FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 2:0
29.09.2013

Slovácko bylo lepší, U19 ale dávala góly a připsala si cenné vítězství

Liberec - V sobotu odpoledne se na zadním hřiště Městského stadionu představili naši starší dorostenci, kteří v rámci 12. kola Celostátní ligy přivítali 1. FC Slovácko. Soupeř z Moravy byl po celé utkání fotbalovější a lepší, jenže branky dávaly jen mladé naděje Slovanu. Po trefách Kaisera a Polívky tak U19 po čtyřech nevýrazných výsledcích konečně znovu vyhrála.
12.kolo, sobota 28.9.2013, 14:00, Městský stadion
2:0
(0:0)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Kubát – Pospíšil (82. Šustr), Chlumecký, Kastelovič, Jakimič (55. Polívka), Kaiser, Krivosheev (84. Bednář), Janků, Ondráček, Otta (59. Kukla), Čuřík.
1.FC Slovácko: Kohoutek – Palička, Petrucha, Tok, Zajíc (69. Machalík), Sadílek, Rusnák (64. Vinkler), Ohnutek, Janečka (60. Minář), Siles, Kozubík.
Branky: 68. Kaiser, 86. Polívka. ŽK: 3:0 (66. Kastelovič, 89. Ondráček, 89. Polívka). Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Nesněra.
Diváci: 110

Hosté ze Slovácka vstoupili do utkání aktivně a hned od úvodních minut se prezentovali velmi sympatickou kombinační hrou, která na naše mladíky platila. Soupeř se do první větší šance dostal ve 22. minutě. Nebezpečná rána Kozubíka ale skončila těsně nad. Slovan odpověděl podobně ránou Ondráčka, který ale mířil pouze doprostřed branky na připraveného Kohoutka.

Slovácko bylo aktivnější a lepší. Svoji výhodu ale nedokázalo nijak gólově zúročit. Se svojí akcí nepochodil ani Rusňák, který se proháčkoval až ke střele, které ale chyběla přesnost a především razance. Závěr první pětačtyřicetiminutovky patřil libereckým barvám. Hostující gólman se musel pořádně natahovat, aby čtyři minuty před odchodem do šaten neinkasoval po hlavičce jednoho z domácích hráčů.

A protože brankou neskončilo ani slibně vypadající domácí přečíslení minutu před koncem, oba celky tak odešly do kabin za stavu 0:0.

I v úvodu druhého poločasu to byla hra spíše na jednu branku. Slovácko opět dobývalo branku gólmana Kubáta, který ale v 58. minutě vytáhl pohotový zákrok proti hlavičce Kozubíka a míč směřující do sítě v poslední možný moment vyrazil.

Herní projev našeho týmu ožil po příchodu Polívky, který se v 68. minutě podílel na první brance Slovanu. Přesnou přihrávkou totiž vysunul Lukáše Kaisera, který přesnou ranou k tyči otevřel skóre - 0:1. Hosté následně vsadili vše na ofenzivu a snažili se vyrovnat.

Liberečtí mladíci ale tlak ustáli a čtyři minuty před koncem zasadili Slovácko definitivní úder. Tomáš Polívka si vzal balon kousek za půlkou, obešel dva protihráče a velmi přesným zakončením korunovalo tříbodovou výhru - 2:0.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Slovácko podalo velmi dobrý výkon. Ten výsledek je hodně ošidný a klame. Soupeř nebyl rozhodně horším týmem, řekl bych, že byl fotbalovější a měl převahu. O to víc mě ale těší, že jsme neinkasovali a dokázali Slovácko porazit. Byli jsme zarputilejší a možná o něco víc jsme chtěli vyhrát. Za to hráči zaslouží pochvalu.”