FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 2:1
05.10.2013

U19 otočila utkání proti Boleslavi a připsala si druhé vítězství v řadě

Liberec - Ve 14. kole Celostátní ligy staršího dorostu zavítal pod Ještěd soupeř z Mladé Boleslavi. Desátý celek tabulky z města automobilů se na Městském stadionu dostal v průběhu prvního poločasu do vedení. Naši mladíci ale dokázali v druhé půli nepříznivý vývoj otočit a po gólech Jakimiče a Kukly zvítězit.
14.kolo, sobota 5.10.2013, 10:15, Městský stadion
2:1
(0:1)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Kubát – Čuřík, Zítka (74. Kastelovič), Janků, Chlumecký – Pospíšil, Otta (62. Barac) – Jakimič (83. Šustr), Krivosheev (62. Kukla), Kaiser – Polívka (74. Ondráček).
FK Mladá Boleslav: Dědek – Kocourek, Kateřiňák, Scheufler, Procházka (63. Zoubek) – Lacek, Zemánek (78. Kořínek), Duch (84. Lukeš), Kozma, Houžvička – Kubelka.
Branky: 55. Jakimič, 73. Kukla – 28. Duch. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Příhoda - Kříž, Marek.
Diváci: 80

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Ani jeden z týmů se nedokázal dostat do větší šance a dění se odehrávalo převážně ve středu hřiště. Za zmínku snad stojí jen střela boleslavského Ducha, která ale neměla gólové parametry a skončila vysoko nad.

Středočeši s přibývajícím časem získávali na mírné převaze. Tu nakonec dokázali zužitkovat ve 28. minutě. Lackovu ránu Kubát zlikvidoval, stejný hráč soupeře ale posléze předložil míč volnému Danielu Duchovi, který zakončoval do poloprázdné branky - 0:1. Další příležitost přišla pro Boleslav deset minut před odchodem do šaten. Kocourkův centr podcenil liberecký brankář. Odražený míč se dostal až ke Kubelkovi, který jej ale do sítě dopravit nedokázal.

Závěr první pětačtyřicetiminutovky už toho příliš nepřinesl a tak spokojenější odcházeli do šaten hosté z Mladé Boleslavi. Lepší vstup do druhého poločasu prokázal znovu náš soupeř, který pět minut po změně stran znovu nebezpečně zahrozil. Gólman Kubát ale dokázal náš tým podržet a druhou branku za svá záda nepustil.

Naopak byli to právě naši mladíci, kteří vyrovnali. Roman Jakimič se do balonu opřel zpoza vápna a krásnou ranou do šibenice nedal brankáři Dědkovi žádnou šanci - 1:1. Vyrovnávací branka Liberecké pochopitelně nabudila. Střílející Kaiser mohl v 67. minutě strhnout vítězství na naši stranu, jeho ránu mířící k tyči ale boleslavský gólman na poslední chvíli vyrazil.

Svěřenci trenéra Holeňáka se tak dočkali až v 73. minutě. Kaiser šikovně sklepl na vápně rozběhnutému Miroslavu Kuklovi, který zatáhl balon do šestnáctky a následně nechytatelně zakončil k tyči - 2:1. Definitivní razítko pod tříbodovým ziskem mohl udělat dvě minuty před koncem Kaiser, který ale sám před boleslavskou svatyní trestuhodně selhal. Naši mladíci si už ale radost zkazit nenechali a připsali si druhé vítězství v řadě.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Jsem rád, že jsme teď zvládli dva těžké domácí zápasy proti kvalitním soupeřům. Dnes mě především potěšilo, že jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj a zvítězit. To se nám v předchozích zápasech nedařilo, protože jsme se ve většině případech sesypali a prohráli. První poločas byl sice z naší strany ospalý, bojácný ale druhá půle už byla o mnoho lepší. Střídající hráči potvrdili, že nejsou jen do počtu, ale velkou měrou se podíleli na vítězství.”