FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zlín - FCSL 1:1
12.08.2023

Slovan remizoval se Zlínem 1:1 a z Letné si tak odváží bod

Adam Žatečka
Zlín/Liberec - Ve Zlíně jsme dokázali naposledy zvítězit téměř před pěti lety. A tentokrát se to opět nepovedlo. Už v 15. minutě otevřel skóre Christian Frýdek. Poté začali být na míči více domácí a povedlo se jim také vyrovnat. Ve 35. minutě se o to postaral Jakub Janetzký. Už to vypadalo, že si Slovan opět nechá utéct závěr zápasu, gól totiž vstřelil Kovinić. Naštěstí pro náš tým však branka kvůli ofsajdu neplatila. Tím pádem se oba týmy rozešly smírně s jedním bodem.
4.kolo, sobota 12.8.2023, 15:00, Stadion Letná
FC Zlín FC Zlín
1:1
(1:1)
FC Zlín:

Dostál - Kolář (64. Kovinić), Simerský, Didiba - Cedidla, Slončík (61. Vukadinović), Tkáč (75. Bužek), Janetzký, Čelůstka - Fantiš, Dramé

Náhradníci:Rakovan - Číž, Bartošák, Vukadinović, Reiter, Hrdlička, Hellebrand, Bužek, Kovinić, Ndiaye, Žák

Vliegen - Prebsl (84. Preisler), Chaluš, Pourzitidis - Mikula (76. Fukala), Červ (59. Varfolomejev), Doumbia, Frýdek, Ghali (84. Horský) - Kulenović, Tupta (59. Rabušic)

Náhradníci:Bačkovský - Lehoczki, Fukala, Preisler, Varfolomejev, Lexa, Penner, Horský, Rabušic

Branky: 35. Janetzký - 15. Frýdek

Žluté karty: 45+2. Tkáč, 90+2. Kovinić - 30. Pourzitidis, 87. Rabušic

Rozhodčí: K. Rouček - L. Matoušek, M. Leška; VAR: M. Zelinka, AVAR: M. Podaný

První šance přišla již ve třetí minutě. Christian Frýdek rozehrával přímý volný kop skoro z půlky hřiště. Na zadní tyči našel volného Tuptu, který sklepl míč na Mohameda Doumbiu. Africký záložník vyslal tvrdou ránu levou nohou, ta ovšem skončila nad. Slovan byl v úvodu utkání aktivnější a svého soupeře prakticky nepouštěl na svou půli hřiště. V 15. minutě už přišla odměna. Mohamed Doumbia na půlce vystihl přihrávku a okamžitě přihrál středem nabíhajícímu Christianu Frýdkovi. Liberecký záložník se rychlými kroky dostal až k vápnu, kde přesnou ranou na zadní tyč otevřel skóre utkání.

Zlín se po inkasovaném gólu chtěl vrátit do zápasu a začal hrát více na balónu. První šanci měl Tom Slončík v sedmadvacáté minutě. Zlínský hráč táhl míč z levé strany, obhodil si Chaluše a ve vápně vystřelil. Trefil však pouze připraveného Vliegena. Za pět minut přišla ještě nebezpečnější střela a to z kopaček Tomáše Čelůstky. Jeho rána zpoza vápna skončila na břevně. A vzápětí bylo vyrovnáno. Stejný hráč, který pár minut zpět trefil břevno se postavil k rozehrávce rohového kopu. Míč poslal na přední tyč, kde prodlužoval Fantiš. K balónu se dostal Jakub Janetzký, který hlavou zakončil nechytatelně pod břevno. Nic zásadního už nepřišlo a poločas skončil 1:1.

Ve druhé půli byla hra vyrovnaná, na míči ale byli spíše liberečtí. Až do 65. minuty se před oběma brankami nedělo nic, co by mělo brankáře obou mužstev ohrozit. Ale po vystřídání domácích i hostů začal být zápas mnohem zajímavější, hrálo se nahoru dolů. Dvakrát se do zakončení dostal Kulenović, oba jeho pokusy však byla zablokované. K hlavičce se dostal i Ghali, jeho pokus v klidu lapil Dostál. I přes velkou libereckou snahu vyložené šance nepřicházely. Již v nastavení zakončoval zlínský Kovinić, který se trefil přímo pod břevno. Nakonec jeho gól však pro ofsajd neplatil. Poslední střelu zápasu obstaral Michael Rabušic. Ta však mířila nad. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Pavel Vrba (FC Zlín): „Bod bereme. Na konci jsme si sice šli za vítězstvím více než soupeř, to se nám ale nepodařilo a mrzí nás to. V prvních třiceti minutách byl Liberec lepší na míči a my se moc nedostávali do hry. Pak jsme začali více kombinovat a vývoj utkání se začal otáčet na naší stranu.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dnes to bylo nahoru dolů. Z naší strany byl dobrý aktivní začátek. Šli jsme zaslouženě do vedení, pak jsme bohužel od té hry odstoupili. Kvůli naší špatně výstavbě odzadu se soupeř dostával více do tlaku. O gól jsme si koledovali a nakonec jsme ho, opět ze standardky, dostali. Poté jsme se zase zlepšili a hra se hodně vyrovnala. Podle průběhu si myslím, že bod je spravedlivý.“