FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 2:3
24.11.2013

U19 doplatila na úvod utkání, proti Pardubicím dotahovala marně

Liberec - Sobotní dopoledne patřilo na umělé trávě stadionu U Nisy starším dorostenců. Ti v rámci 21. kola Celostátní ligy přivítali soupeře z Pardubic. Těm vyšel úvod utkání, kdy se brzy dostali do dvoubrankového vedení. Slovan rozjel stíhací jízdu až ve druhé polovině, na body však stejně nedosáhl.
21.kolo, sobota 23.11.2013, 11:00
2:3
(0:2)
FK PardubiceFK Pardubice
FC Slovan Liberec: Konečný - Zitka (15. Jakimič, 68. Otta), Chlumecký, Bláha, Kastelovič, Kaiser (84. Barac), Knejzlík, Janků, Kukla (46. Polívka), Ondráček, Šustr (37. Pospíšil).
FK Pardubice: Hrnčíř - Pánek, Pražák (84. Uhlíř), Markovič (4. Valenta, 80. Bydžovský), Kovář (46. Formáček, 90. Molek), Bareš, Kopecký, Kejmar, Řezníček, Špidlen, Hundák.
Branky: 70. Polívka, 87. Ondráček – 2. Markovič, 12. Kovář, 82. Bydžovský. ŽK: 0:1 (Valenta). Rozhodčí: Pechanec – Vlasjuk, Hanousek.
Diváci: 50

Pardubice měly přímo bleskový vstup do utkání a hned ve 2. minutě se dostaly do vedení. Kovář zahrával standardní situaci, která ale skončila jen na břevně. Odražený balon se ale dostal k osamocenému Tomáši Markovičovi, který z bezprostřední blízkosti pokořil Konečného - 0:1.

Úvodní minuty jasně vyzněly pro Východočechy. Ti totiž po dvanácti minutách vedli už o dva góly. Po pěkném centru z pravé strany se přesně hlavou prosadil Daniel Kovář - 0:2. Liberečtí mladíci si v prvním poločase moc šancí nevytvořili a když už se do nějaké dostali, většina jich ztroskotala na dobře chytajícím Hrnčířovi v brance Pardubic.

Po změně stran se dorostenci Slovanu začali osmělovat a čím dál častěji zaměstnávali defenzivu soupeře. Ta nakonec kapitulovala v 70. minutě. Hosté odvrátili rohový kop pouze na Tomáše Polívku, který zpoza vápna propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2.

Hned čtyři minuty na to už mohlo na světelné tabuli svítit stejné skóre. Hlavičku Janků, ale na poslední chvíli zlikvidoval pohotovým zásahem pardubický brankář. Mladíci Slovanu se dál tlačili do útoku a snažili se vyrovnat. Jenže osm minut před koncem pozapomněli na Tomáše Bydžovského, který se prosmýkl až před domácí branku a poslal Pardubice znovu do dvoubrankového trháku - 1:3.

O definitivní podobu konečného výsledku se v 87. minutě postaral liberecký kapitán Adam Ondráček. Ten se ujal exekuce přímého volného kopu z dvaceti metrů a přesnou ranou k tyči snížil - 2:3. Víc už toho ale svěřenci trenéra Holeňáka nestihli a tak po konečném hvizdu odcházeli ze hřiště s prázdnou.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): Absolutně nám nevyšel vstup do utkání, kdy jsme soupeře brzy pustili do dvougólového vedení. Pardubice poté přizpůsobily svoji hru výsledku a zbytek prvního poločasu bezchybně odbránily. Ve druhém poločase jsme zjednodušili hru, nakopávali jsme balony a to se nám paradoxně vyplatilo. Bohužel jsme si nechali dát ještě třetí branku z rychlého brejku. Je to velká škoda, myslím si, že jsme nebyli horším týmem a nějaké body jsme měli získat. Chtěl bych ocenit výkon pardubického brankáře, který svůj tým podržel.