FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 1:1
11.11.2023

Slovan nakonec odváží z Hradce bod za remízu 1:1

Liberec/Hradec Králové - Liberečtí fotbalisté uzavřeli první polovinu základní části české nejvyšší soutěže duelem proti Hradci Králové. V utkání sice prohrávali, ale zásluhou Christiana Frýdka dokázali ještě v prvním poločasu srovnat. Ve druhé půli se Hradci Králové podařilo dostat míč hned dvakrát do sítě, ovšem oběma situacím předcházel ofsajd a ani jedna z branek nemohla být uznána. Svěřenci Luboše Kozla tedy nakonec vybojovali bod za remízu 1:1.
15.kolo, sobota 11.11.2023, 15:00
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
1:1
(1:1)
FC Hradec Králové: Bajza - Klíma, Čihák, Čech - Pudhorocký (84. Dancák), Kodeš, Kučera, Horák - Čmelík (88. Šašinka), Vašulín (90+3. Juliš), Pilař (90+3. Hais)

Náhradníci: Vízek, Zadražil - Leibl, Ševčík, Harazim, Dancák, Rada, Juliš, Šašinka, Hais, Koubek

FC Slovan Liberec: Bačkovský - Mikula (C), Chaluš, Prebsl - Fukala, Červ, Žambůrek (90+5. Horský), Ghali (69. Preisler) - Frýdek (90. Višinský), Tupta (90. Varfolomejev) - Kulenović (69. Rabušic)

Náhradníci: Vliegen - Lehoczki, Preisler, Varfolomejev, Višinský, Penner, Hudák, Horský, Okoh, Rabušic

Branky: 27. Vašulín - 30. Frýdek

Žluté karty: 48. Kučera, 63. Čihák, 73. Pilař, 77. Pudhorocký - 73. Fukala, 90+5. Bačkovský

Rozhodčí: L. Szikszay - L. Ratajová, M. Volf; VAR: D. Starý;, AVAR: L. Machač

Diváci: 6318

Úvodní minuty nabídly spíše trpělivý fotbal, který nám nepřinesl žádnou střelu na branku a liberecké útoky byly hned dvakrát přerušeny ofsajdovým postavením některého z fotbalistů. Do první nebezpečné šance se dostali domácí. Po centru z pravé strany se dostal k hlavičce Vašulín. Ovšem jeho pokus postrádal potřebnou přesnost i razanci a nalezl pouze rukavice připraveného Bačkovského. Pohotově musel reagovat gólman Slovanu i o pár minut později, když vyrážel zakončení aktivního Vašulína.

Ve 27. minutě zaváhal Žambůrek, který neodehrál balón a chtěl ho nechat dojet do zázemí. Ale nevšiml si nabíhajícího Čiháka, který doběhl míč a vyslal centr do vápna. V náběhu byl Daniel Vašulín, jenž nezaváhal a z dobré pozice vstřelil úvodní trefu utkání, 1:0. Netrvalo dlouho a Slovanu se podařilo odpovědět. Skvělou přihrávku mezi dva obránce vyslal Tupta a našel volného Christiana Frýdka. Liberecký záložník se dostal před oba hráče a samotný únik následně i zakončil, 1:1.

Ve 37. minutě na stadionu v Hradci Králové zazvonila tyč. Ke střele napřáhl Vašulín, který se skákavým pokusem málem znovu prosadil. Následnou dorážku Čmelíka nepovolil Mikula, který se obětavě postavil míči do cesty a byl zasažen do obličeje.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji Votroci, další střelu Vašulína tentokrát zablokovala obrana. V 52. minutě zakončoval po centru zase Vašulín, ale hlavou branku přestřelil. Na druhé straně se podařilo propracovat ke střele Tuptovi, jeho pokus na přední tyč si Bajza pohlídal. Nelehký zákrok musel předvést v 61. minutě Bačkovský. U celé akce byl znovu Vašulín, jenž si tělem odstavil Chaluše a následně mířil na zadní tyč.

Obrovskou příležitost promarnil v 64. minutě Kulenović. Po skvělém signálu po standardní situaci měl liberecký útočník před sebou volný prostor a na hranici malého vápna mohl zakončovat, bohužel bránu netrefil. Hradec odpověděl vstřelením branky, když se prosadil Pilař. Ale gólovou radost mu následně zkazili rozhodčí, kteří odhalili ofsajd.

Přibližně deset minut před koncem nebezpečně vypálil zpoza vápna Tupta, Bajza předvedl dobrý zákrok a konečky prstů vyrazil na roh. V 83. minutě následoval okamžik, který několik minut zkoumal VAR na videu. Čihák totiž dostal po centru a souboji míč za brankovou čáru, ale hlavní sudí se po prozkoumání videa rozhodl branku neuznat z důvodu ofsajdu. V dlouhém nastavení, které se nakonec hrálo sedm minut, ani jeden z týmů další branku nevstřelil. Slovan Liberec tedy vybojoval venku bod za remízu 1:1.

Václav Kotal (FC Hradec Králové): „Viděli jsme dramatické utkání s šancemi na obou stranách. Myslím, že my jsme měli o malinko větší, protože tam byla Vašulínova tyč a pak hlavička, která šla nad, a měla být gólem. Vrchol přišel v 83. minutě, kdy jsme dali regulérní gól. Nevím, na základě čeho ho rozhodčí neuznal. Vašulín má nohy nahoře, brankář padá na něj. Nechápu tohle rozhodnutí, protože jsem přesvědčený, že míč už byl v té době v brance, takže Vašulín vůbec neovlivnil hru brankáře. Je obrovská škoda, že jsme nezískali tři body, protože s 18 body po první polovině soutěže bychom byli spokojení.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že začátek byl poklidný. Řekl bych, že my jsme v první půli nehráli moc dobře dopředu, jediným pozitivem byla asi ta naše akce na vyrovnávací gól. Naše obdržená branka byla docela laciná, už to vypadalo, že míč máme. Ale výkon nebyl dobrý a myslím si, že ve všem umíme být lepší. Řekl bych, že druhý poločas jsme se zlepšili. Paradoxně jsme tedy dvakrát inkasovali. Dnes při nás stálo štěstí v tom smyslu, že obě situace byly asi ofsajdové, góly neplatily. Ale myslím si, že i dopředu jsme byli lepší než v první půli. Měli jsme tam za stavu 1:1 dobré pasáže a dvě obrovské šance. Kdyby jsme tu chtěli pomýšlet na víc, měli bychom z tohoto alespoň jednu branku vstřelit. Vzhledem k brankám domácích, které neplatily, je pro nás bod cenný. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, domácí hráli velmi dobře a i s tím stadionem jsou určitě silnější. My ten bod musíme brát.“