FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 0:5
13.08.2013

U19 poprvé prohrála. Baník ji po špatném výkonu potrestal pěti brankami

Jakub Martínek
Liberec - V úterý odpoledne se Městském stadionu hrála dohrávka 4. Celostátní ligy dorostu. Rozjetá U19 ale předvedla mdlý výkon a na ostravský Baník jasně nestačila. Ten si pod Ještědem s chutí zastřílel a odvezl si všechny body za vysoký výsledek 0:5.
4.kolo, úterý 13.8.2013, 14:00, Městský stadion
0:5
(0:1)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Kubát – Čuřík, Zitka (C), Linhart (63. Šustr), Janků – Bláha, Kukla (46. Švejkovský) – Barac (46. Otta), Matějka (69. Stýbal), Kaiser – Polívka (61. Bednář).
FC Baník Ostrava: Varga – Behan, Plesník (83. Rataj), Špavelko (C), Helešic (69. Tomšů) – Karčmář (83. Romaněnko), Ožvolda, Matěj, Švehlík (69. Fojtík), Marek (81. Neumann) – Szotkowski.
Branky: 11. Matěj, 60., 62. a 80. Szotkowski, 86. Varga (pen.). ŽK: 3:2 (50. Polívka, 85. Čuřík, 89. Švejkovský - 56. Matěj, 74. Szotkowski). Rozhodčí: Bílek - Brož, Pekař.
Diváci: 80

Trenér Holeňák musel ještě před samotným začátkem řešit s jakou jedenáctkou do utkání nastoupí. Zdravotní problémy nepustili do hry Ondráčka a Chlumeckého. Středopolař Kastelovič si zase plnil reprezentační povinnosti.

Hned od úvodních minut bylo jasné, že se hrstka diváků, která na Městský stadion dorazila, nudit nebude. Ve 3. minutě o sobě poprvé dali vědět liberečtí mladíci. Hlavičkující Polívka po centru Baraca ale mezi tři tyče nezamířil. Ostravané si na svoji první větší šanci počkali do 11. minut a nemuseli zoufat. Po rychlém přečíslení se před naší brankou zjevil osamocený Jan Matěj, který bez větších problémů otevřel skóre utkání - 0:1.

Hosté přijeli pod Ještěd očividně připraveni a povzbuzeni. Zhruba v polovině prvního poločasu mohl ostravský náskok navýšit Ožvolda, v dobré pozici ale branku minul. Naši mladíci si dvě velké příležitosti schovali na dobu těsně před přestávkou. Jenže ani v samostatném úniku Matějka a po něm ani Polívka nedokázali gólmana Vargu pokořit. Baník tak odcházel do šaten spokojenější za stavu 0:1.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se naši dorostenci snažili o vyrovnání, jenže k němu měli poměrně daleko. A tak přesně po hodině hry znovu udeřili Moravané. Behan našel hezkou přihrávkou před branku úplně volného Marka Szotkowského, který se z bezprostřední blízkosti snad ani mýlit nemohl - 0:2. Uběhli pouhé dvě minuty a stejný hráč, Marek Szotkowski, se radoval podruhé. Využil totiž nedůrazného počínání naší defenzivy a z penaltového prostoru hrubku potrestal - 0:3.

Ostravané v druhém poločase předváděli herní pohodu a dorostence Slovanu takřka k ničemu nepustili. I proto se deset minut před koncem opět prosadili mladíci Baníku. Hattrick dokonal svoji třetí přesnou trefou urostlý útočník Marek Szotkowski - 0:4. Definitivní razítko pod špatným libereckým výkonem udělal v 86. minutě hostující gólman Pavel Varga. Ten si po faulu Čuříka na jednoho ze svých spoluhráčů postavil míč na značku pokutového kopu a neomylně zpečetil zasloužené vítězství Baníku - 0:5.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Soupeř nás přehrál po všech stránkách. Propadli jsme jak v defenzivě tak v ofenzivě. Baník byl jasně lepším týmem a zaslouženě vyhrál. Kluci měli po těch třech povedených zápasech nosy nahoře a mysleli si, že to půjde samo. Všichni hráči, kteří nastoupili podali špatný výkon, tomu odpovídal i výsledek.”