FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 2:2
22.02.2014

Dorostenci vstoupili do jarní části sezony remízou s Olomoucí

Liberec - Po zimní přestávce čekal kategorii U19 těžký první zápas jarní části sezony proti druhému celku tabulky, Sigmě Olomouc. V pro únor nezvyklém jarním počasí však dokázal Slovan silnému soupeři vzdorovat a vybojoval remízu 2:2.
24.kolo, sobota 22.2.2014, 13:00, U Nisy (umělý trávník)
2:2
(0:2)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc
FC Slovan Liberec: Zoul – Zitka (46. Pospíšil), Linhart, Šustr, Chlumecký – Bláha (C), Otta (46. Čuřík), Kaiser (75. Kukla), Kastelovič, Knejzlík – Řehák D. (90. Barac).
SK Sigma Olomouc: Neuer – Kováč, Kotouč, Řehák A. (C), Jemelka – Kalvach, Banovec (75. Stanečka), Yunis, Bzirský, Žák (86. Fišer) – Buchvaldek.
Branky: 63. Bláha, 80. Kukla – 5. Buchvaldek, 41. Buchvaldek (pen.). ŽK: 1:0 (62. Šustr). Rozhodčí: Pilný – Kříž, Poživil.

V úvodu utkání si Olomouc hned vypracovala solidní tlak a dokazovala, že si druhou pozici v tabulce zaslouží. Hned v páté minutě dostal Lukáš Buchvaldek přesnou přihrávku, po níž se objevil sám před brankářem a přesnou ranou otevřel skóre. Po necelé čtvrthodině už se hosté radovali znovu, tentokrát však gól pro ofsajd neplatil.

Domácí se časem také vydávali dopředu a vytvářeli si zajímavé příležitosti, v největších z nich však trefil Kastelovič z přímého kopu pouze břevno olomoucké branky. Uhodilo tedy opět na druhé straně. Krátce před koncem první půle rozhodčí Pilný odpískal po faulu na Žáka penaltu, ke které se postavil Lukáš Buchvaldek a přestože směr jeho pokusu gólman Zoul vystihl, nedokázal míč zastavit.

Ve druhé půli Liberečtí zabrali a začínali mít více ze hry. V 62. minutě využili zaváhání olomouckého brankáře Neuera, který podběhl centr. Balon doletěl až k osamocenému Ondřeji Bláhovi a na něj už zívala pouze odkrytá branka. Sigma se nenechala brankou zaskočit a o několik minut později pálil dobře levačkou Jemelka, Zoul však jeho střelu vyrazil.

Chuť vyrovnat byla na domácím celku znát, tlačili se do zakončení, střely však často létaly nad nebo mimo branku. Pomoct jim tak musel znovu smolař Neuer, jemuž z náruče vypadl snadný míč tak nešťastně, že přistál přímo u střídajícího Miroslava Kukly , který neměl potíže s překonáním ležícího brankáře.

V závěru se oba celky pokoušely strhnout vítězství na svou stranu, nejblíže tomu byl Buchvaldek, který po rohovém kopu hlavičkoval do břevna, skóre se však znovu neměnilo. Utkání tedy skončilo smírně 2:2.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): "Do utkání jsme nevstoupili dobře. Sice jsme si před zápasem říkali, že si musíme na úvod dát pozor a nepodceňovat autová vhazování, ale hned po jedné takové situaci jsme dostali gól. To námi otřáslo, naše hra byla nervózní, Olomouc hrála lépe v soubojích jeden na jednoho. I díky tomu si vypracovala penaltu a vedla po poločase o dvě branky. Ve druhé půli jsme více zjednodušili hru, začali jsme se více tlačit dopředu. Díky tomu jsme si vytvořili mírný tlak a také dvakrát skórovali. Myslím, že za druhou pětačtyřicetiminutovku jsme si vyrovnání zasloužili. Kdybychom měli štěstí trochu více, mohli jsme přidat ještě další gól. Na druhou stranu soupeř v závěru utkání nastřelil břevno a mohl také skórovat. Proto musíme být pokorní a uznat kvalitu soupeře, který byl dnes výborný.