FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 1:0
05.09.2013

U19 po měsíci konečně vyhrála, tři body zařídil individuální akcí Polívka

Liberec - Středeční odpoledne patřilo na Městském stadionu staršímu dorostu, který v rámci 8. kola přivítal rivala ze sousedního Jablonce. Domácí převahu dokázal v první půli přetavit krásnou individuální akci Polívka, který zařídil první a taky jediný gól utkání. Druhý poločas nabídl spoustu šancí, ani jeden z týmů už se však nedokázal prosadit.
8.kolo, středa 4.9.2013, 17:00, Městský stadion
1:0
(1:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Kubát – Zitka, Jakimič (32. Barac), Linhart, Otta (68. Knejzlík) – Kastelovič (77. Šustr), Bláha – Ondráček (C), Janků (72. Čuřík), Kaiser – Polívka (72. Kukla).
FK Jablonec: Repáň – Malý, Tichý (C), Šedý, Skuhravý (64. Kuhn) – Štěpánek, Rozkovec, Mihálik (84. Munzar), Drozd, Dorničák – Nesládek (74. Šulák).
Branky: 26. Polívka. ŽK: 4:3 (38. Bláha, 63. Kastelovič, 83. Šustr, 88. Ondráček - 34. Malý, 52. Drozd, 54. Rozkovec). Rozhodčí: Ochotnický – Zeman, Jacík.
Diváci: 110

Liberečtí dorostenci vstoupili do utkání aktivně a od úvodních minut svého soupeře přehrávali. Herní převahu ale nedokázal v 11. minutě zužitkovat střílející Kaiser ani o pár minut později před brankou zblokovaný Ondráček.

Zhruba stovka diváků se tak prvního gólu dočkala ve 26. minutě a čekání se určitě vyplatilo. Tomáš Polívka se nadechl na rohu velkého vápna k parádní samostatné akci, obešel tři obránce a poté pohotovým zakončením mezi nohy brankáře Jablonce poslal liberecký Slovan do vedení - 1:0.

Hosté se k první střele na branku dostali takřka až po půlhodině hry. Slabý projektil Mihálika ale zamířil pouze doprostřed branky. Ve zbytku první pětačtyřicetiminutovky už se toho na hrací ploše příliš neudálo, náš tým tak odcházel do šaten spokojenější.

Po změně stran byla na Městském stadionu k vidění spousta šancí. Hned ve 48. minutě si mohl druhou libereckou trefu připsat střílející Bláha, jeho ránu ale zastavila pravá tyč soupeřovy branky. Jablonečtí se své vůbec první větší gólovky dočkali přesně po hodině hry. Nesládek měl na kopačce vyrovnání, gólman Kubát ale pohotovým zákrokem na brankové čáře v poslední chvíli hostující radost odmítl.

S přibývajícím časem se čím dál častěji dostávali fotbalisté v zelený dresech do hry a nebezpečně hrozili. Prostor tak dostali liberecké rychlé brejky. Devět minut před koncem se náš tým dostal do přečíslení 3 na 1. Špatné individuální řešení ale k druhému gólu nevedlo. Poslední příležitost utkání si nakonec připravili hosté. Po centru do šestnáctky se k hlavičce dostal obránce Šedý, který ale trefil pouze prostor, kde stál domácí gólman.

U19 tak po pěti nevýrazných výsledcích opět zabrala a připsala si teprve třetí vítězství. V příštím kole se starší dorostenci představí na půdě pražské Sparty.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Dneska jsme bohužel trochu podřídili naši hru výsledku. Jsem ale rád, že kluci pochopili, když se nám přestane dařit, že to musí nahradit vůlí po vítězství. První poločas byl z naší strany v pořádku a měl potřebné parametry, v tom druhém už jsem postrádal fotbalovost. Jen škoda, že jsme nedokázali přidat druhou branku a bylo to drama až do konce.”