FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 0:6
22.11.2014

Slovaňačky na Slovácko nestačily, prohrály 0:6

Kryštof Rossmann
Bojovný výkon našich fotbalistek na Slovácko nestačil, Slovaňačky podlehly svému soupeři 0:6 a musejí se smířit s pátou příčkou ligové tabulky.
12.kolo, sobota 22.11.2014, 13:00, Slovan Liberec UMT
0:6
(0:3)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Nedvědová – Jedličková (58. Kutifelová), Mukařovská (75. Černá), Fritzová, Kubešová, Jarchovská, Brázdová, Jeřábková (81. Košková), Jungová, Matějková (K), Mikysková
1.FC Slovácko: Bednaříková – Čeriová, Cvernová, Strožová, Fabová (72. Kubicová), Strnadová, Polášková (K), Chlumová (65. Braunerová), Sedlačíková,Janků, Lysáková
Branky: 23. Janků, 25. Strnadová, 43. Strožová, 67. Strnadová, 75. Janků, 78. Janků.
ŽK: 0:0.

Přitom Liberečanky do utkání nevstoupily vůbec špatně, již dvě minuty po úvodním hvizdu unikala sama na brankářku Bednaříkovou Mikysková, svoji šanci však nevyužila. Stav se neměnil ani po další velké šanci našich hráček, Jarchovská tváří v tvář Bednaříkové totiž taktéž neuspěla.

Bohužel o dvě minuty později udeřily fotbalistky z Uherského Hradiště, které zásluhou důrazné a důkladné práce v pokutovém území vybojovaly míč pro Kristýnu Janků, té již stačilo balón pouze doklepnout mezi tři tyče - 0:1.

Poté opět zahrozily Severočešky, Jarchovská přiťukla v pokutovém území míč Matějkové, která však natrefila pouze tyč. Tato nevyužitá šance Slovaňačky mrzela o několik vteřin později, když se potvrdilo nepsané pravidlo nedáš-dostaneš. Z protiútoku za Nedvědovou totiž propadl nenápadný pokus Venduly Strnadové a Slovácko vedlo již o dvě branky - 0:2.

Ve 32. minutě mohly naše hráčky snížit, ale do cesty se balónu tentokrát postavilo po pokusu Jarchovské břevno. Naopak fotbalistky Slovácka byly těsně před koncem první půle úspěšné a zásluhou Katariny Strožové zvýšily svůj náskok - 0:3.

Naše bojovnice se však ani za nepříznivého stavu nevzaly a v 59. minutě si připravily další velkou šanci ani tentokrát nám ale nepřálo štěstí, jelikož pokus Matějkové opět rozezvučel jen břevno hostující branky, o chvíli později se do šance propracovala ještě Mukařovská, která tentokráte trefila pro změnu tyč.

Bohužel naše hráčky v závěru musely vsadit na ofenzivu a tudíž nechávaly okénka v obraně. Jednoho z nich využila Vendula Strnadová, která prokličkovala celé pokutové území domácího celku a zamířila přesně do protipohybu Nedvědové - 0:4. Další branka přišla v 75. minutě, když unikla naší defenzivě Kristýna Janků - 0:5.

Poslední hřebíček do rakve zatloukla opět Kristýna Janků dvanáct minut před koncem a dovršila tak svůj hattrick. Liberecký celek dnes obdržel příděl branek, který si rozhodně nezasloužil, naše fotbalistky totiž bojovaly a čtyřikrát nastřelily brankovou konstrukci, bohužel na dosažení potřebných bodů to nestačilo, a tak nás tato prohra odsoudila k jarnímu boji o další ligovou příslušnost.