hráli jsme aktivně a oni si s naší hrou nevěděli rady. Bohužel jsme ale nevyužili šance, které jsme si dokázali vypracovat," litoval David Vavruška. Na mysli měl především gólovku Kávy, který byl

asi po čtvrthodině hry sám před domácím brankářem, ten si ale s jeho střelou poradil. První poločas byl vyrovnaný, v jeho závěru si domácí vytvořili asi pětiminutový tlak, ve kterém vynikl skvělými zákroky brankář Ondřej Kolář.

Ve druhé půli byl lepší Slovan. Moustapha Ndiaye měl několik dobrých příležitostí otevřít skóre. Náš tým vysoko napadal a domácí se bránili jen velmi složitě. Vše ale změnila 64. minuta, kdy byl velmi přísně vyloučen Lanfranchi. "Jsem na rozhodčího strašně vytočenej. Rozčiloval bych se, i kdyby vytáhl žlutou kartu, on ale dal rovnou červenou a zbytek zápasu tak úplně zazdil. Do té doby to byl velmi dobrý fotbal, se kterým jsem byl spokojený, pak jsme šli do deseti a bylo po zápase," neskrýval Vavruška rozčarování. Jeho svěřenci v oslabení dvakrát inkasovali. Nejdříve střídajícího Zoula prostřelil domácí útočník, který se dostal za naší obranu, to bylo v 73. minutě. Tři minuty před koncem pak rychlý brejk po levé straně zakončil domácí hráč, který si tváří v tvář našemu brankáři věděl rady a stanovil konečné skóre na 2:0.

Sestava Slovanu I. poločas: Kolář - Zítka, Vojtíšek, Egert, Beníšek - Frimmel, Bouška, Ondráček, Krejčí - Káva, Ambrož
Sestava Slovanu II. poločas: Kolář (70.Zoul) - Zítka (70. Frimmel), Egert (70. Vojtíšek), Kastelovič, Bělíček - Kaiser, Dydowicz, Soungole, Lanfranchi - Ndiaye, Polívka