FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 13:0
04.11.2014

Fotbalistky Slovanu obdržely třináct branek a domů se vrací bez bodu

Kryštof Rossmann
Slovaňačky nastoupily k dohrávce 9. kola s pražskou Spartou, utkání bohužel dopadlo v jejich neprospěch, když druhému celku tabulky podlehli 0:13. V první půli naše fotbalistky bojovaly a vzdorovaly, ale v té druhé již pražský celek dominoval. Další velmi důležité utkání však sehrají již tuto sobotu s Pardubicemi, výkop je nastaven na 10:30.
9.kolo, neděle 2.11.2014, 16:30
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
13:0
(4:0)
AC Sparta Praha: Vaníčková – Hloupá, Čulová, Blažková, Odehnalová – Bartoňová (67. Tauberová), Bertholdová, Krejčiříková (59. Martínková I.), Dědinová (67. Matoušková) – Ringelová (67. Mocová), Martínková L. (59. Křivská)
FC Slovan Liberec: Nedvědová (46. Salacká) – Pižlová, Jungová, Kubešová, Brázdová (74. Hančová) – Jedličková, Fritzová, Matějková (89. Košková), Mikysková (62. Kutifelová), Mukařovská (67. Černá) - Jarchovská
Branky: 12., 20. a 58. Martínková L., 16., 29. a 66. Ringelová, 63. a 82. Martínková I., 75. a 77. Bartoňová, 56. Blažková, 61. Bertholdová (p.), 85. Mocová

Naše fotbalistky do zápasu nevstopily příliš šťastně, již v 16. minutě totiž celek z hlavního města vedl o dvě branky zásluhou Lucie Martínkové a Markéty Ringelové, obě hráčky později přidaly další dvě branky a docílily tak hattricku.

Lucie Martínková svůj druhý gól přidala o již další čtyři minuty později a zvyšovala tak na 3:0. Gólový účet prvního poločasu ještě stihla ukončit svojí druhou přesnou trefou Markéta Ringelová. Naše hráčky ale rozhodně neskládaly zbraně a urputně bojovaly. Na začátku druhé půle navíc mohly také udeřit, Jarchovská však ve velké šanci gólmanku Vaníčkovou překonat nedokázala a stav se tedy nakonec neměnil.

V 56. minutě už ale ano a bohužel míč opět doplachtil do sítě branky střídající Salacké, rohový kop přesnou hlavičkou zužitkovala Blažková a nedala tak liberecké brankářce šanci. Od této chvíle se sparťanský brankostroj rozjel naplno a díky přesným trefám Martínkové Lucie, Bertholdové, Martínkové Markéty, Ringelové, Bartoňové a Mocové dovršil skóre do finální podoby, ta bohužel byla pro Slovaňačky velmi krutá.

Již v sobotu však budou mít naše fotbalistky možnost napravit svojí reputaci ve veledůležitém utkání s Pardubicemi. K vítězství ale budou určitě potřebovat vaši podporu. Utkání začíná v 11:30.