FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 2:0
03.03.2024

Slovan prohrál v Teplicích 0:2

Adam Žatečka
Teplice/Liberec - Svěřenci Luboše Kozla zakončili anglický týden zápasem na teplických Stínadlech. V prvním poločase začali aktivněji, ale dvakrát se radovali Tepličtí, a to když se prosadili Yasser a Fila. Po přestávce byl opět aktivnější Slovan, ale k žádnému výraznějšímu ohrožení branky se nedostal, stejně jako hráči Teplic. Utkání tak skončilo výhrou domácích 2:0.
23.kolo, neděle 3.3.2024, 14:00, AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice FK Teplice
2:0
(2:0)
FK Teplice:

Ludha - Kričfaluši, Chaloupek, Mićević - Čerepkai (83. Jukl), Trubač, Mareček (C), Beránek, Labík - Yasser (57. Hronek), Fila (75. Tsykalo)

Náhradníci: Němeček - Švanda, Hronek, Tsykalo, Jukl, Křišťan, Urbanec

Vliegen - Fukala, Chaluš, Pourzitidis - Penner (46. Preisler), Prebsl (80. Lehoczki), Varfolomejev (46. Višinský), Ghali - Kok (57. Horský), Rabušic (C)(57. Kulenović), Tupta

Náhradníci: Hasalík - Lehoczki, Preisler, Lexa, Hudák, Višinský, Horský, Kulenović

Branky: 34. Yasser, 41. Fila

Žluté karty: 75. Fila - 18. Pourzitidis, 22. Ghali, 37. Varfolomejev, 45. Tupta

Rozhodčí: D. Starý - J. Hurych, L. Slavíček; VAR: O. Berka, AVAR: M. Kvítek

V zápase začali aktivněji Liberečtí, drželi balón a konstruktivně zakládali akce. Při jedné takové zakončoval nebezpečně Ghali. Převzal si míč a ve vápně si pohrál s obráncem. Tím se uvolnil ke střele na přední tyč, tu vytěsnil na roh Ludha. Další velká šance přišla ve 12. minutě. Penner potáhl balón na otevřené pravé straně a dostal se až k vápnu. Tvrdou ranou na zadní tyč překvapil teplického brankáře, který pouze vyrážel před sebe, hlavou se ještě pokusil zakončit Prebsl, ale jeho pokus skončil pouze na břevně. První šance domácích přišla o osm minut později z kopaček Čerepkaie. Slovenský záložník se postavil k rozehrání přímého kopu, z dobré pozice však Vliegena neohrozil.

Zanedlouho to byli opět Tepličtí, kdo zakončoval. Fila na hranici vápna našel dobrou přihrávkou Labíka, ten tváří v tvář brankáři netrefil bránu a skóre se neměnilo. O pár minut později se v další tutovce objevil Yasser. Teplický útočník, na nějž mířil centr z pravé strany, čekal na malém vápně a zakončil, Vliegen ho ale ještě vychytal. Na druhé straně nebezpečně hlavičkoval Kok, Ludha si ale s problémy poradil. Ve 34. minutě šli skláři do vedení. Mohamed Yasser prošel po levé straně hřiště a postupoval až k Vliegenovi, kterého prostřelil na první tyč. Za šest minut dokázali odskočit už na dvoubrankové vedení. Daniel Trubač ze středu hřiště našel dlouhým pasem Daniela Filu, který nikým nehlídaný prostřelil Vliegena. První poločas tak skončil 2:0.

Po změně stran se jako první k zakončení dostal po přihrávce Tupty Prebsl, jeho tvrdá rána ale skončila v Ludhových rukavicích. Za Teplice to byl Kričfaluši, který napřáhl zpoza vápna, střela však mířila nad libereckou branku. Slovan se snažil útočit, ale k zakončení se dostat nedokázal. Až v 80. minutě pořádně zahrozil Preisler, když zakončoval z hranice vápna na zadní tyč. Pozorný Ludha opět vyrážel na roh. K dalšímu zakončení se už nikdo nedostal a Liberec tak prohrál na půdě Teplic o dvě branky.

Zdenko Frťala (FK Jablonec): „Vstup do utkání nebyl optimální, byli jsme trochu nervózní. Chtěli jsme hrát přímočařeji. Ale po prvním vstřeleném gólu to z nás spadlo. Ve druhé půli jsme změnili rozestavení, a i když měl soupeř optickou převahu, tak jsme ho kromě jedné střely do žádné gólové příležitosti nepustili. Před utkáním jsme hrozně toužili, abychom to dnes zvládli. Hráči to svým přístupem a bojovností dokázali urvat.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že dnes Teplice zaslouženě vyhrály. V utkání měly více šancíí. My jsme sice měli dobrý vstup do utkání, byly tam dvě šance, ani jednu jsme neproměnili, po té druhé jsme hned z protiútoku lacině inkasovali poprvé. Teplicím gól pomohl, nás to znejistilo a znervóznili jsme. Vyvrcholením byla druhá branka, která byla opět laciná. Naše defenzivní fáze dnes byla hodně bohorovná a domácí toho využili. Bohužel ani v ofenzivě jsme velkou kvalitu neprokázali. Za stavu 2:0 tam patrná snaha byla, ale kvalita ve finální fázi nebyla dobrá. Teplice si vedení hlídaly, dobře bránily a chodily do nebezpečných protiútoků. Z tohoto pohledu zasloužené vítězství domácích.“