FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 4:3
02.05.2015

Napínavé utkání ovládly Slovaňačky, jejich náskok na poslední dvojici činí patnáct bodů

Kryštof Rossmann
Ženy Slovanu dokázaly zvítězit i proti nejtěžšímu soupeři, i přestože po první půli prohrávaly 0:1. Velký podíl na výhře měla Jarchovská, která rozvlnila síť za plzeňskou brankářkou hned třikrát.
nadst., sobota 2.5.2015, 10:30
4:3
(0:1)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Pižlová - Jungová, Juráková, Jeřábková, Košková(46. Mikysková) - Černá, Fritzová(46.Brázdová), Matějková, Kutifelová(71.Jedličková), Hančová - Jarchovská
Branky: 46.(pen),50.,54. Jarchovská, 61. Mikysková - 26.,56. Beštová, 77. Markelová

ŽK : Hančová, Jeřábková - Pacandová

Již potřetí se v této sezóně střetly fotbalistky libereckého Slovanu a plzeňské Viktorie, před sobotním duelem se oba celky radovaly jednou, nejprve na podzim vyhrály Severočešky 3:2, poté ze západočeské metropole odjížděly s prázdnou po výsledku 0:2.

Utkání začalo lépe pro hostující fotbalistky, ve 26. minutě se totiž nemýlila Beštová, která byla v sobotním dopoledni nejaktivnější střelkyní klubu s dlouholetou tradicí - 0:1. Po přestávce však přišla nevídaná smršť, nejprve se z nařízeného trestného kopu prosadila Andrea Jarchovská, která skóre vyrovnala - 1:1. To však nebylo od vysoké fotbalistky hrající v útoku zdaleka vše, o další čtyři minuty totiž Andrea Jarchovská skórovala znovu, tentokráte již po velkém tlaku a přesné střele ze hry - 2:1.

Povedený začátek druhé půle navíc Andrea Jarchovská potvrdila o chvíli později další brankou a obrat byl na světě - 3:1. Následně ale dokázaly stav hostující hráčky zkorigovat, Beštová totiž vsítila svůj druhý gól v utkání a drama bylo na světě - 3:2.

Slovaňačky však ukázaly obrovskou touhu tříbodového zisku a Romana Mikysková v 60. minutě znovu vrátila celku ze severočeské metropole dvougólové vedení. To sice třináct minut před koncem ztenčila Markelová, ale výhra našich hráček ohrožena nebyla.

Ty tak mohou oslavovat důležité vítězství a vzhledem k počtu zápasů i ligovou záchranu. Další utkání je na programu příští týden, ženy Slovanu se představí na půdě posledního Hradce Králové.