FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - SK Pardubice 7:0
08.11.2014

Slovaňačky rozstřílely Pardubice a upevnily si pátou příčku tabulky

Kryštof Rossmann
Fotbalistky Slovanu dokázaly porazit pardubický celek značným rozdílem a upevnily si tak pátou příčku ligové tabulky, před Plzní mají náskok sedmi bodů.
10.kolo, sobota 8.11.2014, 10:30, Frydlant v Čechách
7:0
(6:0)
SK DFO PardubiceSK DFO Pardubice
FC Slovan Liberec: Salacká – Mukařovská (63. Černá), Pižlová (K), Kubešová (55. Jeřábková), Jarchovská (55. Jedličková), Brázdová, Jungová, Fritzová, Kutifelová (73. Košková), Matějková, Mikysková (73. Hančová)
SK DFO Pardubice: Pavlíčková (46. Macounová) – Brandejsová (27. Šrůtková), Merklová, Danihelková, Sehnoutková (K), Kupková, Nováková, Krejcarová, Martinková, Kunáková, Strachotová (46. Macháčková)
Branky: 3. Mukařovská, 15. Jarchovská, 20. Brázdová, 26. Kubešová, 35. Brázdová, 45. Kutifelová, 85. Jungová

Naše fotbalistky na svého soupeře vlétly ve velkém stylu. Již ve třetí minutě totiž musela Pavlíčková lovit míč ze sítě poprvé. Pěkný centr Kutifelové zužitkovala Tereza Mukařovská, která hlavou nasměrovala míč mimo dosah hostující gólmanky - 1:0.

O další minutu později mohl být náskok již dvoubrankový, ale Jungová svůj pokus namířila pouze do břevna, v patnácté minutě se ale příchozí fanoušci mohli přeci jen znovu radovat. Andrea Jarchovská tvrdým projektilem z velké blízkosti nedala Pavlíčkové šanci a zvýšila tak náskok Liberce - 2:0.

A Jarchovská byla k vidění i o chvíli později, tentokrát však v roli nahrávače a i tentokrát byla úspěšná, pěkným pasem nalezla rozběhlou Šárku Brázdovou, která přesnou ranou rozvlnila síť hostující branky potřetí - 3:0.

O dalších šest minut později mohlo být ještě veseleji, Brázdová svůj centr z rohového kopu totiž nasměrovala přesně na Pavlíčkovou, která však zákrok nezvládla a dala prostor k zakončení Evě Kubešové - 4:0.

Severočeský brankostroj se však v žádném případě nechtěl zastavit a deset minut před koncem poločasu se skóre na ukazateli muselo měnit popáté, krásnou střelou se totiž prezentovala opět Šárka Brázdová, pro kterou tato branka byla již druhá v utkání, v samotném závěru stihla ještě Pavlíčkovou překonat Adéla Kutifelová a pojistila již tak vysoký náskok domácích hráček.

Po poločasové přestávce sice pardubické fotbalistky svůj pohyb výrazně zrychlily a činily liberecké obraně problémy, ale ani přesto nedokázaly překonat výtečnou Salackou, v závěru navíc již tak vysoký náskok pojistila Aneta Jungová - 7:0.

Slovanačky tak zvládly své utkání na výbornou a získaly tak velmi důležité tři body do tabulky.

Jiří Dvořák Slovan : Po úterním výprasku na Spartě jsme chtěli napravit tento výkon a od první minuty jsme byli aktivní a přitlačili soupeře před jeho branku. Po centru a hlavě Mukařovské se nám podařilo jít brzo do vedení. Nadále jsme pokračovali v aktivitě, využívali jsme křídelních kombinací a v dostatečném počtu hráček jsme se dostávali do pokutového území. Následně přišlo zakončení a podařilo se nám střílet branky. Předvedli jsme povedený výkon, po přestávce již hra nebyla taková, hráčky byly ovlivněné vysokým vedením, polevily a zpomalil se náš pohyb a kombinace