FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 1:1
19.04.2015

Pohledný zápas, skvělá hra, Slovaňačky remízovaly s Bohemians 1:1 (+ video)

Kryštof Rossmann
Velmi pohledný zápas sehrály zhruba před sedmdesátkou diváků liberecké fotbalistky s hráčkami Bohemians 1905. Šťastnější však na konci mohly být Pražanky, které i přes neuvěřitelné nasazení a bojovnost Slovaňaček ukořistily potřebný bod k postupu do TOP 4.
14.kolo, neděle 19.4.2015, 10:15, Na Hradbách, UMT
1:1
(1:0)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Pižlová (C) – Juráková, Kubešová, Jarchovská, Brázdová, Jeřábková, Jungová (71. Mukařovská), Fritzová (79. Kutifelová), Matějková, Mikysková, Hančová
Bohemians Praha 1905: Malíková – Ondrůšková, Kantarská (90. Koutenská), Šturmová E (83. Bezchlebová)., Zemjánková, Šmidrkalová, Tománková, Šturmová A. (52.Veřečková), Koubová (C), Tůmová, Bezděková
Branky: 13. Jarchovská – 54. Bezděková
ŽK: 0:2 (18. Malíková, 59. Tůmová)

Slovaňačky vstoupily do duelu s odhodláním a obrovskou snahou, což dokázaly převahou v úvodních minutách. Jedna ze situací dokonce vyústila ve vedoucí branku, za jejíž autorku byla označena Andrea Jarchovská, jenž vystihla špatnou rozehrávku Pražanek a po výměně míče s Brázdovou zakončila mimo dosah Malíkové - 1:0.

Další obrovská šance přišla v 38. minutě, po sérii odrazů balónů v pokutovém území vystřelila Jungová, nakonec však trefila pouze blok těl před sebou, pokud by míč prošel, mohly by se Severočešky nejspíše radovat z dvougólového vedení. První půle tak byla ukončena za příznivého stavu pro naše hráčky, nicméně vedení o jednu branku je vždy ošemetné.

To se také potvrdilo devět minut po začátku druhé půle, Tereza Bezděková se totiž nejrychleji zorientovala v šestnáctce a střelou k tyči srovnala - 1:1. V následujících minutách přišel tlak Slovaňaček, který vyústil střelou Fritzové, k zacílení mezi tři tyče chyběly centimetry. V 82. minutě zahrávala Koubová trestný kop, který k údivu všech fanoušků skončil na břevnu domácí branky, následná dorážka však Pižlovou neohrozila neboť zamířila vysoko nad zařízení.

Ženy Slovanu bojovaly do posledního okamžiku a tři minuty před koncem vytvořily obrovský tlak. Nejprve Brázdová vystřelila těsně nad branku Malíkové a poté gólmanka Bohemians předvedla vynikající zákrok proti pěkné střele Matějkové ze standartní situace. Šťastnější tedy na konci mohly být hostující hráčky, Slovaňačky se o svojí ligovou účast budou muset poprat s Plzní, Pardubicemi a Hradcem. Na posledního však mají luxusní jedenáctibodový náskok.